Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem tudom felmérni a lakás...

Nem tudom felmérni a lakás állapotát?

Figyelt kérdés

Most költözik ki a bérlőm 1 hónapon belül és em tudom felmérni a lakás állapotát. Utánuk új bérlő költözne bele.

Én külföldön élek,most vagyok itthon 2 hétig,most tudnám elintézni,megnézni.

Azt mondta hogy képzelem hogy most szólok és így egyből ő engem beenged, nem lesznek otthon.

Kértem hogy akkor készítsen fényképeket a lakás mostani állapotáról, abba sem megy bele,azt mondja hogy hogy képzelem ezt,hogy ott vannaka cuccaik és úgy küld nekem fotókat.

Mit tudok tenni? Fel szeretném mérni,hogy kell e festés,valami csere,stb, mert utánuk egyből ki szeretném adni.



2022. júl. 3. 11:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Fordulj ügyvédhez.
2022. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Bemennék akkor is, talán egy szög sincs már abban a lakásban.
2022. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Akkor majd ha kéri vissza a kauciót, akkor megkérdezed tőle, hogy hogy képzeli?
2022. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a bérlőnek köteessége engem beengedni,de csakis előzetes megbeszélés alapján.

Na de ha egyik időpont sem jó neki,nem tudom tudok e tenni valamit.

2022. júl. 3. 11:20
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Legközelebb add ki inkább ügynökségen keresztül, ha külföldön élsz. Nem kérnek olyan sokat és ezt a stresszt megspórolod magadnak.
2022. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha előre tájékoztatod, akkor be kell engednie, de nem mehetsz be a tudta nélkül. A fotók tök normális dolog, ha ez ellen tiltakozik, akkor ott valami nagyon gyanús, ez esetben különösen indokolt lehet a lakás ellenőrzése.
2022. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

"hogy képzelem ezt,hogy ott vannak a cuccaik és úgy küld nekem fotókat."

Azért szólsz előre, hogy el tudjanak pakolni.

2022. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta se történt változás, vagy hozzám sem szól, vagy továbbra is a nem vagyunk otthon,hogy képzelem mondatok hangzanak el. Tehát nem tudom megnézni a lakást és közeledik a kiköltözés időpontja.

Kértem képeket,azokat sem küldi.

Kit tudok tenni?

2022. júl. 18. 18:51
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Ügyvédi felszólító levelet küldesz
2022. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8: Írásban felmondod a szerződést, és közlöd, hogy adott időpontban a lakásátadáshoz és állapotfelmérésre és elszámolásra megjelensz.
2022. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!