Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1 gyereket be vállalnál...

1 gyereket be vállalnál albérletbe?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg több tízezer család vállalta be így.

Nincs ezzel baj, ha a család képes felmérni, azt mik az anyagi lehetőségei.

Sokan úgy vannak 1 gyerek nem kerül sokba, valakinek a 2 sem.

Csak egy viszonylag gyakran előforduló probléma: Mi van, ha az anyának nincs teje? Veheted a tápszert, vagy, ha tud szerezni anya tejet. Néz utána mibe kerülne ez egy hónapra. Aztán ott van az a verzió amikor már kicsit nagyobb, de csak a bébikaját hajlandó megenni. Óvodás gyerek viszonylag alacsony költségvetésből fenntartható, de amit bekerül iskolába húzósabb költségek következnek.

pl: haverom lánya 4. osztályos és előírta nekik az iskola, és érintő képernyős laptopot kellet venniük szeptemberbe. A kisebbik 2. osztályt kezdte neki pedig tabletet., de ezt megörökölte a nagyobiktól.

Persze gondolom nem minden iskola írta elő a laptopot és hasonlókat, csak úgy tippelném, hogy felkészülnek a távoktatásra.

2023. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akik lepontozták a 2. válaszomat, kíváncsi lennék hányan rendelkeznek csak 1 havi nettó összjövedelemnyi megtakarítással. Anyu havi nettó + Apu havi nettó = megtakarítás.

Ha ez nincs, akkor kb napról napra élés van. Egy havi megtakarítást pedig nem nevezném soknak.

2023. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3as válaszoló, hogy jön a kérdéshez az hogy az anyának van e teje,meg hogy az iskolában kérnek laptopot? Nem is értem.

Semmi köze a kérdéshez.Lehet hogy valakinek tápszerre sem futja meg pelenkára meg napról napra élnek de erre azt tudom mondani hogy az ilyen ne vállaljon gyereket.Nyilván ha már albérletbe akarunk menni meg ott a gyerek de még tápszerre sem telik.én nem ebbe a kategoriába tartozok.ja és egy laptop sem lenne probléma.szóval azért annyira nem vagyok csóró :D

2023. márc. 4. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:

"hogy jön a kérdéshez az hogy az anyának van e teje,meg hogy az iskolában kérnek laptopot? Nem is értem."

Ezek kisarkított példák, de sokba kerülnek. Millió egyéb dolgot lehetne sorolni, de, ha az elözőek nem okoznának problémát, akkor menj albérletbe, ha pedig igen, akkor meg ne. Ez lett volna a lényege!


Gyakorin általában kért kérdés zajlik albérlettel kapcsolatban:

Meg lehet-e élni albérletben 300 +- pár tizezerből.

Nem jövök ki albérletben a 300 +- pár tízezerből.


Amúgy meg a válaszod hangvételéből arra következtetek, már rég eldöntötted, hogy albérletbe mész.

2023. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Kizárt!

Nem vállalnék be egyet sem albérletben, mert

- nagyon nehéz gyerekkel megfelelő lakást találni, nem adják ki gyerekesnek

- állandó bizonytalanság, hogy mikor kell költözni a tulajdonos döntése, megváltozott élethelyzete miatt

- a gyereknek mindig más óvoda, iskola, nem lesz meg az állandóság nyújtotta biztonsága

- az albérlet pénznyelő, inkább fizetek a sajátért hitelt, minthogy dobáljam ki a pénzt az ablakon, akármekkorák a kamatok.

2023. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem vállalnék gyereket a semmire. Márpedig az albi semmi, folyton bizonytalanság.
2023. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha az albérlet mellett már el van rakva jó sok önerőm, mondjuk 15 millió saját lakásra, akkor igen. Egyébként nem.
2023. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Engem a szüleim albérletben neveltek fel, és én is albérletben lakom a férjemmel és a fiammal.

Van bőven megtakarításunk, az sem vágna földhöz, hogyha holnap minden elektronikai készülékünk, háztartási kis és nagygépünk elromlana, és mindenből újat kéne venni. Ahogyan az sem, hogyha valamiért költözni kéne, bármikor leteszem a 2-3 havi kauciót+ tárgyhavi lakbért.

Mi szeretjük, hogy nem vagyunk röghöz kötve. Volt olyan albérlet amit nagyon szerettünk, de aztán a környék egyre gázosabb lett, így minél hamarabb el akartunk költözni.. Ezt egy albérlettel könnyebb megcsinálni, mint egy 20-30 éves futamidejű lakáshitellel.

2023. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!