Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most fogok először albérletbe...

Most fogok először albérletbe lakni, bérbeadó mindent készpénzben kér?

Figyelt kérdés

Ingatlanközvetitőn keresztül vennék ki egy albérletet, a szerződést elküldte emailben. A költésgeket mind készpénzben kérik, ez normális?


És még van egy pont ami kicsit gyanus:


"A bérleményben elhelyezett dolgokban keletkezett károkért Bérbeadó nem felel. A Bérlő mindennemű tevékenységét az ingatlanban saját felelősségére és kárveszélyére végzi"


Ez azt jelentené hogy még a rendeltetésszerű használat alatt meghibásodott berendezés javitásáért is én vagyok felelős, nem?


2022. szept. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tipikus dolgok. Az, hogy valami elromlik, nem azonos a kárral.
2022. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké de a mindennemü tevékenységbe beletartozik a rendetetésszerű használat is, amit csak saját kárveszélyre végezhetek?
2022. szept. 3. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ilyennel ne köss szerződést!

A készpénz is rohadt irritáló, de a berendezések meghibásodása miatti javítások bizony a bérbeadó dolga.

2022. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

A készpénz fizetést csak akkor vállald el, ha írásban, két tanu elött ír egy átvételi elismervényt, különben jó eséllyel letagad egy csomó mindent késöbb, pl. hogy nem fizettél akuciót, stb.


De én a helyedben másik lakást keresnék itt garantált, hogy csak lehúznak.

2022. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem rosszul értelmeztem, az nem a meghibásodásra utal, felette van hogy:

"Bérlő felelős minden olyan kárért, amely a rendeltetésellenes, vagy szerződésellenes használat következménye. "


és az is ott van hogy a bérleti dij fizetését dátummal és aláirással igazolják.

2022. szept. 3. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Engem a készpénzezés már csak azért is zavart, mert így havonta jött a tulajdonos és vagy alkalmazkodni kellett hozzá időben, vagy ott hagytam kirakva a pénzt, de akkor meg mégiscsak bement a lakásba.


Nem mintha rejtegetnivalóm lett volna, sőt.


Viszont volt, hogy arra mentem haza, hogy tiszta sáros lábnyommal volt tele a lakás, vagy a szelektív kukámba beborította a kaja maradékot mert ha már úgy se vagyok ott kajált egyet. Még az edényeimet, evőeszközeimet is ott hagyta koszosan. Vagy csak éppen dohányzott egyet a lakásban...

2022. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is készpénzben kéri most, mert nem használja a számláját. Nekem zavaró, mert én meg készpénzt nem használok, plusz tökéletesen megfelelt eddig, hogy beköltözés után kiköltözéskor láttuk legközelebb a bérbeadót, de hát ez van.


Az idézett rész nem azokra a berendezésekre vonatkozik, amit te utólag beviszel a lakásba?

2022. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, mennyi ideig laktatok ott? A bérbeadó nem szokott évi 1 szer vagy 2 szer ellenőrzést tartani? Vagy ez mindenhol változó?
2022. szept. 5. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden berleti szerziben min havonta van ellenorzes!


Kp : sokan nem biznak a bankokban meg az atutalassal megszivtak mar vagy kp-t elfogado helyeken vasarolnak. Kuldethetsz magadnak vibert vagy whatsappot,h megkapta a x huf penzt x honapra. Ugyanis a navad olyan lehetoseget is,h nem adszamlat,csak fizeti az adot. Sokan valasztjak ezt,mert egyszerubb.

2022. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!