Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen jogaim vannak? Ki...

Milyen jogaim vannak? Ki kell-e költöznöm, ha olyan veszi meg a lakást? Kell -e fizetnem albérleti díjat ilyenkor?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtek el jönni az emberek, hogy megvennék ezt a lakást. Én azt sem tudtam miről van szó. kiderült, hogy a tulajnak sok tartozása van és árverezik a lakást. 07.22 az árverés vége. Tulaj azt mondta nyugodjak meg, nem kell kiköltözni. Végrehajtó azt mondta, hogy Pedig már 4-en licitáltak és azok közül fogja megvenni valaki. Ilyen esetben nem tudom kell-e utaljak bérleti díjat. Vagy, ha valaki megveszi a házat, akkor betörheti -e az ajtót, hogy megnézze ki van bent. Mert arról nem tudnak, hogy én itt lakok, a tulajdonost meg nem érik el. És ilyen esetben mennyi időm van kiköltözni.

2022. júl. 20. 23:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

19!

Majdnem 2 éve lejárt a szerződése, így valószínűleg a kiköltözési idő is megszűnt.

Viszont a licit indulásától számítva van kb 6 hete másik lakást találni. 30 napos az árverés, a végrehajtó pedig 14 nap után kirakhatja a benn lakót.

2022. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
9%
Ilyenkor az van, hogy amikor megveszik a lakást, akkor nyilván annak tudatában, hogy albérlő lakik benne, és az érvényes szerződést "át kell venni", továbbra is azzal egyezőek a kondíciók.
2022. júl. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a lakással? Én egyébként tervezem eladni a lakásomat és nagyobb lakásba költözni, olyat nem szívesen nézek, amit kiadnak albérletnek, mert nem befektetési céllal keresek ingatlant, hanem saját lakhatás céljára, és nem akarok azzal vacakolni, mikor hajlandó kiköltözni a bérlő, hogy én beköltözhessek. Egy volt kolléganőméknek viszont azért kellett költözniük, mert megváltozott a tulajdonos, az új tulaj nem saját lakhatás céljára vette, de olyan bérleti díjat ajánlott nekik, amit ők már nem tudtak kifizetni, ő meg kapott olyan bérlőket is, akiknek a magasabb bérleti díjon is jó volt.
2022. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Elkelt a lakás. Egyenlőre csak az árverés zárult le. Még van egy hónap mire az egész lezárul. Addig meg elköltözök máshová. Hogy ki vette meg és ki az új tulajdonos, arról meg nem tudok. Gondolom ha vége az egésznek, akkor jelentkezik. De én azt már nem fogom megvárni.
2022. júl. 28. 20:12
 25/26 anonim ***** válasza:
Mi lett azota?
2022. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Maga a tulajdonos sem tudja pontoson. Azt mondja keressek inkább mást. Új tulajdonosról sem tudni semmit. Augusztus 3-án zárul le az egész. Nem igazán találtam jó albérletet, mondjuk erre nem nagyon lehet válogatni.

Ami még nehezíti a költözést az az, hogy az én nevemen van a villanyóra. Lemondani csak úgy nem lehet, ahhoz kell egy tulajdonos vagy bérlő. A régi tulaj nem akarja már a nevére, az újat meg csak augusztus végén fogom tudni ki az. Úgy meg nem szívesen hagyom itt, hogy a nevemen van.

2022. aug. 4. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!