Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti a főbérlőm, hogy...

Megteheti a főbérlőm, hogy nem kapcsolja be a fűtést csak egy bizonyos napszakban?

Figyelt kérdés

Hosszú lett, bocsi.


A villany és a víz van külön mérőórán mindenkinek. A gáz közös. Egy nagy gázcirkóról megy a fűtés.

Mikor beköltöztem, úgy állapodtunk meg, hogy van a bérleti díj, X összeg. Plussz 30e Ft közös költség, télen-nyáron, amiben a gáz, szemét és gázfűtés van benne.

A szerződésben nem volt benne, utólag mondta, hogy október 15-étől lesz fűtés. Mert akkor már kötelező. Nem csináltam belőle gondot. Jó.


Viszont még mindig nincs fűtés.

Mikor szóvá tettem, azt mondta hogy nem is lesz, mivel kint van 20°c. Oké. Mondom, de éjszaka 13 van csak. És ami inkább bosszantó, hogy a kimosott ruháim 3-4 nap alatt száradnak meg, de akkor meg már picit dohos szaguk van. Erre az volt a válasza, hogy más ilyenre nem panaszkodott, tegyek elé egy ventillátort. (Hűtsem le jobban az amúgy is hideg szobát. Hát kössz.)

Aztán hozzá tette, hogy ha jönnek az igazi hidegek, akkor sem fogja bekapcsolni a fűtést, csak reggel héttől, este fél kilencig. (18°-nál melegebbre nem fog fűteni) Amíg tartják a lakások a meleget, addig tartják. Ez van. Éjszaka nem lesz fűtés.(!)

Szóltam neki, hogy a szerződésben erről szó sem volt. (Ilyen helyre be sem költöztem volna.) Azt mondja energia válság van (igen, tudom) megtehetei.


Kérdésem az volna, hogy: VALÓBAN MEGTEHETI?


5 lakás van az épületben. A többieket nem tudom mi a véleményük.

Nem akarok veszekedni, csak száraz ruhát, meg nem megfagyni mikor reggel kikelek az ágyból. Nappal dolgozom, nem vagyok otthon. Nekem estére lenne jó a fűtés. Lehet hogy más szomszédom meg home officeban van. Nem tudom. De a 18° ehhez is kevés.



2022. okt. 19. 20:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Hősugárzót nem vagyok hajlandó használni! A villany és víz külön mérőórás.

Mire fizetem ezt a magas közös költséget, ha nincs fűtés?


Elköltözni sajnos nem tudok. Aláírtam egy évre és ha felmondom, ugrik a kaucióm.


Arról meg nem akar beszélni hogy inkább éjszaka legyen fűtés és ne nappal.

2022. okt. 19. 20:30
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Többi lakóval beszélj, hogy ők mint gondolnak erről. Lehet, nekik is vannak gondjaik ezzel....
2022. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nemaRendőrség ***** válasza:
74%

Jelentsd fel ott ahol van, tahó paraszt ember...



Ha nincs kedved ehhez akkor meg fűts a gáztűzhellyel. Ugyanúgy meleg lesz, ha naponta szellőztetsz akkor bajod sem lesz

2022. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy "van fűtés", elég bizonytalan megállapodás. Esetleg írásba kellene foglalni a hőfokot.

Ha cirkó, az egyszerű, mert be lehet állítani egy hőfokot, és valahányszor lejjebb esik a hőmérséklet, automatikusan bekapcsol.


De az is lehet, hogy az általány helyett kellene a valós fogyasztást harmadolni (ha 3-an laktok ott) és akkor nincsen vita. Szerintem a rezsin is keresni akar, ami törvénytelen.


A bérlőm 160 légköbméteren összesen évi 12-20 000 Ft gáz fizet kombicirkóra. 20 fok fölé nemigen fűt.

2022. okt. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

A: Beszéld meg a többi lakóval, hogy melegebbet akartok és módosítsatok a közösköltségen, persze szerződésbe foglalva.

