Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt megteheti? Arra mentem...

Ezt megteheti? Arra mentem haza, hogy a tulajdonos a lakásban volt, ami bérlemény, mit csinálhatok?

Figyelt kérdés
Siófokon béreltek egy lakást 9 hónapja, 1 munka miatt! Mikor délben hazamentem, a szokásos 15 óra helyett, a tulaj, minden előzetes bejelentés nélkül, bennt volt a lakásban, mondom ezt hogy képzeli? Erre hogy ez az ő lakása, bármikor bejöhet! Azt mondta, hogy redőnyt rakat fel, és azokat mérte le! Mindig időben fizetek, egyedül élek, ezt megteheti? Hányszor lehetett a tudtom nélkül bennt? Szomszéd hölgy is jelen volt, mert azonnal áthîvtam! Hova lehet ilyenkor fordulni? Közjegyzői okiratban levolt îrva, hogy bejöhet, előzetes bejelentés után, és zárat tilos cserélnem! Esős nap volt, îgy ruháim, fehérneműim, a szobában volt kiteregetve! Vendégeket sem fogadok úgy, hogy ott lógnak a bugyik, melltartók! Mit csináljak? Tanácstalan vagyok
2022. aug. 18. 07:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem mehetett volna be.

Más kérdés, hogy ezzel nem nagyon tudsz érdemben mit kezdeni.

Normális embernek eszébe nem jutna így bemenni máshoz.

Nem beszélve arról, hogy ha én lennék a főbérlő egy ilyen után simán azt mondhatná a lakó, hogy eltűnt valamije és rajtam kívül senki más nem járt ott.

Elég kellemetlen helyzet lenne.

Természetesen adódhat vészhelyzet, ami miatt muszáj bemenni, de ez teljesen más volt.

2022. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

A helyedben azonnal kihívtam volna a rendöröket, mert ez konkrétan betörésnek minösül.

Ugyanis amíg neked kiadja a lakást, addoig a lakáshasználati jog nálad van, csak a te beleegyezéseddel és a jelenlétedben mehet be oda.

Zárat az ott-tartózkodásod idejére minden engedély nélkül cserélhetsz, csak kiköltözéskor kell visszatenni az eredetit.

(Az a közjegyzöi okirat jogilag érvénytelen!)

2022. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen! De sem 1 mérőeszköz, de még 1 papír sem volt elötte az asztalnál, ill redőnyről szó sem volt! Más 1 csőtörés, vagy érthető indok, de ebben a házban béreltem 2 évig 1 lakást, amit sajnos el kellett adni a tulajnak 1 betegség miatt! Így minden szomszéddal jóban vagyok, mindenki tudja a telefon számom! Úgyis engem hívnának, főleg, hogy az iroda, kb 300 méterre van a lakástól, ahol dolgozom! Így mobilis vagyok!
2022. aug. 18. 07:56
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
nem mehetett volna be. van rendes szerzodes? legkozelebb rendort hivsz ra. lehet az o tulajdona, de nem o hasznalja, ergo akkor mehet be ha az ottlako megengedi
2022. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4/4 volt igen, közjegyző àltal írt, 2 éves szerződés!
2022. aug. 18. 08:45
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
akkor legkozelebb rendor. a kedves tulaj meg tanulmanyozza at a jogait mint berbeado
2022. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha van szerződés, akkor nem mehet be előzetes bejelentkezés nélkül. Innentől kezdve ez magánlaksértés és perre viheted.

De a legegyszerűbb mihamarabb elköltözni. Sajnos nekem is hasonló volt. Miskolcon béreltem egy 1,5 szobás lakást. A megegyezés szerint a fél szobában csak "raktarozhatok", mert ott volt néhány cucca a tulajnak is. Egyszer csak kaptam egy telefont, hogy hát hogy képzelem, hogy a cuccaim a kis szobába rakom, mikor azt nem használhatom és a mire hazaértem munkából a nagy szoba közepére volt téve minden ami az enyém (bőröndök, sporttársak, doboz, stb). Összevesztem vele és 3 hét múlva költöztem. Annyi "korrektség" volt benne, hogy visszaadta a kauciót, hiába idő előtt költöztem el, én pedig eltekintettem a pereskedéstől (amibe amúgy se mentem volna bele 2 havi, összesen 120 ezer forint kaució miatt, hiszen az ügyvédi költség jóval több lett volna, de ezt neki nem kell tudni).

2022. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem mehetett volna be amikor nem vagy otthon, költözz el mielőbb.

/egy bérbe adó tanácsa/

2022. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Eltűnt a fiókból pénz, óra, ékszer.
2022. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Én megmutatnám a szerződést egy ügyvédnek és mondja meg ő, hogy az alapján ott tartózkodásod alatt kicseréltetheted-e a zárat vagy nem. Mindeszt persze írásban.

Ha az ügyvéd azt mondja lehet, akkor a következő próbálkozásánál úgy is hívni fog, hogy nem tudott bemenni. Te pedig tudod mutatni neki a hivatalos papírodat.

2022. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!