Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van az, hogy a tulajok...

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre, miközben jól keresek?

Pár évvel ezelőtt sokkal rosszabb helyzetben voltam anyagilag, akkor persze akármilyen lakást kiadtak volna, szó nélkül. Most, hogy megtehetném, hogy kicsit igényesebb, felújított lakásba költözzek, most mindig belekötnek abba, hogy van-e rá pénzem. Volt olyan is, aki jövedelem igazoló lapot kért. A másik tulaj akivel beszéltem, mondta hogy szimpatikus vagyok neki, de nem tudja mennyire stabil az anyagi helyzetem. Én meg olyan vagyok, hogy nem szeretem görcsösen bizonygatni másoknak mennyit keresek. Nem jellemző rám a magamutogatás sem pl.drága ruhák. De azért zavar, hogy egy olyan dologgal vádolnak, ami nem igaz, és ezáltal nem jutok nekem megfelelő lakáshoz. Közepes árkategóriás lakásokat néztem meg(200e/hó alattiak) Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 5. 02:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
42%
19es te nagyon kezdő vagy, ha egy lakásban csak a bérleti díjat látod. Ha jó helyen veszel jó lakást, annak legalább párhavonta milliókkal megy föl az értéke. Pláne az utóbbi években 3-4× es árak lettek. Ráadásul jó ingatlant 5 perc alatt el tudsz adni. De te csak fizesd a bérleti díjat a háziúrnak.
2023. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%

Kockázat? Nem hiszem, hogy pl. az Apple vagy a Tesla mostanában földbe állna


hehe Tesla 109 USD-n áll, 52 Week Range 104.64 - 384.29


Mit nevezel földbe állásnak, ha nem a 384->109-et :)

2023. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
11%

"Ne gondold, hogy annyira nagyon leleményes vagy, meg azt sem értem, miből gondolod, hogy jobban élsz, vagy nagyobb vagyonod van, mint itt bárki másnak..."


Mi van, neked is nehezen megy az olvasás? Ennyi diplomával? Idézem magamat:


"Amit én csinálok, abban semmi rendkívüli nincs, ti is csinálhatnátok."


Tehát ki "henceg"? Beléd állt a seggfájás, hogy nem ugráltalak körül. Csak nem kamu a két lakás meg a csilliomosi fizetés, amiért csak matyizni kell? Mit dolgozol, rakétasebész agymérnök? A sértődött szövegedből levágós, hogy mid van diploma meg lakáshegyek helyett.

2023. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
21%
21-es, igen, lehet lakásokat adni-venni, de itt arról folyt tévhitosztás, hogy az az egyedüli biztonság, ha megveszed és abban laksz. Én amúgy nem hiszek a lakásozásban. Sokáig tart, míg megtérül, szarrá adóztatják-illetékezik, és sokszor a felújítással is bajlódni kell. Köszi, jó nekem a részvény meg az értékpapír.
2023. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#24 A lakásnak az az előnye megvan, hogy amikor a tőzsdék lent vannak és nincs bevételed, akkor nem kell realizálnod a veszteségedet.


Ha belegondolsz, akkor sok értelme nincs értékpapírba berakni a pénzedet, ha utána minden hónapban ki kell venned fix összeget, függetlenül attól, hogy hogyan áll a tőzsde.


Igen a lakás 10-15 év alatt, lehet, hogy keveset hoz (most árnövekedéssel is a kövi pár évben valószínűleg). De ha 2008-hoz hasonlóan beesnek a tőzsdék és megúszod, hogy el kelljen adni az ingatlant, akkor jobban jársz, mintha realizálnod kéne az 50%-n álló részvényeid veszteségét és így kéne 9 milliót kifizetned lakhatásra 5 év alatt (és akkor 150.000 forintért béreltél).

2023. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
8%

Igen, ez valóban működik, de én már csak azért sem fektetnék ingatlanba, mert úgy gondolom, hamarosan háború lesz. S még ha nem is lesz, Magyarország egy darabig nem lesz vonzó a befektetőknek, így az ingatlanok értéke sem nagyon megy felfelé. Ez persze csak az én spekulációm.


Tőzsdekrach ellen én áruba szoktam fektetni. Nyersolajba pl szinte mindig érdemes.

2023. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bérbeadók hozzáállása változott meg. Mikor lakást kerestünk sok helyen ingatlanos mutatta meg, és automatikusan mondta, hogy a tulaj kér vagy referenciát előző bérbeadótól vagy jövedelemigazolást, illetve szintén a munkahely biztosságáról ,mióta dolgozunk ott, stb. faggatak. Szerintem a gazdasági helyzet is közrejátszik, mert mondjuk neki se érdeke, hogy pár hónap után újra kelljen hirdetni. Szerintem menj rögtön jövedelemigazolással és mondd, hogy saját lakásra is gyűjtessz hosszútávon, így nem szórod a pénzt göncökre.


Egyébként sokan előítéletesek. Pl.egy munkatársam hónapok óta (szerintem) irreális áron próbál kiadni egy lakást arra hivatkozva, hogy így nagyobb eséllyel veszi ki olyan aki jó, biztos jövedelemmel bír. Eddig 2-3 jelentkező volt, mindegyikkel volt baja. Az egyiknek kiadta volna, de meggondolta magát, mert hiába volt jól öltözött, elvált és mi van ha a gyerektartás elviszi a pénzét és nem tud majd fizetni...

2023. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
43%
Ráadásul, kicsit nehéz is megmondani, hogy egy év múlva ki tudlak-e rakni, ha nem fizetsz vagy hoznak valami jogszabályt, ami miatt tűrhetem, ha ott vagy.
2023. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Velem is ez van van 3 milliárdom befektetve, de ingatlant nem veszek a befektetéseim többt hoznak, de egy kőbányai panelt is alig akarnak kiadni nekem mert azt hiszik nem tetehetm meg. Ez egy reális problma, több ismerősöm is szenved attól hogy milliárdos de egy 30nm-es lakást nem adnak ki neki:(
2023. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem gondoltam, hogy ilyen vitát robbant ki a kérdés. Megpróbálok akkor elegánsabban öltözni, hátha az jobb benyomást kelt.
2023. jan. 7. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!