Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elégett parketta, mit csinálja...

Elégett parketta, mit csináljak vele? Egyáltalán lehet tenni vmit?

Figyelt kérdés

Serpenyőben sütöttem olajjal.

A tűzhely közel van a nappali bejáratához. A konyhán kő van, de a nappaliban parketta.


Épp a nappaliban takarítottam, mikor égett szagot észleltem: véletlen nem figyeltem (vagy nagyon forróra hevülhetett) a serpenyő, gyors megfogtam 1 db konyharuhával.

Az 1 db konyharuha kevésnek bizonyult, véletlen a széléhez nyúltam nem csak a markolatához és éreztem forró: kb nem is gondolkoztam csak bejöttem a nappaliba és leraktam a padlóra.

(közben ment a porszívó nem volt időm kinyomni, amint éreztem az égett szagot)


DE a serpenyő helye ott maradt a padlón...


ha tudom inkább a konyhán arrébbrugdosok valamit (sok cucc volt a földön, pet palacok, tejes flakonok, a táskám, üdítőital a kövön) kb ezért is rohanhattam vissza a szobába (meg mert a fejemben volt hogy úristen a porszívó még megy, ki kéne kapcsolni... )


A serpenyő nyoma (kör alak) ott maradt a parkettán.


Mit tudok vele csinálni?

Lefesteni nem lehet gondolom, lakk se tünteti el...


albérletben vagyok.

Ráadásul nem is olyan helyen van a nyoma mint pl. a szoba sarka, amit nem venne észre a tulaj. És nem is olyan helyen hogy oda tudnék tenni vmit (pl. ha a nappali sarkába odaállítok 2 *2l üdítőt, kitakarná a foltot ha ott lenne) de nem ott van..

a nappali, a parketta kellős közepén van (így ha pl. az égésnyomra teszek egy cipőt, mikor jön a tulaj, az eléggé fura... )


A szőnyeget találtam ki megoldásnak.


Mit csináljak vele?

Egyáltalán mit lehet kezdeni elégetett parkettával?


A rendbehozása szakemberrel mennyi lenne?


(azért gondoltam a szőnyeges megoldásra mert per pill nem tudok egy szakembert kifizetni, majd csak a hónap második felében)



2019. jún. 3. 01:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

(Mármint most nincs szőnyegem, arra gondoltam, veszek egy kisebb szőnyeget. )

Nektek van ötletetek?

2019. jún. 3. 01:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csaphornyos hagypmányos parketta?

A parkettás szaki megbecsüli, hogy elég-e lecsiszolni, vagy cserélni kell-e. Szerinted milyen mélyen égett meg?

Mi egy lakástűz után javíttattunk egy 21 nm-es szobát, a megégett parkettákat kicserélték és az egész szobát felcsiszolták és lelakkozták, 90 000 Ft volt, 1 napos munka.

A parkettát én Jófogáson vadásztam, alkuval, jó áron, kb. 5000 Ft/nm. Meg kell mérni, mekkora darabja, mert rengeteg méret van, és csak pont akkora jó.

2019. jún. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, az a csaphornyos parketta.

Amit ma már nem nagyon csinálnak...


ez egy 14 cm sugarú kör.

Kör vonalban égett meg, nem nagy felület...

azért nem szeretném felszedetni egy szakival az egész nappalit és 90.000-em sincs rá sajnos :(

2019. jún. 3. 02:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amit ma már nem nagyon csinálnak..."

Dehogynem. Csinálnak.

De méret szerint mondom, apróhirdetésben is találsz. De gyártják is.

Nem az egészet szedik fel, csak a megégett részt.

Hidd el elsőre is, amiket írtam, megcsináltattuk, megoldottuk.

A kaucióból fogja fizetni a tulaj, téged meg felszólít a kaució feltöltésére.

Amíg te laksz ott, nyilván nem gond, de mikor kiköltözöl, levonja a kaucióból.

2019. jún. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A legjobban úgy jössz ki, ha beszerzed a megfelelő méretet, és kicserélteted csak azt a pár parkettát. Aztán elmondod a tulajnak.
2019. jún. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább előre.:)
2019. jún. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak a lakk sèrült, max a fa felső rètege. Csiszolással valszínűleg megoldható. Keress egy parkettást vagy legalább 2-t, ès megmondják mit lehet vele tenni.
2019. jún. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

" ha tudom inkább a konyhán arrébbrugdosok valamit ( sok cucc volt a földön , pet palacok, tejes flakonok, a táskám, üditőital a kövön) kb ezért is rohanhattam vissza a szobámba ( meg mert a fejembe volt hogy úristen a pirszívó még megy , ki kéne kapcsolni...)

Iszonyú trehányság lehet nálad, egy szemét telep.

Meg kapkodsz össze vissza.

Akár le is pontozhatsz, szégyeld magad.

2019. jún. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizonyára átcsiszolással megoldható lesz, de ezt a szakember döntse el. Ha azt mondja, hogy nem, és magad is úgy látod, hogy mélyen van beégve (nem gondolom), akkor kérdezz meg egy másikat is. Igen ám, de s helye elüt majd a környékétől, ezért alighanem át kell csiszolni a szobát és lelakkozni. Pénztárcafüggő.
2019. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja a 8-as válaszoló, hogy iszonyat nagy trehányság lehet nálad. Nem kéne mindenféle hülyeséget a konyhában tárolni a padlón, és akkor le lehetett volna tenni a konyhakőre a serpenyőt, nem lett volna semmi baja.

Egyébként ha nem volt annyi hely, hogy lerakd a serpenyőt a földre, akkor hogy állsz oda a tűzhelyhez főzni? Különben meg nem egészen értem, hogy konkrétan mi is történt...lehet, hogy nem is kellett volna sehová tenni a serpenyőt, csak elzárni alatta a gázt. És még annyi, hogy NEM hagyjuk felügyelet nélkül a serpenyőben hevülő olajat, pláne nem megyünk el közben porszívózni. Ha pedig már így történt, azon nem kellett volna, aggódni, hogy ki kell húzni a porszívót, az vígan elműködik magában. Különben valószínűleg elég lesz a felcsiszolás és lakkozás, de ezt szakember tudja megmondani a helyszínen.

2019. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!