Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg ilyen embereknek jár...

Tényleg ilyen embereknek jár az önkormányzati lakás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerős egy anya-fia páros, kiskorú gyerek nélkül,szociális alapon kapták meg. Voltam a lakásban totál felújitották ,élnek mint aranyhal a vízben, anyuka pedig nem dolgozik.

A másik pedig a munkahelyemen mesélte egy fiatal apuka , hogy ő is ilyenben él ,egyedül. Közben meg látom rajta a drága cipőket, sportruhákat. Eddig azt hittem ez csak rászorulóknak van fent tartva.


2023. márc. 3. 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9 A Vár egy teljesen más terület. 1990 után, a rendszerváltást követően az egész országban eladhatták az önkormányzatok a lakásaikat és így lett a korábban arányaiban sok bérlőből már tulajdonos. Ezért alacsony a bérlakás állomány nálunk, mert ki-ki azt tudta megvenni amiben lakott és nem vásárolhatták fel cégek a lakásokat tömegesen.

Egy kivétel volt az önkormányzatok között, ez a Vár területe. Ott a kulturális meg történelmi emlékek miatt nem lehetett eladni a lakásokat, azok törvény szerint az önkormányzatnál kellett maradjanak.

Azonban pénze itt sem volt az önkormányzatnak rendbe hozni a lakásokat és fenntartani, ezért alakult itt ki az "örökbérlet" rendszere. Vagyis hogy alacsony bérleti díj ellenében lakhat ott az a tulajdonos és a tulajdonos adhatja át a bérleti jogát egy másik embernek, nem az önkormányzat dönt arról ki meddig lakhat benne. Ellentételezésképpen a lakók tulajdonukként bántak a lakásokkal, vagyis rengeteg pénzt fektettek a felújításukba, átalakításukba az önkormányzat helyett.

Bayer Zsolt így kaphatta meg ott az egyik lakást, nem az önkormányzattól, hanem a korábbi lakótól és egy másik lakást adott érte neki. Pont úgy, mintha a saját tulajdonát cserélte volna el vele valaki a Várbeli lakások közül. Mindenki más is így jutott hozzá ott lakáshoz az elmúlt évtizedekben.

2023. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem lakik önkormányzati lakásban. Már 10 éve.

Fegyveres testületben szolgál...


Az ország egy "izgalmas részén".


- ilyen embereknek jár az önkormányzati lakás...

2023. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Voltam a lakásban totál felújitották ,élnek mint aranyhal a vízben"


És ezzel mi a problémád?


Én is ilyenbe lakok.

Az a neve hogy felújításra meghirdetett bérlakás.

A település ahol élek, minden évben hirdet ilyen lakásokat felújításra.


Egyedülállók is jelentkezhetnek rá.Helyben kell élned és nem lehet ingatlan a neveden.


Vállaltam,hogy a saját pénzemből,2,5 millió forintért felújitom, ami meg is történt.

Cserébe nagyon olcsón havi 9000 forintért bérelhetem az önkormanyzattól 5 évre fixen,ha lejár a szerződés meglehet hosszabitani 5 évente, kivéve ha a közmű tartozásod van.


Ilyen lehetőségből kellene sok az országba és nem lenne lakhatási válság Magyarországon,és nem is kerülne egy.panel 45-50 millióba.

2023. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!