Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő beleszólhat hogy hogy...

Főbérlő beleszólhat hogy hogy élek?

Figyelt kérdés

Fel akar nekem mondani mert szerinte (az igazádg zárójelben)

- túl sok a bútorom (pont annyi amennyi neki is volt, 33 nm lakásban ágy, komód, éjjeliszekrény, íróasztal, étkezőasztal, karosszék)

- túl sok mindent tartok elöl és nem szekrényben (pl a szekrény tetején könyv, zsepi stb)

- sokat tartom lehúzva a redőnyt (napinta 2x minimum szellőztetek és addig felhúzom)

- sütödét üzemeltetek (magamra főzök majdnem minden nap és többször sütök sütit)

- a nappaliba vettem egy új fagyasztót (előre szóltam, megengedte és mutattam is hova. Kért h tegyek alá cseppálló tálcát, azt tettem is)


Ehhez hozzájön, hogy járt a lakásban úgy hogy nem szólt és nem is voltam otthon és akkor kupi volt. Erre jeleztem viszonylag kedvesen hogy ez nem oké.

Szerinte meg az teljesen normális, hisz aznő lakása.

Akkor viszont tényleg nagy volt a kupi mikor utólag megtudtam mikor járt ott. De nem 4 napos rothadó dolgokra kell gondolni dak szétdobált ruhák stb.


Kérdeseim:

Van köze hozzá hogy mennyi bútort viszek be?

Van köze hozzá hogy mennyire van kupi? (Aző szavaival be se lehetetett lépni az ajtón (erős túlzás))

Tényleg bemehet (szerelni) anélkül hogy szólna és ott lennék?



Nekem gyanús hogy meggondolta magát és mégsem akarja kiadni a lakást, csak a szerződésből még 7 hónap van és ilyen mondvacsinált dolgokkal akar elűzni.


2022. szept. 5. 09:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben sajnos egyetlen dolog amit tehetsz, hogy elhúzol minél hamarabb onnan. Sajnos aki úgy gondolkodik hogy "az én lakásom akkor is ha kiadom" azzal sosem fogsz tudni dűlőre jutni.
2022. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kattant tulajt jobb is ott hagyni, ha már most ilyen, később még több baj lesz vele. Nekem is volt hasonló tulajom, csak ő a szomszéd szobában lakott és állandóan benézett, rendezkedett. Volt, hogy éjszaka is hallottam, hogy bejött, nem tudom mit akart... Örülök, hogy elköltöztem onnan. Ilyennek nem fizetnék többet , akkor sem, ha olcsón adja ki a lakását.
2022. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem szólhat, bele. Majd akkor pampoghat, ha szétcseszel valamit és kiköltözésig nem hozod helyre, meg különben is erre való a kaució. A sütés/főzés lehet a szomszédot zavarja, az alattam lakó 80 éves néni pl iszonyat büdiket főz néha, meg odaégeti a sütiket, de hát most mit lehet vele csinálni... A közvetlen szomszédnak meg egy még nem szobatiszta kiskutyája van kutyapelus ide-oda néha dől ki a kégliből a kutyapisi szag... Nálam bejön a tulaj, ha nem vagyok ott, de csakis úgy, ha tudok róla és nagyon muszáj. Nem jön havonta, 1.5 év alatt 3* volt itt, az anyagiakat utalással rendezzük.
2022. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kérdező, azóta mi a helyzet?

elköltöztél már?

2022. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!