Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van az, hogy a tulajok...

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre, miközben jól keresek?

Pár évvel ezelőtt sokkal rosszabb helyzetben voltam anyagilag, akkor persze akármilyen lakást kiadtak volna, szó nélkül. Most, hogy megtehetném, hogy kicsit igényesebb, felújított lakásba költözzek, most mindig belekötnek abba, hogy van-e rá pénzem. Volt olyan is, aki jövedelem igazoló lapot kért. A másik tulaj akivel beszéltem, mondta hogy szimpatikus vagyok neki, de nem tudja mennyire stabil az anyagi helyzetem. Én meg olyan vagyok, hogy nem szeretem görcsösen bizonygatni másoknak mennyit keresek. Nem jellemző rám a magamutogatás sem pl.drága ruhák. De azért zavar, hogy egy olyan dologgal vádolnak, ami nem igaz, és ezáltal nem jutok nekem megfelelő lakáshoz. Közepes árkategóriás lakásokat néztem meg(200e/hó alattiak) Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 5. 02:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
23%
Látom, egyesek számára elképzelhetetlen, hogy valakinek van pénze, de nem egy lakásba akarja ölni, hogy ott álljon. Na, ezért vagytok ti vesztesek.
2023. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha meggazdagodott valaki kriptoból és tőzsdézésből, akkor az illető sokat kockáztat.


Nem feltétlenül szeretnél ennyire kockázatvállaló embert a lakásodba, hiszen nagyobb eséllyel fog lelépni, mint valaki, aki nem vállal kockázatot.


Ha van egy jó szakmád és egy jól kereső munkahelyed, akkor aránylag biztos, hogyha kirúgnak, akkor keresel valami mást, amiből tudod fizetni az albérletet, kb. az első/második hónaptól.


Ha egy tőzsdézős elveszti a vagyonát, akkor megállapíthatatlan, hogy mennyi idő után tudja visszaszerezni. Olyat meg még kevésbé tudok kikötni, hogy egy évi lakbért állampapírban kell tartani. Később a behajtók sem biztos, hogy találnak bevételt, ha nagy károm származik, annyira, hogy perre vigyem az ügyet.

2023. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

A megjelenés sokat számít! Én egy időben világos kék ingben, szövet nadrágban, bőr cipőben, frissen borotválkozva mentem albérleteket nézni. (Mármint nem az albérletnézés miatt öltöztem fel szépen, hanem úgy jött ki, hogy szépnek kellett lennem azokon a napokon.) Lényeg a lényeg, hogy a tulajdonosok kb. már ott helyben megírták volna velem a szerződést, én meg alig győztem mondani hogy hát ööö... még át kell gondolnom, de visszajelzek.


Egyáltalán nem kell márkás ruha! Azt a prolik csinálják, hogy az a szépen felöltözés, hogy egy pólóra vagy kapucnis pulcsira nagy betűkkel rá van írva, hogy ARMANI. A világos kék inges példámban fogalma sincs senkinek, hogy mi a márkája, mert a belső címkén szerepel csa.


Még amiben segíteni tudnánk, hogy milyen kérdéseket tettek fel, és te ezekre mit válaszoltál? Szeretnek ugye kíváncsiskodni a munkahelyed, családi állapotod, állattartás, dohányzás stb. felől.

Itt nem kell hazudnod, de nem mindegy a megfogalmazás. Szóval miket kérdeztek?

2023. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

12. Az én kriptóból meggazdagodott egyik legjobb barátom nem hagyta bent a pénzt bitcoinban és nem lett kriptóőrült, aki azt hiszi ez a világ legjobb és legokosabb befektetése. Egyszerűen csak elfogadta a szerencséjét, hogy jókor szállt be a piramisjátékba és rengeteget nyert vele. Azóta már kivette onnan a pénzét és jelenleg főleg amerikai S&P 500 tőzsdei ETF-ben tartja a vagyonát.


Meg ezt nem azt jelenti, hogy nem tart néhány milliót sima bankszámlán is. Komolyan ha szerintetek van valakinek 50-100-200 milliója és nem ingatlanban, akkor az a pénz szó szerint egy helyen és egy darab számlán van tartva?

