Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki albérletben lakik ahhoz...

Aki albérletben lakik ahhoz milyen gyakran megy a tulaj?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran?

Milyen indokból?


Mit szólsz ehhez?


2022. nov. 10. 13:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

De jó itt sokaknak!

Én fogtam ki egy elmebeteg tulajt, aki hetente többször váratlanul "benézett" csak úgy, pl. ismerősének mutogatni a lakást...:(

2022. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%
Havonta, kéthavonta, évente, soha.:)
2022. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@11

Általában mikor megnézed a lakást már kiderül mire lehet számítani.

Volt olyan aki azt nem engedte hogy virágot tegyünk a bútorra

2022. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Havi 1x megyunk a penzert. (Berl dij plusz rezsieloleg) Arrol beszelunk,h elromlott-e vmi,mit kell megjavitanom,lefolyok mukodnek-e,wc. Ha megerkeztek a rezsi szamlak,megmutatomoket. Maganeleti meg mas dolgokrol nem beszelgetek. Sok mas uzleti ugyem van illetve nem pazarlom a berlo meg a sajat idomet sem.
2022. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%
14-es vagyok: egyeztetek veluk uzdnetben,h mikor vannak otthon es akkor megyunk.
2022. nov. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Covid előtt havonta felugrott lakbérért előre egyeztetett időpontban.

Elmúlt 3 évben egyszer volt itt.

Én hívtam, hogy csőtörés van felső szomszédnál és azonnal intézkedni kell.

Már netbankkal fizetem lakbért.

Mostanában emailben küldi a számlákat, ha valami elromlik vagy megszerelem vagy szerelőt hívok.

Utána elküldöm a fényképeket mi romlott el, hogy lett megszerelve, számlákat anyagköltségről, munkalapot ha szerelő javította aztán levonja következő lakbérből.

2022. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk érdekes ez is mert egyrészt valahol megértem a tulajt is, hogy "ellenőrizni" akarja időnként a lakás állapotát. Nyilván nem az hogy körbe járva meg kell neki mindent mutatni, elég a pénz átvételének pár perce.


Viszont fordítva bérlőként engem zavarna ha folyamatosan tudatják hogy az nem az "otthonom" hanem az ő tulajdonuk.


Én is utáltam, hogy szerettek ott is ragadni vagy megjelent az egész család, hogy megnézzék milyen a lakás, jöttek mentek benne. Hát elég kellemetlen volt.


Ezért is kerültem őket, mondtam, ott a pénz, vigyék.


Mondjuk így meg voltak olyan meglepetések, hogy ha már arra jártak, rágyújtottak a lakásban, vagy akkor már megkajáltak ott. Aztán konkrétan ott volt hagyva nekem a mosatlan meg a szelektív kukába beborított kajamaradék, vagy cigicsikkek.


Volt, hogy két ünnep között haza mentem 2 hétre. arra értem vissza, hogy körülbelül 10 fok van a lakásban, mert ezek szó nélkül felugrottak amikor nem voltam, nem is szóltak, aztán láttam a cigi csikkeket a szemétben, össze állt a kép, hogy rágyújtottak, kivágták sarokig az ablakot aztán elmentek.

2022. nov. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Átutalással fizetjük a bérleti díjat. A tulajdonos másik országban él, így még soha nem találkoztunk személyesen. A bérbeadást egy helyi ismerőse segített lebonyolítani.
2022. nov. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikor albérletben éltem,akkor havi egyszer jött a tulaj a pénzért.Csekkeket is én adtam fel,így elvitte a bizonylatokat is -mindent fénymásolva.

Megkérdezte,van-e gond, vagy javítani való. Pl a mosógép elromlott és két nap múlva hozta az újat.

Jó viszonyban voltam vele, kávéztunk,kicsit dumcsiztunk , megnézte a modelljeimet /hobbi/, aztán ment is.Nem volt több fél óra egy alkalom. És névnapokon is felköszöntött,én is őt, egy-egy sms-ben.

Egyetlen ilyen volt eddig, másik két tulaj átutalós volt,de ők is korrektek.

2022. nov. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
2 éve nem láttam amióta itt lakom, utalom a pénzt szó nélkül. Egyszer hívott, hogy elfelejtette megcsinálni a lakásra a nepszámlalást, mondtam neki, hogy elintéztem.
2022. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!