Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen jogaim vannak? Ki...

Milyen jogaim vannak? Ki kell-e költöznöm, ha olyan veszi meg a lakást? Kell -e fizetnem albérleti díjat ilyenkor?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtek el jönni az emberek, hogy megvennék ezt a lakást. Én azt sem tudtam miről van szó. kiderült, hogy a tulajnak sok tartozása van és árverezik a lakást. 07.22 az árverés vége. Tulaj azt mondta nyugodjak meg, nem kell kiköltözni. Végrehajtó azt mondta, hogy Pedig már 4-en licitáltak és azok közül fogja megvenni valaki. Ilyen esetben nem tudom kell-e utaljak bérleti díjat. Vagy, ha valaki megveszi a házat, akkor betörheti -e az ajtót, hogy megnézze ki van bent. Mert arról nem tudnak, hogy én itt lakok, a tulajdonost meg nem érik el. És ilyen esetben mennyi időm van kiköltözni.

2022. júl. 20. 23:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a biztos ha elkezdesz albérleteket nézni.


Aztán ha megvan az új tulaj, akkor vagy maradhatsz vagy nem, új szerződéssel, akár új feltételekkel más bérleti díjjal

2022. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg te húzod a rövidebbet. Ha nem a végrehajtó segítségével akkor a szerződesed végvel távozhatsz biztosan. Sok minden függ a szerződés tartalmátol, amit nagyban befolyásol az, ha nem közjegyző írta.

Ha nem hivatalos a szerződes nagyon könnyen benyelhetsz egy áremelest es magadtól is távozni akarsz majd.


Én a helyedben már nézném az albérleteket és amint lehet távoznék. Ezzel megspórolsz egy halom idegeskedést, ráadasul van lehetőséged válogatni! Ha hirtelen kitesznek nehezebb dolgod lesz, főleg szeptemberbe mikor az egyetemisták elcsaptak a szabad albérletekre.

2022. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Ügyvéd, szerződést csekkoljátok.

De akkor is csak 1-2hónapot fogsz tudni vagy annyit se kicsikarni.


Ilyen helyzetekre fel kell készülni, ha nem a tied az ingatlan.


Nekem van gyűjtött, félretett ilyen esetre, mert egyszer már jártam így.

Akkor átcuccoltam haverhoz 1 hónapra.


Ez van.

S a másik felet is megértettem. Engem is bosszantana, ha vennék egy lakást és nem tudnék beköltözni... Úgy hogy letettem x millát.


Tanulság: veszel sajátot vagy felkészülsz ilyen eshetőségre.

2022. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

12+

Nem ismerem a folyamatot, de a végrehajtó felé jelezném a kaucióm mértékét.

2022. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

2019.09.01 napjától határozatlan/határozott 2020.08.31-ig terjedő időtartamra bérbe veszi. Szóval akkor ez már lejárt. Nem közjegyző írta.

Megtaláltam az árverési oldalt. Már 4-en licitáltak. 07.22 az árverés vége.

2022. júl. 21. 10:50
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján ideje csomagolnod!
2022. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
Csomagolj rohadt gyorsan, határozatlan ideig lehetsz ott, tehát semmi nem véd meg téged hogy egy bizonyos időpontig ott lakhass.
2022. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

15: Megmutatod?

Az árverezőt kell felhívnod, és tőle mindent megtudsz.

2022. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésed, akkor az új tulaj felmondhat, viszont a szerződésben foglaltakat be kell tartani, mint felmondási idő pl.
2022. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
Ami kérdéses - mi lesz a kaucióval. Amit átvett a korábbi tulajdonos! Végrehajtó felé kellene jelezned...
2022. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!