Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució kuegészítése utólag?

Kaució kuegészítése utólag?

Figyelt kérdés
5 éve már hogy bérlünk egy lakást párommal. A beköltözésnél anno egy havi kauciót kellett fizetni. Minden évben 5000 ft-al emelkedett a bérleti díj. Természetesen most januártól is emel a tulaj. Viszont most azt találta ki hogy mivel emelkedett a bérleti díj ezért a kaucióhoz hozzá kell még fizetni annyit amennyiért jelenleg béreljük a lakást. Valaki hallott már ilyenről? Ezt így megteheti?

2023. jan. 1. 20:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*kiegészítése
2023. jan. 1. 20:27
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen halottam már róla, és meg is teheti. Teljesen jogos abban az esetben, ha úgy volt meghatározva a kaució, hogy x havi bérleti díjnak megfelelő összeg. Sokan nem szokták megcsinálni, de teljesen normális gyakorlat.
2023. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Ja várj, lehet, hogy félreértettem... Mennyit kellene hozzáfizetni? Kiegészíteni a jelenlegi bérleti díjra (erre vonatkozik a #2 válaszom), vagy egy teljes havi jelenlegi bérleti díjat kellene még hozzáfizetni? Utóbbi eset egyáltalán nem szokás.
2023. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Jogilag nem, nem teheti meg. A bérleti szerződés egy olyan szerződés mely két- vagy több fél között köttetik és a felek közös akaratát foglalja magában.

A bérleti szerződés része a kaució megállapítása.

A szerződéskötés időpontjában megállapított kaució a mérvadó.


Ahhoz, hogy a kaució összegét emelje, ahhoz szerződést kell módosítani.

A szerződés módosításához minden szerződő fél hozzájárulása szükséges.



... jól kezdődik az év ...

2023. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, kiegészíteni a jelenlegi bérleti díjra. Csak egy kézzel írott szerződés van, de a kaucióról csak annyi esett szó, hogy x összeget ő átvett. Nem kellett volna beleírni hogy a kauciót később emelheti?
2023. jan. 1. 21:05
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen 4-es én is így gondolom...
2023. jan. 1. 21:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ha a szerződésben benne van, hogy a bérleti díjat milyen szabályok szerint és időközönként lehet emelni, valamint az, hogy a kaució összege 1 havi bérleti díj, akkor ez nem szerződésmódosítás.


Kérdező, természetesen nyugodtan mondhatsz erre nemet. Csak akkor a bérbeadó meg lehet, hogy rendes felmondással felbontja veled a szerződést, ez benne van a pakliban.

Egyébként nem tudom, hogy ez önmagában miért akkora probléma számodra, hogy még kérdést is kiírsz róla. Kiegészíted a kauciót, és kész. Írtok erről is papírt, hogy átvette. Kiköltözésnél úgyis visszakapod az egészet, ha nem okoztál kárt.

Mondjuk ha én lennék a bérbeadód, és ott laknátok nálam 5 éve minden gond nélkül akkor tuti nem emelném évente az árat, vagy ha igen, nem egészíttetném ki rá a kauciót.

2023. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Csak egy kézzel írott szerződés van, (...)


Ez sajtpapír.

2023. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Ahhoz van esze, hogy a kauciót megemelje ( amit nem lehet) de ahhoz nincs, hogy 1 PDF-et lehúzzon a netről.
2023. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan kérheti a kaució emelését, ha nemet mondtok, akkor meg nyugodtan felbonthatja a szerződést veletek.


5 év alatt felmentek ám az árak egy picit

2023. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!