Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kiadtam a lakásomat albérlőnek.

Mielőtt szerződtünk, mindketten elsiklottunk egy elég fontos kérdésen. A szerződésbe foglaltuk, hogy állandó lakcímre nem jelentkezhet be, csak tartozkodásira. Nem volt ellenvetése, de mondta azt is, hogy eladta a házát. Ez most lett igazán fontos momentum.


Törvényileg neki kötelező lenne bejelentkeznie, de mivel nincs állandó lakcíme így nem tud tartózkodási címre bejelentkezni, csak állandóra. Amihez mint kiderült én mint tulajdonos se kellek, elég bevinnie a szerződést, és a közjegyzői okiratot. A szerződésbe viszont ugye benne van, hogy az állandó bejelentkezéshez én nem járulok hozzá, amihez így törvényileg sajnos jogom se lenne, hogy megtiltsam.


A bérlőm nagyon korrekten tájékoztatott, hogy ő szerződéskötés előtt elmondta, hogy nincs állandó lakcíme mert eladta a lakást, viszont így neki kötelező lenne a lakásomba bejelentkezni.


Mit tegyek? Engedjem, vagy felmondjam a szerződést? Ha felmondom vissza kell adnom ugye az óvadékot? Ha engedem abból nekem lehet bármi negatívum?


Köszi.



2022. dec. 8. 21:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
8%

És mégis milyen jogcím alatt jelentkezne be állandóra ?

Nehogy már a nyúl vigye a puskát .

Hogy nincs lakása,az ő egyéni szoc.problémája .

2022. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
20%

Óvadékot nem kell visszaadnod :D A kauciót természetesen igen. Ha nem akarod, add vissza a kauciojat és add ki másnak.

Érdekes, a közjegyző nem szúrta ki, hogy ebből gond lesz?

2022. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Az érdekes, hogy nem nem szúrta ki a közjegyző sem.


#1 Nincs bele szólásom. Van érvényes szerződés a kezében és közjegyzői okirat. Simán bejelentkezhet, és ahogy utána néztem kötelessége is lenne.

Ő korrekten elmondta, hogy eladta a házát, még szerződéskötés előtt. Csak sem ő, sem én nem tudtam, hogy a szerződéspontjától a bejelentkezés neki nem opció, hanem kötelező.


A kaució az az óvadék.

2022. dec. 8. 21:58
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Bérbeadóként kérdezem: miért nem engeded állandóra bejelentkezni? Milyen hátrányod származik ebből? Én engedem a bérlőimet állandóra bejelentkezni, semmilyen hátrányát nem tapasztaltam. A birtokhasználat jogát a bérlefi szerződéssel átadtad a bérlőnek. Az állandó lakcím ehhez képest semmilyen plusz jogot nem biztosít a bérlőnek. (Csak tudja az a hivatalos ügyeit lakcím birtokában intézni.) Téged, mint bérbeadót semmilyen hátrány nem ér.
2022. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Utolsó. Erre voltam kíváncsi, hogy jár e bármi negatívummal. Ha nem, akkor termédzetesen semmi akadálya a dolognak.
2022. dec. 8. 22:06
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
4es vagyok. A legnahyobb jogot a lakással kapcsolatban: a birtokhasználat jogát a bérleti szerződéssel adtad át a bérlődnek. Ehhez képest hogy mi szerepel a lakcímkártyáján, lényegtelen. HA esetlegesen gondod lenne a bérlőddel, nem a lakcímkártyája fog akadályozni téged a kilakoltatásábab, hidd el... Ha egy becsületrs bérlőt találtál, akivel nincs gondod, becsüld meg. Van piaci értéke ennek is. Nyugodtan engedheted bejelentkezni.
2022. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%
1 Istenbarma. A törvény jogán fog bejelentkezni. Amúgy semmi többletjogot nem keletkeztet.
2022. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2022. dec. 8. 22:14
 9/44 anonim ***** válasza:
0%

4 es,az életben nem lehetne kitenni a lakásból.

Ha az albérlő ilyen könnyen lakáshoz juthatna,már minden albérlő lakástulajdonos lenne. .Még örökösek is lehetnének.

Azért ez nem így működik.

2022. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%
Ne ide trollkodjál 9, vannak sokkal viccesebb topikok is.
2022. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!