Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy a tulaj a kauciótokból akarná berenedzni a lakást?

Figyelt kérdés
2023. febr. 9. 10:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Az is lehet, hogy eddig bútorozatlanul adta ki.

2. Gyanítható, hogy ez valami igen olcsó albérlet lehet.

2023. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

TE fogsz neki pénzt adni, mert havonta fizeted a bérleti díjat. Majd abból félreteszi a kauciót ha most elkölti.

Ahogy írták, neked csak annyit kell kikötnöd, hogy ez nem előre fizetett lakbér, nem ajándék, hanem kaució és kiköltözéskor vissakéred.

2023. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

Én sem mennék bele.

Ha meg mégis, akkor a közjegyző alap.

2023. febr. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

Azért itt szerintem vannak akik nem jól értelmezték a kérdést.

Itt az senkit sem érdekel, hogy a tulajdonos a kaucióként kapott készpénzzel fizikailag mit csinál. Felőlem el is lángosozhatja, nem érdekel, ha mellette van a kaució mértékét legalább lefedő, likvid vagyona, állandóan.

Márpedig a kérdés alapján én ezt eléggé úgy értelmezem, hogy a lakást bérbeadónak egy lyukas garasa sincs és a lakás berendezése azután történne meg, miután ott van a kezében a kaució. Na most tekintsünk el attól, hogy 200-300 ezer forintból kb. annyira lehet bebútorozni egy lakást, hogy vegyel bele egy ágyat, egy matracot, meg egy asztalt pár székkel. Itt nekem az lenne a problémám, hogy kiköltözéskor mégis miből fizetné vissza a kauciót? Biztosan lenne annyi pénze? Ha jövő héten elromlik a kazán és több százezer lesz a cseréje, akkor azt hogy fizeti ki a tulajdonos?


Csóró embertől sosem szabad lakást kivenni. Csak probléma lesz vele.

2023. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!