Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Számodra inkább megnyugtató...

Számodra inkább megnyugtató vagy visszataszító, ha egy eladó/kiadó lakást nem a tulajdonosa hirdeti, hanem ingatlanközvetítő?

Figyelt kérdés

2022. júl. 18. 15:25
A kérdező szavazást indított:
megnyugtató, vonzóbb
visszataszító, ellenszenves
egyáltalán nem befolyásol
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Hol érdekel az engem, hogy ki árusítja, ha amúgy pont megfelelő.

Ha nem felel meg, akkor meg pláne nem érdekel.

2022. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Megnéztünk sok ilyet is, olyat is, feleslegesnek, pénzlehúzásnak éreztem az ingatlanost, így a mi lakásunk eladásánál csak mi magunk hirdettünk-4 hónap alatt eladtuk.
2022. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik legfeleslegesebb szakma az ingatlanos.
2022. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Az ingatlanosok nem értenek semmihez. Se építészetileg, se gépészetileg nincsenek felkészülve, egy érdekli őket: jutalék minél előbb.
2022. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Inkább ellenszenves, de ha olcsó és tetszik, akkor is megveszem. Eddig jó tapasztalatom velük nem volt soha. Tartják a markukat a semmiért. Amerikában tényleg végeznek munkát is, azok képzett emberek.
2022. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
én örülök, ha van aki segít a folyamatban, jogi procedúrában.
2022. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Az egyik legfeleslegesebb szakma az ingatlanos."

Igen is, meg nem is. Nem lenne felesleges, ha jól csinálnák. A baj sajnos az, hogy igaza van annak, aki azt mondja, hogy az ingatlanosok nagytöbbségét a jutalékon kívül nem érdekli más.

Vannak országok, ahol az ingatlanközvetítő egy megbecsült szakma, mivel mindent elintéz, jogilag is képviseli az ügyfelét. Én voltam ingatlanos, a két nagy franchisénél, az egyik a központról, a másik egy folyóról kapta a nevét. Én igyekeztem mélységében is hozzáétő módon kezelni, de sajnos a képzés sem volt ehhez megfelelő, meg a vezetői hozzáállás sem. Minimális jogi és építészeti ismeretekkel vág bele az újonc, tisztán jutalákos rendszerben. Tehát ha nincs félévre lég tartaléka és nem akar éhendögleni, kénytelen a jutalék miatt pedálozni minél hamarabb, minél gyorsabban, hogy legyen bevétele. Nálunk az ügyfelek is "furcsán" állnak a témához. Kihív a házhoz egy idős néni, kimegyek, kipenderül a tűzrőlpattant menyecske, a menye és rendőrséggel fenyegetve sipítozva, maunika show stílusban szó szerint elüldöz a hézukból és veréssel fenyegeti a nénikét, a másik ügyfél típus meg át akar bsazni, hogy külön egyezkednek kikerülési céllal, futhatsz a pénzed után, pereskedhetsz stb. Közben meg tankolni kell, megéhezel, jönnek a számlák stb stb.

Amerikában másképp működik. Ott minden ingatlanos együtt dolgozik, a vevő és az eladó oldalt más és más szakember képviseli, és jogi és egyén menedzselési feladatokat is ellátnak. De ott a lakosság sem ez a magyartürhő magyarparaszt, aki élből azt nézi, hogy hogy bsazhatja át a másikat.


Alapos reformálásra lenne szükség nálunk is.

2022. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

A magánemberek ugyanolyan prosztók. Komolyan nem értem amikor politikusokat, neppereket, ingatlanosokat pocskondiáz a jónép a neten nem merül fel, hogy ugyabban a közegben élünk? Ők sem a Marsról jöttek. Az átlagember ha olyan helyzetben lenne pont ugyanolyan módon végezné a munkáját.

Én ingatlanosban sem bíznék meg jobban, de legalább valószínű nem pazarolná akkora hülyeségekkel az időm mint egy magánember aki élete tranzakcióját próbálja megcsinálni. Engem utasítottak vissza tök értelmetlen indokkal magánemberek amikor lakást kerestem. Most a lakásom cég adja ki, nekem csak utalják a pénzt levonva a saját részüket, teljesen rendben van.

2022. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Albérlő vagyok a premier propertyn keresztül. 7 hónap alatt nem tudták elintézni a villanyfeltöltő kártyát, egy darab levelünkre se válaszolnak. Tulajnak hazudoznak rólunk, hogy nem küldjük időben az óraállásokat. Soha többé nem fogunk ingatlanközvetítőn keresztül szerződni. Januárban mindenképp költözünk!
2022. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KulGery ***** válasza:
59%

Nagyon sok hozzá nem értő ember hirdeti a lakását, házát.

Egy ingatlanos elvileg nem csak a jogi háttérhez, de a statikai, egyéb részhez is kellene értsen.

Ebben az esetben jó, ha ingatlanos intézi, persze ha nem hazudik, csal az ingatlan állapotával kapcsolatban.

Mivel a világon kevés országban őszinték az emberek, így sajnos a legtöbb ingatlanos, még a jogi hátérrel sincs tisztában, csak "eladni" tud. És a hibákat meg igyekeznek elrejteni, hogy minél több pénzért tudják eladni.


Egy jó példa: Van egy ház, homokdombon, kb. harmadát víz alámosta, ezért pár centivel lejjebb esett. Ha most kiglettelik, akkor vagány lakásként el tudják adni egy csomó pénzért. Aki megveszi, meg meglepődik, hogy pár éven belül még pár centit esik a ház a további esők miatt.

2022. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!