Nekem csak kb. 10 milliós vagyonom van, de nekem is 3 bankszámlám van 2 országban, illetve 3 értékpapírszámlám különböző szolgáltatóknál.

2023. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, mégis mikor kérték tőled a jövedelemigazolást?

Amikor találkoztatok? Mert ha igen, akkor nem tettél rájuk jó benyomást. Jellemzően a hirdetésben szokták jelezni, ha ez elvárás. Ha ez nem tetszik, nem kell őket felhívni. Ha a személyes találkozáskor firtatják, van-e elég pénzed, akkor talán fordíts több gondot a megjelenésedre. (Elmondom, a márkás ruha senkit sem érdekel. Az viszont árulkodó, ha elhanyagoltan jelensz meg. Menj el a putrisorra: drága telefon, falat betöltő tévé lesz mindenhol, de az utca lakói összesen birtokolnak egy teljes fogsort...)

2023. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
10%

12, én sem vagyok hülye, hogy lufiban tartsam az összes pénzem. A kriptó csak az egyik forrásom, és nem is a legfontosabb. Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy kőgazdag vagyok, de jóval a magyar átlag fölött keresek, és nem kell hozzá napi tíz órát gályáznom.


Kockázat? Nem hiszem, hogy pl. az Apple vagy a Tesla mostanában földbe állna. Ezzel szemben Átlagos Jánost akármikor elbocsáthatják a csirkegyárból egy hirtelen piacváltozás miatt. Vagy ha valami hülye riha besír, hogy zaklatja őt. Nincs olyan, hogy "stabil munkahely", erről csak a vesztesek álmodoznak. S amikor ezt a szót használom, nem lenézésből teszem: látom, hogyan élnek, hogyan égnek ki és őrlődnek, őrülnek bele a napi taposómalomba. Ha beüt a krach, menekülni sem tudnak, röghöz köti őket az "okosan" vett lakásuk, bankhitelük. Én ezeket kizártam az életemből.

2023. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan gazdag vagy, miért köt röghöz a bankhitel? Szerintem sík hülye aki nem vesz lakást, mikor havonta milliókat nyerne rajta. Ráadásul kiszolgáltatja magát egy tulajnak, aki 1-2 hónapos figyelmeztetéssel kirúghatja és meg egy szöget se verhet be a falba engedély nélkül. Ezt nem nevezném szabadságnak.
2023. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

#12-es vagyok. Szerintem a 14-16-os hozzászólók nem teljesen értik a lényeget.


Én lakáskiadóként nem fogom ellenőrizgetni, hogy neked milyen a kockázatvállalási hajlandóságod, vagy jól tőzsdézel-e.


Lehetsz idióta is, meg intelligens is, mivel nem ismerlek, ezért nekem ugyanúgy kockázat, ha nem bízhatok benne, hogy lesz honnan fizetned. (A lekezelő hangnem, amiben nyilatkozol, meg egy nagy red flag, hogy valószínűleg túl magabiztos vagy és rosszul is méred fel a kockázatokat).


Azt is írhatjuk, hogy nem értek hozzá eléggé, mert szerintem a tesla még sokat fog esni idén és lehet, hogy az apple is. Ha meg kő kemény milliókkal van valaki mínuszban, akkor nem fogja kivenni a pénzét a részvényekből, vagy nem szívesen.


Én meg se a portfóliódat nem ismerem, se azt, hogy vagy-e annyira tisztességes, hogyha aközött kell választanod, hogy realizálsz 1-2 millió veszteséget, hogy kifizesd a kövi havi lakbért vagy lelécelsz, akkor megbízhatok benned annyira, hogy fizetsz.

2023. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
22%

17-es meg elemi szövegértésből bukott meg. Figyu, papi, szájbarágom neked, de csak egyszer:


- Én élek tőzsdéből és hasonlókból.


- Nekem nincs bankhitelem.


- Átlagos Jánosnak van bankhitele és abból lakása.


- Tehát kit köt röghöz a bankhitel?


- Tehát ki hőbörög anélkül, hogy elolvasná, ami elhangzik?


