Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen jogaim vannak? Ki...

Milyen jogaim vannak? Ki kell-e költöznöm, ha olyan veszi meg a lakást? Kell -e fizetnem albérleti díjat ilyenkor?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtek el jönni az emberek, hogy megvennék ezt a lakást. Én azt sem tudtam miről van szó. kiderült, hogy a tulajnak sok tartozása van és árverezik a lakást. 07.22 az árverés vége. Tulaj azt mondta nyugodjak meg, nem kell kiköltözni. Végrehajtó azt mondta, hogy Pedig már 4-en licitáltak és azok közül fogja megvenni valaki. Ilyen esetben nem tudom kell-e utaljak bérleti díjat. Vagy, ha valaki megveszi a házat, akkor betörheti -e az ajtót, hogy megnézze ki van bent. Mert arról nem tudnak, hogy én itt lakok, a tulajdonost meg nem érik el. És ilyen esetben mennyi időm van kiköltözni.

2022. júl. 20. 23:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A jogi részében nem tudok neked segíteni, viszont hétköznapi emberként azt tanácsolom, hogy egy ilyen helyről minél hamarabb menekülj.
2022. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
2022. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ki kell, ha egyszer megváltozik a tulajdonos. Te nem a lakással állsz szerződésben, hanem a tulajdonossal. Fizetni addig kell a réginek, amíg ő a tulajdonos. Ha esetleg az új tulaj is ki akarja adni és megegyeztek a bérleti díjban, akkor vele kötsz egy új szerződést. Gondolom, nem kell betörnie az ajtót, mert te beengeded.
2022. júl. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés van?
2022. júl. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
100%
Tök mindegy a szerződés. Nekünk volt egy tulaj, aki meghalt, a szüleivel írtunk egy papírt, mégis 2 nap múlva beállítottak 4 db kétajtós szekrénnyel, hogy kidobjanak. Ki kellett hívnunk a rendőrséget, hogy nagy kegyesen megengedjék, hogy lelakjuk amit kifizettünk. Menekülj, nagyon szar ezt átélni!
2022. júl. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

MIT TEHET A BEKÖLTÖZHETŐEN ÁRVEREZETT INGATLANBAN LAKÓ?

Ha az ingatlant beköltözhető állapotban árverezik, akkor a bentlakó nem hivatkozhat arra, hogy őt a bérlő jogai illetik meg. Ilyen esetben arra van lehetőség, hogy az ingatlanban lakó (általában a tulajdonos) a becsérték közlését követően halasztást kérjen a bíróságtól az ingatlan elhagyására. Halasztást a bíróság egy alkalommal, legfeljebb 6 hónapra adhat, ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, lakóhelye ebben van, és a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt, valamint az adós az elhelyezését ideiglenesen sem tudja máshol biztosítani. Arra természetesen szintén van lehetőség, hogy a bentlakó megállapodjon az új tulajdonossal, hogy a jövőben bérleti díj fizetése ellenében bérlőként használhatja az ingatlant.


Akkor azt tehetem, hogy megallapodok az új tulajdonossal.

Egyik nap viszont volt egy ingatlanos férfi, aki azt mondta, ha ő veszi meg akkor repülök...

2022. júl. 21. 00:40
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen van bérleti szerződésem.
2022. júl. 21. 00:40
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltad a neten az árverési oldalt/hirdetést?

Először azt keresd meg!

2022. júl. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jár le a szerződésed?
2022. júl. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!