Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérleti szerződés megkötése...

A bérleti szerződés megkötése után legkorábban mikor emelhet bérleti díjat a bérbeadó?

Figyelt kérdés
Határozatlan időtartamra szerződtünk, azzal a megkötéssel, hogy legalább egy évig maradnunk kell, máskülönben elveszítjük a kauicó összegét. Ilyenkor egy évig nem is emelhet bérleti díjat a bérbeadó, vagy nincs ilyen jogszabályi megkötés? Mit tehetek, ha mondjuk két hónap múlva azt mondja, hogy 20 ezerrel több?

2022. júl. 18. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted mi mit tehetünk, hogy a zorbán azt mondta, hogy augusztustól mindenkinek több.

És nem csak 20ezerrel!

2022. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerződésben nincs rögzítve?
2022. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Le van írva a szerződésben minden. Olvasd el.
2022. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerződésben le van írva a bérleti díj. Ha ezen változtatni akar, akkor új szerződést kell írni. Ha te ebbe nem mész bele, akkor élhet a szerződésben foglalt felmondási idővel, de arra nem kötelezhet hogy fizess többet, mint amennyit aláírtál.
2022. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, de nem ezt kérdeztem.

#2 #3 Erre vonatkozó kitétel nincs a bérleti szerződésben. Ha lenne, nem kérdeztem volna itt meg.

#4 Köszönöm szépen a korrekt választ!

2022. júl. 20. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Erre vonatkozó kitétel nincs a bérleti szerződésben."


Mi következik ebből?

2022. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok egy jogtudós ember, de szerintem az a logikus ebben az esetben, hogy közli az emelés tárgyát.

Ha x napon belül erre hivatkozva felmondod a szerződést, akkor (mivel tőled kívül álló dolog miatt mondasz fel) simán visszakapod a kaució összegét.

Ha viszont elfogadod, minden megy tovább, csak éppen emelt összeget fizetsz.

Írom ezt én úgy, mint bérbeadó.

Mondjuk nálam a szerződésben benne van az is, hogy évente kétszer vizsgálhatom felül a bérleti díj összegét, és ha emelni akarok, akkor azt 2 hónappal hamarabb bejelentem. Mindezt persze leginkább formaságnak tartom, mert ugyan az én szerződésemben is benne van, hogy minimum 1 évig maradnak, mert különben ugrik a kaució, azért 1 évig már csak elvből sem emelek bérleti díjat (valahogy a tisztesség ezt diktálja).


Amúgy azt mondanám, hogy feltétlenül beszéld meg a bérbeadóval. Ha ő ragaszkodik az emeléshez, és netán a kaució összegét is akarja, beszélj egy ügyvéddel. De talán még gyorsabban keresnék egy új bérlakást, ahol normális a tulaj ;)

2022. szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!