Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki albérletben lakik ahhoz...

Aki albérletben lakik ahhoz milyen gyakran megy a tulaj?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran?

Milyen indokból?


Mit szólsz ehhez?


2022. nov. 10. 13:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%
Négy éve lakom ebben az albérletben lakótársakkal. Eleinte jött havonta, mert az egyik lakótársam készpénzben fizette a rezsit és a bérleti díjat, szólt előre, leolvasta az órákat, leírta, hogy mi mennyibe kerül és velünk együtt kiszámolta, hogy akkor mennyit kell fizetni fejenként. Ezt egy pár alkalom után abbahagyta, nyilván az órákat most is olvassa, néha becsönget, csak egy pár percet beszélünk, hogy minden rendben van-e, de ha esetleg nincs itthon senki, az sem baj, vár egy pár percet és elmegy. Igen, szerencsére mindig csönget, és ha nem engedi be senki, akkor jön be a saját kulcsával. Én utoljára szerintem májusban beszéltem vele, amikor az egyik lakótársam kiköltözött, és itt volt, szeptemberben jöttem vissza a nyári szünetről, azóta nem láttam.
2022. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha nem engedi be senki, akkor be se menjen szerintem, akarja a fene, hogy nem vagyok otthon, ő meg a cuccaim között mászkáljon. Meg ha nem vagyok otthon, amúgy is minek megy be?
2022. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Első albimban volt egy "érdekes" tulajunk, eki bejárkált ellenőrizni, mert hogy 18 évesek vagyunk és biztos szétverjük majd a lakását bulizás közben. Egyáltalán nem voltunk ilyenek, a bulizást házon kívül oldottuk meg, lévén, csendes, kertvárosi rész volt, és a szomszédban kisgyerekes család lakott. Egyik lakótárs volt egy kicsit rumlisabb, de ő se okozott kárt, igazából csak minket bosszantott a hanyagságával. A garázsban a tulaj cuccai voltak, úgy egyeztünk meg, hogy a garázshoz nyilván bármikor hozzáférhet, de amúgy a lakásba csak akkor jön, ha előtte szól. Hát rohadtul nem tartotta be, volt olyan, hogy gyanútlanul ettem a zabpelyhem a konyhában szombat reggel nyolckor, abban a bugyi-póló párosban, amiben aludtam ( volt kolis szobatársakkal vettük ki a lakást, szóval előttük nem lett volna gáz), hallom, hogy matat a zárral, és csörtet be a lakásba (konyhába nyílt az ajtó). Mondtam, hogy legalább addig lesz szíves kimenni, míg felöltözök, és még neki állt feljebb.


Következő albiban a tulajdonossal együtt laktam, aki egy fiatal férfi volt. Helyzetből adódóan ő a nónap minden napján ott volt a lakásban, viszont végtelenül korrekt volt, kérés nélkül adott egy kulcsot a szobához, hogy megérti, ha szeretném zárva tartani. Nem zártam a szobát, de így sem ment be soha, csak ha én behívtam, ami előfordult, mert valamennyire jóban lettünk, és nekem volt egy PS-em a szobában amin szívesen játszottam vele.


Következőnek megint jó fej tulajt fogtam ki, ő igényelte, hogy körbemehessen havi egyszer a lakáson, de nem nézett meg nagyon semmit, csak körbesétált, hogy állnak-e még a falak, nem szedtük-e fel a parkettát :D


Következő albimban egyedül éltem, egy kis garzont béreltem egy idősebb munkatársamtól. Ő soha nem is jött a lakásra, melóban odaadtam neki a lakbért, a közműveket meg átiratta az én nevemre.


A mostani albérletemben a tulaj azért jön be havi egyszer a konyháig, mert a lakótársam beinvitálja és megkínálja valamivel. Én általában otthon se vagyok, mikor jön a tulaj, de tudom, hogy a lakótársam nem engedné be a szobámba a beleegyezésem nélkül - de eddig még nem volt precedens arra, hogy be akart volna menni.

2022. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Édesanyukád kiad két ingatlant.


Ő optimálisan soha sem megy.


Én barátnőmmel bérlek. Előző helyen a tulaj havonta 1x jött. Kedveltük nagyon. Egy +60-as aranyos néni volt, akivel mindig elbeszélgettünk, így kifejezetten kellemes volt amikor jött.


Mostani helyen pedig csak akkor jön a tulaj, ha baj van és akkor sem szívesen. Neki az az optimális, ha utalunk és nem kell jönni soha sem.


Ez számunkra is jó, mert mindig picit kínos amikor megérkezik. Rengeteget viccelődik, aranyos stb... de kicsit feszült a hangulat. Eddig 1 év alatt kb 3x jött.

2022. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

90 előtt a lakások 90 %-a állami volt. Bérlő voltál.

Szep is lett volna, ha az Ingatlankezelő Vállalatnak lett volna kulcsa a lakásomhoz, es ki-be járkálhatott volna az életemben, főleg, amikor nem vagyok otthon.

2022. nov. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
100%

Atyaég, miket írtatok itt...


Hetente felnézés, ott kajálás, cigicsikkek meg random családtagok odacsődítése, titokban bejárkálás (?!) Milyen parasztok vannak már... Baszki, a lakás nem egy kollégium, ahova bejársz ellenőrizgetni a csóró diákokat, hanem az otthonod - még ha nem is a tiéd papíron - amiért k.szottul kemény pénzeket fizetsz. Aki nem akar "megválni" (áttételesen) a lakásától, az szerintem ne adja ki.


Én mint tulaj, havonta megyek a pénzért, és akkor is úgy, hogy előtte egyeztetünk, és általában a bérlő szokott szólni, hogy fizetne.

2022. dec. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tulaj vagyok, 1 éve lakik bent a bérlő. Nemrég voltam a lakásban mert vízóra csere volt, és a Berlőm nem tudott otthon maradni. Azon kívül minden hónapban utálja a pénzt, nem ellenőrizgetem.
2023. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!