A lakás mellesleg nem túl jó befektetés, mert nem likvid. Ki lehet adni pár százezerért, de nem tudom, honnan veszed ezeket a milliókat. Egy ipartelepet vagy egy belvárosi éttermet maximum. A lakás csak akkor jó, ha évtizedekre be akarod betonozni a pénzed.


18-as, neked meg lakáskiadóként mi közöd hozzá, hogy nekem honnan van pénzem? Itt a kaució, itt a havi bérleti díj, viszontlátásra. Mit is kockáztatsz? Azt, hogy idióta vagyok? Jó, majd kitöltök neked IQ tesztet. Ha nem fizetem a bérleti díjat, húha, akkor mi lesz? Kiraksz és kész, nem? Öt perc alatt találsz új bérlőt, nem? Nem biztos, hogy én állok rossz irányba az életben!


Amúgy látom, felhorgadt itt a proletáröntudat, irigykedtek rendesen. Höbö-hebe, itt ez az ingyenélő kapitalista, hogy merészel jobban élni, pontozzuk le, fikázzuk le! Na, ez az igazi vesztes mentalitás. Amit én csinálok, abban semmi rendkívüli nincs, ti is csinálhatnátok. De nem, mert akkor nem lehetne szüntelenül jajongani meg mártírkodni! Nekem aztán mindegy, ha ti egy végtelenített Szomszédok epizódban érzitek jól magatokat...

2023. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
90%

#19: Szerintem a legtöbbeknek itt inkább a hangvételeddel van bajuk, amit - lássunk be - valahol meg is lehet érteni. Mondasz igazságokat, de csak részben. A lakás nem likvid, valóban, cserébe kisebb a kockázat.

Én személy szerint napi 8-10 órákban gályázok, ahogy te fogalmazol, de 31 évesen van 2 lakásom egy vidéki nagyvárosban, amik mindegyike jelenleg dupláját éri, mint amennyiért én vettem őket. És azért lapátolok egy cégnél, mert ott van lehetőség azt dolgozni, ami érdekel, amit élvezek. Mellette van lehetőségem sajáttal foglalkozni, de van egy viszonylag biztos pont, ahol fizetik a TB-met, az egyéb hasonló kiadásaimat helyettem. Röghöz köt a lakás, na bumm. Olyannyira köt röghöz, hogy ha bármi van, fogom a pár diplomámat, meg a néhány idegen nyelvet amiket beszélek, aztán lefalcolok ahova épp kedvem tartja, mert bárhol el tudok helyezkedni a végzettségeimmel. Lakásom, azaz egy biztos bázis, ahova bármikor mehetek, az pedig ott lesz. Ha családi házba szeretnék menni, akkor a lakásom értéke leköveti az ingatlanpiacot. Ha beesik, akkor a családi ház is annyival kevesebbet fog tendenciózusan érni.

Ne gondold, hogy annyira nagyon leleményes vagy, meg azt sem értem, miből gondolod, hogy jobban élsz, vagy nagyobb vagyonod van, mint itt bárki másnak, általában aki a leghangosabban bizonygat, annál szokott épp a probléma lenni. Ezzel nem azt mondom, hogy te aztán biztosan csóró vagy, csak nem értem, miért kell ennyire hirdetned, hogy nem a kicsinyes átlagmagyar vagy, ezzel a hencegéssel épp oda sorolod magad. Btw., a szomszédok-os metafora nagyon találó azokra akikre utalsz.


Mint lakást bérbeadó mondom, azért veszik komolyan ezt a dolgot, mert ultraszopás 2 havonta 2 héten keresztül napi random 4 társaságnak megmutatnod ugyanazt a lakást, elmondani ugyanazt a mondókát, hogy aztán 3 hónap múlva birkózhass velük, hogy miért nem fizetnek, no meg autót/motort eladni sem mindig egyszerű, de amíg albérletet nem adtál ki, nem feltétlenül tapasztaltad meg igazán, mennyire hülye emberek vannak.

Faragtam már be én is a legnormálisabbnak tűnő emberrel, aki aztán fizetni sosem tudott, de még az általa okozott károkat is nekem kellett állnom.

2023. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!