Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beleszólhat a szomszéd ha a...

Beleszólhat a szomszéd ha a hozzá közeli oldalára teszem a házamnak a klíma kinti egységét?

Figyelt kérdés

még a régi rendelet szerint épült a ház miszerint nem a telekhatáron van hanem onnan kb 80cm-rel beljebb. ha oda teszem a klímát neki meg elég közel van a ház fala szólhat érte hivatalosan? jó hogy reklamál az nem érdekel, de hogy feljelenthet? van erre szabály hogy hova lehet kell nem szabad tenni?

nem vagyok paranoiás csak elég bunkó a szomszéd:-)


2011. aug. 25. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Besétálsz a helyi önkormányzat építési osztályára és tutira megmondják neked, de szerintem semmi köze hozzá a szomszédodnak.
2011. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem, ha nem túl zajos, de a jószomszédsági kapcsolat nagy kincs, ezért én megkérdezném a szomszédot, hogy zavarná-e.
2011. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először kérdezd meg a szomszédtól. Aztán szépen besétálsz és megérdeklődöd hogy szabályos-e ha oda rakod. Egyébként én rengeteg helyen így látom szóval szerintem törvényi akadálya nincsen a dolognak, de inkább kérdezd meg a szomszédtól.
2011. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Van egy rendelet ami megmondja még azt is, hogy milyen növényeket ültethetsz azon a környéken ahol laksz. Ez szabályozza az épületre elhelyezendő tárgyakat is. Építésügyi hatóságnál akár telefonon is megmondják, ha tudod a telked helyrajzi számát. Ha az nem tiltja, a szomszéd akár a fejére is állhat. DE! Hacsak nem vagytok haragban, sok gond megelőzhető,ha megkérdezed őt is előtte. Lehet még jól is esik neki és ha később zavarja is, nem fog szólni, mert már rábólintott korábban.
2011. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!