Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Több lesz a lakbér ha több...

Több lesz a lakbér ha több ember akar egy albérletet bérelni?

Figyelt kérdés
tervben van pár barátommal közösen albérletet kivenni. összesen négyen lennénk és régebben hallottam olyat, hogy többe kerül az albérlet ha többen megyünk. valaki tud valamit erről nekem mondani, hogy ez hogyan működik?

2022. nov. 4. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ez teljesen tulajdonos-függő. Nekem például egy garzonom van kiadva. Max két fő veheti ki, kizárólag nagykorúak. Ha két bérlő költözik be, akkor 20-30%-kal többet kérek érte, mintha egy fő lakná, egyszerűen azért, mert nagyobb mértékű az amortizáció. De ez az én stratégiám, a férjem lakását fix áron adjuk ki (három diák lakja), és annyi felé oszlik a bérleti díj, ahányan vannak benne. Mert a férjem így döntött.
2022. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nálam igen.

Amortizáció-függő az ár.

Nálunk egy fiatal lány van, talán évi 250 napot sincs ott, szépen vigyáz rá, mint a sajátjára, takarítja, stb.

Neki 140, ha lennének ketten állandóra, 160-at biztosan kérnénk.

Fejenként úgy +20 000 Ft reális, de hát függ a lakás méretétől, kapacitásától, hogy egyáltalán hány főnek adod ki, hogyan ideális. És hogy azt a lakást mennyiért veszik még ki. Inkább az 1 fős kedvezmény, ami leviszi az árat, és nem fordítva.


Milyen lakást néztetek ki, mekkora?

2022. nov. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

#2 igazából 3 szobásakat néztem eleve, gondolván hogyha több a hálószoba relevásan oda lesz írva, hogy mennyi lenne az árkülönbség ha többen mennénk de sehol nem láttam kiírva:/

2022. nov. 5. 01:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor lehet, hogy nincs árkülönbség.

Érdeklődj, hogy 4 főnek kiadja-e, és ugyanennyi-e az ár.

Még lehet az is, hogy szobánként 2 emberre gondolt, ha nagy lakás, és még olcsóbb lesz, nem tudni.

2022. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!