Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van esélyem albérletet találni...

Van esélyem albérletet találni egyedülállóként újszülöttel?

Figyelt kérdés
A párom elhagyott, én pedig 20 hetes terhes vagyok, a lakás az övé, szóval költöznöm kell. Még egyelőre csak nézelődök. A háziallatrol 80%-ban írnak, a gyerekről jóval ritkábban. És ugye ott van az is, hogy nekem ameddig nem tudom bölcsibe adni nem lesz jövedelmem, mert elvileg a CSED, GYED nem számít annak... A pénz nem probléma, a GYED se lenne rossz amit kapnék és a munkahelyem is fix, vissza tudok menni oda dolgozni. Van felretett pénzem is. Tudnám fizetni a lakást. De van esélyem így találni? Tudom, hogy keresni kell, meg kell kérdezni több helyet, de aggódok és szeretném tudni addig is, hogy kb mik a lehetőségeim? Hátha egy kicsit megnyugodnék...
2022. júl. 27. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon sok albérlet keresőcsoport van,ott is nèzd meg és hívd fel őket ha nem említik a gyereket. Nagyon nehéz lehet neked:( kitartást!
2022. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Tény h hátrányban vagy, túlárazott lakást van esélyed kivenni, amiert nem kapkodnak. Segithet ha nem nagyvarosban keresel, amit talán megtehetsz hiszen nem leszel munkahelyhez kötve.
2022. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Gondolkodok azon is hogy saját lakást veszek, de olyan hirtelen történt minden. A mai lakásarak mellett önerővel is rengeteg hitelt kellene felvennem és azt se tudom hirtelen, hogy hova költöznék szívesen... Egy albérletet ott lehet hagyni bármikor és keresni másikat, de a saját lakás az már nagyobb döntés.

2022. júl. 27. 20:37
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Gyedre nagyon kevés hitelt adnak, az segithet ha esetleg a szüleid vállalnák h adóstársak lesznek
2022. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt se tudtam... Köszönöm szépen! Utána kell neznem sokmindennek, de sejtettem, hogy gyed alatt még nehezebb hitelt felvenni. Ezért lenne jó találni egy albérletet mire vissza tudok menni dolgozni utána könnyebb lenne talán..
2022. júl. 27. 22:52
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem. Mindenki tartana attól, hogy nem fizetsz és nem tud utána kirakni gyerekkelm
2022. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyerekkel gyeden eléggé hátrányban vagy. Bár nem tudom, mi az oka, hogy hirtelen kellett költöznöd, de esetleg ideiglenesen, amíg összeszeded magad, egy anyaotthon nem lenne jó, amíg nincs jobb?
2022. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Írd ki ezt a sztorit fészre, fotóval, szívhezszólóan. Domborítsd ki a fizetőképességedet, ha tényleg nagyobb összegű félretett pénzed van, akár azt is meglengetheted, hogy szívesen fizetsz előre több havi bérleti díjat (persze nagyon szigorúan lepapírozva tedd!). A másik, ha van rokon, aki picit hajlandó segíteni, írd bele azt is, hogy biztosítékként szívesen írsz alá kiköltözési nyilatkozatot, ha igényli a tulaj (ebben kb. azt vállalod, hogy nem kerülnél az utcára akkor sem, ha megszűnik a bérlet --> egy esetleges kilakoltatásnál gyorsabban tudnak kitenni, ez védi a tulajt).


Sajnos itthon masszív a tévhit a gyerekes bérlőkről, lásd hatos válaszoló - NINCS ILYEN, HOGY GYEREKKEL NEM LEHET KITENNI, ha nem fizetsz. Pont ugyanúgy lehet kilakoltatni, mint egy egyedülállót, maximum a gyámhivatal is beszáll a buliba, mert gyerek nem mehet az utcára. De jogilag nincs különbség, hiába szajkózza minden második ember.

Viszont neked ez hátrány, mert sok tulaj is ebben a tévhitben él, ergo kevesebben adják ki gyerekeseknek.


Én mindenképp a saját hirdetést javaslom albérletes csopikban, mivel korrekt feltételeket írtál, ha jól értem, belefér a piaci ár, plusz normálisan fogalmazol, és nem az van, hogy "szijjasztok egy gyerekel szoba kell kajuciót nem tudok adni max 50ezer", így szerintem lesznek jelentkezők. Csúnyán hangzik, de érdemes kihasználni a női/szülői szolidaritást is a történeteddel, hogy terhesen hagytak el.


Sok sikert kívánok!

2022. júl. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Az nem opció, hogy átmenetileg hazaköltözöl a szüleidhez? Ha van bármi reális esélyed sajátra, kár lenne albira kidobni millókat (mármint pár év alatt).
2022. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

De, haza tudnék költözni a szüleimhez csak nem akartam úgymond a "nyakukra" költözni egy gyerekkel. Nincsenek ellene egyáltalán, de nekem olyan rossz érzés...

2022. júl. 29. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!