Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Faluról saját házból érdemes...

Faluról saját házból érdemes albérletbe költözni kisvárosba?

Figyelt kérdés

Az indokok:

-munka miatt naponta ingázni kell (autó nincs)

-munka mellett vissza kellene járni autósulis órákra

-így csak egyikünk bír dolgozni, mert nincs bölcsi a faluban

-semmi egyéb kikapcsolódási lehetőség nincs a faluban

-mindenki egy alkoholista proli itt

-vágyunk a kisvárosi életre

-a kisvárosban több kisgyerekes anyuka van, talán nem lennék ilyen magányos...


Ellenérvek:

-itthon nem kell lakbért fizetni

-van itt pár haver



2022. jún. 15. 10:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Össze-vissza irkaltam xd

Szóval az utolsó rész a kilencedik válaszolónak ment és végeznek helyett végezetül*

2022. jún. 15. 16:42
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát és 2 embernek nem túl nagy a ház? Ha ott hagynátok őket csak úgy... MErt most ugye öten vagytok benne.
2022. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
De. Elég nagy.
2022. jún. 15. 17:12
 14/27 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem maradjatok ott akkor, amíg a férjed kiélvezi, hoyg az emlékhelyén lakik és jó munkája van. Te csinálj konyhakertet, melegházat, csirkeólat.. A 2 másik családtag nem tud a háztájival foglalkozni? Állásba járnak? Hány évesek?

Esetleg újítsátok fel úgy a házat, hogy 2 lakrész legyen, tetessétek külön helyrajzi számra, és majd csak az egyiket adjátok el...

2022. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

A férjem nem igazán szeret itt lenni, pont a másik két családtag miatt, mert az egyik masszív alkoholista, a másikkal meg gyakran összekülönböznek. Szóval valóban csak az emlékeket élvezheti, a körülményeket nem. A munkahelyére is 10-15 km-t kell vagy elektromos motorral vagy biciklivel vagy vonattal utaznia. Orvoshoz mindig taxival vagy vonattal megyünk ha a gyereknek van szüksége orvosra, mert itt a faluban nincs gyermekorvos.

A veteményes nem rossz ötlet, de vagy a férjemnek vagy nekem kell róla gondoskodnunk, mert az egyik családtag idős személy, a másik pedig ahogy írtam, nem valami megbízható. Belefektetni sem akarok sokat, mert azért annyira nem szeretek a növényekkel pepecselgetni és nem akarom, hogy a belefektetett pénz odavesszen ugyanis egyáltalán nem értek a növényekhez.

2022. jún. 15. 17:58
 16/27 anonim ***** válasza:
49%
Esetleg próbálkozhatsz veteményes mellett nyuszikkal is. Ha van lehetőséged és találsz mentort a környezetedben.
2022. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Várj :D nyuszik mi célból? Megenni?
2022. jún. 15. 20:08
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egészen biztosan a költözés mellett döntenék. Még pár év és belehülyülsz abba a helybe. :-(

Nem tudom, mennyiért találnátok albérletet városon, de sokkal kevesebb utazással járna, tudnál dolgozni, tudnád hova tenni a gyerkődet, lenne orvos a közelben....

Csak előnyét tudom sorolni. Anyagilag biztosan nem járnátok jobban, de a te nyugalmad, boldogságod, így a családod élete szempontjából sokkal jobb lenne. Ne egy faluban, alkeszek között éljetek. A városban neked is lehetne kisgyerekes társaságod és segítséged ezáltal, ha szükség lenne rá.

2022. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Anyagilag kb. Ugyanott lennénk, mert az én fizetésem (részmunkaidős állás lenne, mert a gyerekem még kicsi, nyolc órára nem akarom napközibe adni) rezsire és lakbérre menne.
2022. jún. 15. 22:37
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha anyagilag rosszabbul nem járnátok, biztosan mennék a helyedben. Hidd el, hosszú távon pusztító a mostani helyzetetek. És nem vagytok boldogok benne.
2022. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!