Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő beleszólhat hogy hogy...

Főbérlő beleszólhat hogy hogy élek?

Figyelt kérdés

Fel akar nekem mondani mert szerinte (az igazádg zárójelben)

- túl sok a bútorom (pont annyi amennyi neki is volt, 33 nm lakásban ágy, komód, éjjeliszekrény, íróasztal, étkezőasztal, karosszék)

- túl sok mindent tartok elöl és nem szekrényben (pl a szekrény tetején könyv, zsepi stb)

- sokat tartom lehúzva a redőnyt (napinta 2x minimum szellőztetek és addig felhúzom)

- sütödét üzemeltetek (magamra főzök majdnem minden nap és többször sütök sütit)

- a nappaliba vettem egy új fagyasztót (előre szóltam, megengedte és mutattam is hova. Kért h tegyek alá cseppálló tálcát, azt tettem is)


Ehhez hozzájön, hogy járt a lakásban úgy hogy nem szólt és nem is voltam otthon és akkor kupi volt. Erre jeleztem viszonylag kedvesen hogy ez nem oké.

Szerinte meg az teljesen normális, hisz aznő lakása.

Akkor viszont tényleg nagy volt a kupi mikor utólag megtudtam mikor járt ott. De nem 4 napos rothadó dolgokra kell gondolni dak szétdobált ruhák stb.


Kérdeseim:

Van köze hozzá hogy mennyi bútort viszek be?

Van köze hozzá hogy mennyire van kupi? (Aző szavaival be se lehetetett lépni az ajtón (erős túlzás))

Tényleg bemehet (szerelni) anélkül hogy szólna és ott lennék?



Nekem gyanús hogy meggondolta magát és mégsem akarja kiadni a lakást, csak a szerződésből még 7 hónap van és ilyen mondvacsinált dolgokkal akar elűzni.


2022. szept. 5. 09:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
40%
Tudom egyértelmű kérdés de mi szerepelt pontosan a bérleti szerződésben?
2022. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A lakás használati jogát átadta.Elvileg be sem járhatna ,csak a jelen létdben .
2022. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A bérleti szerzodesben az van hogy havonta egyszer mikor fizetek, bejohet es en is ott legyek
2022. szept. 5. 14:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Megprobalhat kidobni onnan azert mert tul sok a butor meg sutodét üzemeltetek (az ő szavaival) és ezáltal nem rendeltetésszerü a használat (szerinte)?
2022. szept. 5. 14:04
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen idióta embereknek nincs senki sem a környezetükben, hogy megmondja nekik idióták és nem minden úgy van a világon ahogy ők azt a fejükbe veszik?
2022. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
4: a főbérlőddel eredetileg ez lett egyeztetve hogy te vállalkozást akarsz üzemeltetni a lakásában?
2022. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#4 nem üzemeltetek vállalkozást! Csak ő hiszi azt, mert sokat főzök meg szoktam sütiket is sütni rendszeresen. Ez neko valamiért nem tetszik
2022. szept. 5. 15:03
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 én is erre gondoltam csak nem tudtam egyedül vagyok e ezzel vagy én vagyok a hülye fél ebben az egészben
2022. szept. 5. 15:04
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem,nincs köze se a bútor mennyiségéhez, se a rendetlenséghez, amíg a lakás állapotát nem befolyásolja. Nyilván, ha egy kényszeres gyűjtögető vagy és tele a ház szeméttel az más, mintha pl a földre van dobva egy pár koszos zokni.

A lakásba meg nem mehet be a te engedélyed/jelenléted nélkül! Simán mondhatnád, hogy amúgy volt a fiókban fél millió és eltűnt pl


Nálunk az van, hogy ha bármi van, amit szerelni kell vagy akármi, akkor felhív a tulaj és ha otthon tudok lenni, akkor ok, ha nem, akkor bemegy és intézi, de szerencsére meg tudunk egymásban bízni

2022. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan nem járhat be a lakásodba a bérleti szerződésben rögzített időponton felül. (Megjegyzem ahhoz szerintem akkor sincs köze, hogy épp milyen állapotban van a lakás.)

Az, hogy élsz a lakásban rendeltetésszerű használat. Minden, amit felsoroltál vele jár. A te egyedüli feladatod az, hogy amikor visszaadod, akkor olyan állapotban legyen, mint amikor átvetted. Hogy közte mi van (amíg rendeltetésszerű), ahhoz semmi köze.

2022. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!