Kiveszitek belőle a fűtésköltséget, aztán fizettek annyit amit számláz a gázszolgáltató. Aztán lehet hogy egyik hónapba 50000 ft-on osztoztok a következőbe meg 500000-en.


B: veszel elektromos hősugárzót és ráfűtesz, saját költségen.


C: A fűtésre hivatkozva közös megegyezéssel megpróbálod felbontani a szerződésedet. Esetleg ügyvédet is igénybe vehetsz, valamiért hatásosabban intézik a dolgokat mint egy magánszemély. Persze ez is a te költséged lesz.


Objektíven nézve, ő nagyon jól tudja mennyi az éves gázfelhasználása és valószínűnek tartom, hogy nem fér bele még a társasházaknál megszabott keretbe sem. Emiatt kénytelen spórolni.

Éjjel a legtöbb vegyes tüzelésű házban nincs fűtés, így ez csak amolyan komfort funkció (35 évig éltem vegyes kazános házban).


Tehetsz feljelentést, de mindenhol el fognak hajtani a jelenlegi helyzetre hivatkozva.

2022. okt. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán felmondhatod a szerződést, mivel ez szerződésszegés a részéről
2022. okt. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem vagy

1) felmondod a szerződést

2) felemelteted a fizetnivalót 30-ról 150-re fejenként mert kb annyiból fog kijönni az eddigi rezsi, ha tényleg 5 lakás van 1 közös órán akkor ott brutális gázszámla lesz az tuti

2022. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

1. ha jól sejtem, nem albérlő vagy, hanem bérlő, legalábbis amennyiben nem bérlőtől béreltek, hanem tulajdonostól.


2. Kaucióval kapcsolatosan olvasd el ezt:

[link]


Mi van a kaucióval kapcsolatosan a szerződésben? Pl. szerepel benne konkrétan, hogy a kauciót nem kapod vissza, ha határozott idő előtt bontod fel a szerződést?


Amúgy szerintem bizonyos esetekben jogosult vagy felbontani a szerződést, hiszen ő nem teljesít valamit.


3. Én bizony megjátszanám azt is, hogy elmennék az önkormányzatba a vagyonvédelmi osztályra, vagy a jegyzőhöz, és az felvilágosítana a jogaidról, ill. köteleznék a tulajt. Talán van valami szabály, hogy mennyi számít lakhatónak.


4. Aztán ha nem tetszik, a tulajnak, akkor esetleg még ő mond fel neked, és tesz egy szívességet. Ill. közös megegyezéssel.


5. A ventilátor NEM hűti a lakást. A hőérzetet lehet, hogy csökkenti addig, ameddig megy, ahol légáramlás van, de ugyanannyi fok marad mindenhol.


6. Ahol egy ganéság van, van ott több is: bátran fenyegetheted NAV-val, gondolom, nem adózik a bérbe adások után, azért meg iszonyatos büntit kapna. Lehet, hogy meggyőzöd, hogy bizony jobb, ha feltekeri a fűtést.


Ne legyél mulya!

2022. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok - ezt bizony jó lenne most leszkanderozni, mert most még nincsenek itt az igazi hidegek, de mi lesz majd?! Télen meg nem kellemes költözködni, lakást keresni, árak meg mennek fel. Szóval lehet, hogy abban vagy igazán érdekelt, hogy itt maradj, és érvényesítsd a jogaidat, ill. érdekeidet - így vagy úgy, ha olcsó a hely. Amennyiben fix időre kötöttetek szerződést, az a bérbe adót is köti, csak olyan esetben bonthatja fel rendkívüli hatállyal, ha pl. nem rendeltetésszerűen használjátok a kéglit.


Több jogtudatosságot, és jobb érdekérvényesítést! Ne parázz, hanem légy rámenős, akár fogj össze a többi bérlővel, hidd el, mindenki szív, senkinek nem kellemes a jelenlegi állapot. Gondolkodjatok előre, még nincsenek itt a mínuszok. És aztán majd mehet a vita, hogy 18 fok az 18-fok, bent, és nem 15... Hát én nagyon beintenék neki már most.

2022. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
0%
Szerződésfüggő.
2022. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!