Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg ilyen embereknek jár...

Tényleg ilyen embereknek jár az önkormányzati lakás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerős egy anya-fia páros, kiskorú gyerek nélkül,szociális alapon kapták meg. Voltam a lakásban totál felújitották ,élnek mint aranyhal a vízben, anyuka pedig nem dolgozik.

A másik pedig a munkahelyemen mesélte egy fiatal apuka , hogy ő is ilyenben él ,egyedül. Közben meg látom rajta a drága cipőket, sportruhákat. Eddig azt hittem ez csak rászorulóknak van fent tartva.


2023. márc. 3. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Speciel én nem önkormányzatiban lakom, de a jövedelmi viszonyaim szerint akár indokolt is lenne. Viszont turiban vásárolok egy évben 1-2x, jól megválogatva, néhány jobb cuccot. Már meg is említették, hogy miből nézek ki mindig úgy, mint egy Burda-modell?

...

Vannak önkormányzati pályázati lakások, amiknek a feltétele a kötelező felújítás, mert olyan állapotban voltak, hogy nem értékesíthető. Nyilván az anya-lánya páros is ilyenben lakik. Ilyeneket te is nézegethetsz és pályázhatsz, de gondold át, hogy ráköltesz valamire 5-10 milliót és nem lesz a tiéd!

2023. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Az önkormányzati lakásoknak három csoportja van.

Az egyik amit simán kiadnak bérbe, csak nem egy másik ember vagy cég a tulajdonosa a bérlakásnak, hanem az önkormányzat. Ezeknél a bérleti díj teljesen normális vagy csak kicsit alacsonyabb a piaci bérlakások díjánál.

A második csoport a szolgálati lakás, egy tanár ismerősöm ilyenben lakik. Az önkormányzat kedvezményesen ad ki neki lakást pont azért, mert idejött dolgozni - tanítani - a város egyik iskolájába. Van még pár ilyen tanári lakás amit a városban dolgozó pedagógusoknak tartanak fenn és tényleg keveset kell érte fizetniük. A lakások éppen úgy a lakótelepen vannak, mint a drágán kiadott sok másik bérlakás is amiben mások laknak piaci alapon valaki más ember tulajdonában. Lehet, hogy más szakmából is van aki önkormányzati szolgálati lakásban lakik én csak őt ismerem.

A harmadik kategória a rászorultsági alapon kiadott bérlakás. Itt van olyan szűrő aminél megnézik, hogy kinek adják ki pont amiatt mert másképpen nehezen tudna lakhatást biztosítani.

De az ne tévesszen meg miképpen élnek. Hiszen pont amiatt marad pénzük normális módon élni, mert nem kell azt a pénzt kifizetniük lakbérre. A rászoruló nem hajléktalant meg igénytelent jelent, hanem olyat akinek egyszerre nem telne egy piaci lakbérre IS meg a normális élhető életre IS. Ha az önkormányzattól tud hozzá segítséget kapni és kevesebb lakbért kell fizetnie akkor tud költeni normális ruházatra.

2023. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 nemaRendőrség ***** válasza:
94%

Az önkormányzatok elkezdték azoknak odaadni akik ki tudják fizetni a lakbért és nem égetik el télen a linoleumot mint fűtést a panel közepén.


Akik ki tudják fizetni pedig nem mélyszegények, de azért egy nike cipőtől és addidas egyberészestől nem lesz burzsuá a munkatársad

2023. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ráadásul nagyon megtévesztő a látvány, hogy ki kit gondol gazdagnak a ruházata alapján.

Nemrég egy kislány (11 éves) panaszolta, hogy az osztálytársai azzal cikizték, hogy milyen gazdag, mert állandóan új ruhákban járkál - és nem értette miért mondják, mert nem igaz, csak kapott pár új darabot. Közben meg kiderült, hogy az anyukája takarítónő egy boltban és az apukája meg szintén nem keres túl sokat. Ha engem kérdeznének én kifejezetten a szegény kategóriába tenném őket, mégis másoknak az ellentéte jött le.

2023. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már érthetőbb a helyzet. Olvasgattam a témában itt gyakorin , de régebbi kérdések voltak de ott azt irták általában csak romáknak adják , sok - sok gyerekkel , na meg persze határozatlan időre...ezért szúrt szemet , hogy most meg ezt tapasztaltam.
2023. márc. 3. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ez településtől függ.

Ahol általában szegényebb a lakosság, ott természetesen a legszegényebbeknek kell adni az önkormányzati lakásokat, hiszen sokan vannak a létbizonytalanság határán. Ettől a bérlők között valóban többségében a legszegényebbek lesznek.

De olyan helyen ahol a lakosság összetétele más, ott az önkormányzat mozgástere is teljesen más. A mi városunkban sem ugyanaz a bérlakások száma és összetétele, mint a szomszéd településen, hiszen mi egy iparváros vagyunk, közel egy nagyvároshoz, viszonylag jó anyagi helyzetű önkormányzattal, alacsony munkanélküliséggel és így fizetőképes lakossággal, míg a szomszéd településen már sok munkanélküli és nehezen boldoguló család él, az önkormányzatnak tized annyi bevétele sincsen évtizedek óta - tehát bérlakás építést sem tudott csinálni amikor a mi városunknak erre volt lehetősége.

2023. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lilluci27 ***** válasza:
100%
benne van a kérdésben a válasz is, igen a törvény szerint jár.
2023. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@4

Igen, én is olyan 2-300e forintos kabátokban járkálok amit habár meg tudnék engedni magamnak, sosem venném meg rendes boltban.

Turiban 800-1000 forintért lazán megveszem őket. A cigók a cigómárkákon túl nem látnak szerencsére, ha nincs rajta nagybetűkkel a logó akkor otthagyják

2023. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

#2


Aztán van egy "másik csoport".

Ha jól rémlik Bájer Zsolt is önkormányzati lakást kapott a várban, sőt annak idején Faludi György is és lehetne sorolni.

2023. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
100%
Az önkormányzatok is olyannak szeretik kiadni, akik tudnak fizetni és rendben tartják.
2023. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!