Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor kell fizetnem, ha azt...

Mikor kell fizetnem, ha azt írja a Hivatal, hogy legkorábban március 15-ig?

Figyelt kérdés

Tegnap, 2020. március 24-én kaptam egy levelet a Polgármesteri Hivataltól, 2020. március.06-i keltezéssel:


"X Ft adót a jelen határozat véglegessé válásától számított 15 napon belül, de legkorábban 2020. március 15-ig kell befizetni."


Ez mit jelent?


A "legkorábban" számomra azt jelenti, hogy annál hamarabb nem lehet, mert március 15. a legkorábbinak megjelölt időpont. Tehát március 14-én nem fizethetem be, mert az korábban van, mint március 15.


Másrészt ott van, hogy -ig, ami viszont azt jelenti, március 15-ig be kell fizetnem, tehát később nem, mert az már 15-én túl van. Így már március 16-án sem fizethetem be.


Ebből nekem az következik, hogy csak március 15-én szabad befizetnem, se később, se hamarabb...


Vagy mit nem értek?



2020. márc. 26. 02:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igencsak hibásan írták.

Nem írtad meg, milyen adónem, de a dátum alapján arra következtetek, hogy kommunális adó, gépjárműadó, építményadó stb. éves díjú, a helyi önkormányzat által beszedett adóféleség lehet.


„II. AZ ÖNKORMÁNYZATI ADÓHATÓSÁGHOZ TELJESÍTENDŐ BEFIZETÉSEK

A) Helyi adók”…

„4. Az adózó - az adóról szóló önkormányzati rendelet évközi hatálybalépése esetét kivéve - az építményadót, telekadót, magánszemély kommunális adóját a naptári évben félévente, két egyenlő részletben - végrehajtható okirat alapján - március hónap tizenötödik napjáig, valamint szeptember hónap tizenötödik napjáig fizeti meg.”

„B) Belföldi gépjárművek adója

Az adózó - az évközi adókötelezettség keletkezésének (változásának) kivételével - az adót a naptári évben félévente, két egyenlő részletben - végrehajtható okirat alapján - március hónap tizenötödik napjáig, valamint szeptember hónap tizenötödik napjáig fizeti meg.”

↑ 2017. évi CL. törvény az adózás rendjéről: [link]


Ha március 24-én kaptad a határozatot, akkor lehetetlen határidőre teljesíteni.

Azt írod, hogy a határozat március 6-án kelt; az még időben volt.

• Ha a borítékon nincs semmilyen postai jelzés, akkor hivatali kézbesítéssel kaptad; az önkormányzati hivatal dolgozója, közmunkás stb. kézbesítette. Mivel a borítékon semmilyen időpontjelölés sincs, nem lehet bizonyítani a késedelmes küldést.

• Ha a Magyar Posta szolgáltatásának igénybevételével küldték, akkor a postai bélyegzőből látszik, mikor vették fel.

Vagy a jobb felső sarokban van, vagy ha ott DÍJ HITELEZVE felirat van, akkor a borítékon alul van egy narancssárga hosszabb lenyomat, ami tartalmazza a felvétel időpontját is.

Az a tippem, hogy az önkormányzati hivatal a „hunyó”; tud szépen késni a postai kézbesítés, de 18 napot azért messze nem szoktak.


Ahogy módod van rá, fizesd be az adót; március 15-ig (illetve, mivel az mindig munkaszüneti nap, 16-ig) már nem tudhatod megtenni.

A késedelem miatt bizonyára nem fog semmit felszámítani az önkormányzat; de ha megtenné, akkor remélhetően olyan a boríték, hogy tudod bizonyítani, hogy közel sem időben adták fel. De, mivel tudják, hogy késve küldték, nyugton fognak maradni.

Meg, amúgy is. Például, gépjárműadó elmaradás esetén akkor intézkedhetnek forgalomból kivonásra, ha az elmaradás meghaladja az egyévnyi adó mértékét. Ettől még igen messze vagy. Késedelmi pótlékot nem érdemes felszámolniuk, ugyanis, az, egy napra, a jegybanki alapkamat kétszeresének a háromszázhatvanötöd része. A jegybanki alapkamat 0,90%. Ennek a kétszerese 1,8%, aminek a 365-öd része 0,00493150684%. A fizetnivalót a késedelmes napok számával kell szorozni, majd a szorzatot 0,0000493150684-el kell szorozni. Például, ha a félévi adó 20-ezer Ft és 30 nap a megfizetés késése, akkor a késedelmi kamat 30 Ft. Ha ezért nekiállnak levelezni, csekket befizettetni, akkor, az, több mint 15-ször ennyibe kerül nekik.

2020. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aztaaaa... hét nem semmi, megleptél ezzel a részletes és profi válasszal, ha jól sejtem, van valami közöd ehhez a szakmához... :D


Igen, ez gj adó és szó sincs arról, hogy nem szeretném befizetni, híve vagyok a közös teherviselésnek :) - már be is fizettem - és az is oké, hogy bár 6-án keltezték, nem fognak megizélni, hogy 24-én még nem fizetem be - és valóban, a borítékon... az állt, hogy 22-én adták fel.


Ami engem érdekelt elsődlegesen és ebben igazolást kaptam, hogy elég szerencsétlenül volt megfogalmazva, hogy legkorábban és hogy valameddig...


Mindenesetre köszönöm még egyszer és elismerésem az alapos és precíz válaszért!

2020. márc. 27. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!