Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon durva ennyit emelni...

Nagyon durva ennyit emelni albérleten?

Figyelt kérdés

Jelenleg 78000Ft ot fizetnek az albérlőim egy háromszobás lakásért. Ahogy nézem 100ezer Ft alatt ilyen lakások nincsenek, sőt, inkább 130ért mennek.


Szeptembertől gondoltam valamelyest emelni, 100ezerre a lakbért, ami még így is a normál ár alatt lenne, viszont ez 28ezer emelés.


Nem akarom kizsákmányolni őket, semmi gond nem volt velük soha, minta albérlők, viszont nagyon olcsón kapják a lakást.


Bele fér ekkora emelés?



2021. jún. 28. 18:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
100 ezerért is ingyen van. Minimum 150 ezer egy ekkora lakás. Féláron laknak. De szerintem nem fogják kifizetni, és ha igen, akkor is sértődés lesz belőle, és utána már nem lesznek mintabérlők. Újakat kéne keress 150 ezerért.
2021. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
A debreceni és pesti ingatlanárak azonosak, 78 ezerért egy szobát bérelhet konyha- és fürdőhasználattal, másokkal közösen valaki.
2021. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
A környék és a lakás állapota alapján is ki tudnád adni reálisan 100-ért? Ha biztosan, akkor beszéld meg velük, hogy 100 felett vannak már a bérleti árak és azért szeretnél most te is emelni. Ha évek óta ott laknak és most emelsz először, akkor könnyebben elfogadható. Biztos lesz szájhúzás, de ha ők se tudnának olcsóbban lakást találni, akkor kénytelenek lesznek kifizetni. Nehezen tudom amúgy elképzelni, hogy jól fogják fogadni, pedig egy normális 3 szobás lakás 100 ezerért tényleg jó ár. Csak a mostani lakbérhez képest az a 28 ezer Ft sok, ezért is készülj arra, hogy nem fogják olyan megértően fogadni.
2021. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Javasolnám a két lépcsős emelést.
2021. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
Hát szerintem ez így egyszerre elég nagy. Még 10% körüli emelés is keresztbe tehet a számításain a bérlődnek, de egy 100-ast havonta kipengetni így hirtelen... Mármint ha nincs félretett pénzük biztos hirtelen lesz nekik a szeptember is.
2021. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Mi szobankent kerunk 78 000 huf plusz rezsit 3 szobasban. Nem ertjuk miert adod tul olcson a lakast. Az emeleseddel is nevetsegesen olcso.
2021. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, Debrecenben?
2021. jún. 28. 20:01
 8/26 anonim ***** válasza:
99%
Mi egyszer megléptünk egy hasonló emelést. A bérlők időt kértek, körül néztek, aztán mondták, hogy rendben van. Látták, hogy még így is velünk járnak a legjobban. Azóta ennyit fizetnek.
2021. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A két lépcsős emelésen elgondolkozok, és mindenképpen próbálok kedvező díjat kérni tőlük.

2021. jún. 28. 20:15
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

A cimszavakat nem olvastam. Bocsanat. Budapestre vonatkozik a valaszom. Debrecent nem ismerem.


De ha aberleti idotadtam lejart,barmennyit jogod van emelni. Majd megfizeti akkor mas. Keress uj berloket.

2021. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!