Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Karcolódik a parketta és a...

Karcolódik a parketta és a főzőlap is. Van esély visszakapni a kauciót?

Figyelt kérdés

4 hónapja költöztem albérletbe. Akkor lászott hogy a laminált parketta könnyen karcolódik, ezért ahogy tudtam vigyáztam rá. Filc a bútorok alatt, sok szőnyeg stb. De lett bőven új karc is. Valahol meg is pattant. Főzőlap valaniért szintén nagyon karcolódik kb főzni se merek, minden meglátszik. Pedig sose használtam rajta semmit ami sértené, viszont napi szonten főzök.

Áprilisban lejár a szerződés és a tulaj már kost tudja hogy nem akar hosszabbítani, irodává alakítja a lakást. Viszony nem a legjobb.

Kérdés, hogy ráfoghatja a fentiekre hogy nem renxeltetésszerű használat?

Fontos lenne mert ha nem kapom vissza a kauciót, kiköltözésig össze kéne spórolnom még annyit.

A lakás bútorozatlan de gépesített szóval falakon, padlón és gépeken kívül másba nem nagyon tud belekötni.


Akinek volt hasonló (pl karcos fozolap), a teljes árat levonták vsgy csak egy részét? Nekem 240 volt a kaució, egy főzőlap 100 felett van, ezért is aggodom pl. Hogy szokott lenni?


2022. okt. 3. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy főzőlap csak mert karcos lett még nem kell kidobni és újat venni. Vagy mitől vonná le az egész árat?
2022. okt. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen szerződést alá sem írtam volna, sőt abban sem vagyok biztos, hogy ez így jogszerű. Normál életvitel mellett ez természetes mértékű amortizáció, amiért nem az albérlő felel.
2022. okt. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Gyenge minőség mellett ez természetes .A lakás használatra van .
2022. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Benne van a szerződésben, hogy karcmentesen kell visszaadnod?

Ha benn e van (aligha), akkor eleve tudta, hogy mi következik be, tehát meg akart nyúzni.

Kár, hogy aláírtad ilyen szöveggel a szerződést, de most már ez van: kötelezted magad rá.

Én még mindig azt remélem,, hogy nincs benne a szerződésben. Ha nem tudja bizonyítani, hogy nem rendeltetésszerűen használtad, akkor esetleg egy hosszabb pereskedés lenne a vége.

Azt sem értem, hogy ha annyira vigyáztál rá, akkor hogyan lett karcos a parketta, de főleg a főzőlap?

Biztos, ami biztos - keríts valahonnan pénzt arra az esetre, ha nem adja vissza a kauciót.

2022. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi sleckó a szerződéyben erről, csak ugye hogy mindent rendeltetésszerűen használok. Amitől félek hogy azt mondja hogy 4 hónap alatt ennyi karc az csak a nem rendektetésszerű használatból eredhet és ezért ker penzt.

Egyelőre nem beszéltünk erről, csak wlgondolkoztam ranta mert jobban karcos a fozolap mint a szuleimnel amit 16 éve használunk. És mielőtt jöttem, ennyire nem volt.

Csak ez az első albérletem, ezért nem tudom hogy ilyenért pl megtagadhazja e a kaució visszaadását vagy hogy szokták

2022. okt. 3. 20:57
 6/9 A kérdező kommentje:

'A természetes elhasználódáson túlmenő javításokat köteles elvégezni vagy elvégeztetni'

Ennyi van csak

2022. okt. 3. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezért el akarná venni a kauciót, akkor a képébe kell mondani, hogy nem sz.rból kellett volna megcsinálnia a lakást. Ez egyébként is alap, különben ráfizetés kiadni a lakást, hiszen minden ott lakó pikk-pakk lelakja.
2022. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Főzőlap működik karcosan is úgyhogy az nem számít.

Padló ha rendeltetésszerű használat közben megy tönkre az sem a te sarad.


Nekem sikerült az étkezőasztalt eltörni amikor odébb akartam húzni és kitört a lába.

Megbeszéltük, hogy ennyitől nem kellett volna eltörnie és nem verte le rajtam a költséget.

2022. okt. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Levonhatja. Sporolj penzt az uj ksuciora. Vagy beszeld meg,h uj laminalt padlot teszel fel sajat magad kikoltozes elott.


Sajnos alaminalt padlok ilyenek. Nem szabad laminaltpadlos lakast berbevenni csak greslaposat vagy hagyomanyos parkettasat

2022. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!