Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapest 15.kerület/Újpalota...

Budapest 15.kerület/Újpalota mennyire számít külvárosnak? Milyen ott lakni közlekedés és egyebek szempontjából?

Figyelt kérdés

Vidékről költöznék fel, nem ismerem annyira a fővárost, eddig inkább csak a belvárosban járkáltam, ha valami elintézni valóm volt, esetleg átutaztam. Leginkább metróval közlekedtem Keletiből.


Találtam egy jó albérletet, jónak tűnő környékkel, buszmegállók stb van a közelében, belefér a büdzsémbe. De bárhova mennék ahogy néztem mapsen, 2-3 átszállás, busszal, ettől nagyon idegenkedem, lehet megbonyolítaná az életemet. De attól is tartok,hogy jobbat nem találok.


2022. jún. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Abszolút külváros, legszélső kerület. Van azért ott élet, bevásárolni és kikapcsolódni is lehet kerületen belül, de pl kötött pályás tömegközlekedés nincs a belvárosba. Nézd meg a lakást, próbáld végig a jellemző útvonalakat onnan. Ha nem tetszik, keresel mást.
2022. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lenne már külvárosi szélső kerület, ne beszélj már zöldségeket...
2022. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Tény, hogy szélső kerület, de laktam ott és szerintem nem olyan rossz a közlekedés. Hetesbusz visz mindenhová.
2022. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
#2 Ha nem ismeret Újpalotát, bátran vegyél elő térképet, nem szégyen. A XV. kerület bizony a Budapest vége táblával van határolva.
2022. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Peremkerület, de azért közelebb van a belvároshoz mint a főváros sok része. A 7-es buszcsalád sűrűn jár, és gyakorlatilag átmegy az egész belvároson. Ha nem szeretsz átszállni akkor a belső kerületeket érdemes nézni, onnan egy fokkal könnyebb eljutni bárhová.
2022. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Laktam ott egy rövid ideig (Nyírpalota úti busz végállomáshoz közel, szóval kvázi tényleg a város szélén).

Én szerettem. Bevásárláshoz egyáltalán nem kellett messze menni, konkrétan minden bolt, üzlet, szolgáltató volt a közelben (Pólus, Asia Center). A Keletihez 20 perc alatt be lehetett érni, onnan meg már van metró. Szóval összességében szerintem egyáltalán nem vészes. Bőven vállható.

2022. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a kérdés, hova kell naponta, hetente eljutnod onnan.

Mert ha ott van minden úticélod a kerületben, akkor tökmindegy, milyen messzi van a belváros.

Ha meg a 7-es buszcsalád vonalán van, akkor jó esetben, nem dugóban, nem hőségben, nem stb., 25 perc alatt bent vagy a Blahán.

De van ám, hogy lezárnak egy sávot, és ott töttyög a busz 1,5 órát a 40 fokban. Inkább a kötöttpályás közlekedés a nyerő.

2022. jún. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy mi számít most a szemedben jó albérletnek?
2022. jún. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi utólag is a válaszokat. Végül sikerült találnom albérletet a Városliget környékén, ami sokkal jobb helyen van. Google mapsen megterveztem pár útvonalamat a keresgélés alatt és úgy ítéltem meg, hogy a 15.kerület nagyon rossz helyen lenne számomra és utálok buszozni.
2022. jún. 19. 20:00
 10/12 anonim válasza:
62%
Nem vesztettél semmit, egy vidékinek az a hely igénytelen, a lakók nagy százaléka is, ráadásul tele van tudatmódosítót használókkal normálisan dolgozó emberek is... Viszont a Vásárcsarnoki piac ott nagyon jó!
2022. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!