Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság gondolom nagyobb...

Manapság gondolom nagyobb számban vállalnak gyereket albérletbe mint saját lakásba a mai 20-30 évesek?

Figyelt kérdés
És az is igaz,hogy ameddig nem örökölnek a szülöktől vagy nem raknak félre milliókat addig albérletbe maradnak? No de manapság egyáltalán milyen nehéz az albérleti árak, a mai árak, fizetések meg ha volna gyerek félre rakni több milliót induló tőkének?

2022. júl. 6. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Sok albérletből egyből kidobnak, ha kiszimatolják, hogy oda akarsz babázni.
2022. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Nekem már nincs problémám az albérlettel

Belenyugodtam

Havi 120at fizetünk rezsivel együtt egy 1,5 szobás erkélyes lakásért

A barátnőmék 50 millióért vettek most egy nem sokkal nagyobb házat, 7 millió volt a kezdő amit be kellett fizetniük és a hitel havi 120 nekik 20 évre, plusz 50 a rezsi a lakásra +/-

Ebből kiindulva több marad ha albit fizetek

És ezt is azt is fizetnem kell kB halálomig

..

2022. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk nem volt olyan anyagi háttér, hogy lakással/házzal/pénzzel tudtak volna támogatni minket a szülők. Se a férjemet, se engem. Albérletben éltünk, nem is kerestünk valami jól, sok pénzt elvitt az albi és a rezsi. Nekünk szerencsénk volt, mert terhességem alatt bejött a babaváró hitel, amit felvettünk plusz mellé lakáshitelt és így tudtunk házat venni. A 2 hitel törlesztője együtt kevesebb lesz, mint az albérleti díj volt és szerencsére azóta a férjem talált sokkal jobban fizető munkát és nekem is rendesen megemelték a fizumat így szépen keresünk és tudunk félre is rakni. Ha albérletben maradunk biztos nehezebb lett volna.
2022. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%

"A barátnőmék 50 millióért vettek most egy nem sokkal nagyobb házat,

7 millió volt a kezdő amit be kellett fizetniük és a hitel havi 120 nekik 20 évre, plusz 50 a rezsi a lakásra +/-"


itt a matek nagyon sántít.

20*12*120+7m=35,8m + nem számolva havi 50rezsi

azt vegyük bele hogy köv akárhány évig a bármi költséget nem számolva és nem sajnálva.

figyelmen kell hagyni azt a tényt is hogy nincs arra gari hogy tudod fizetni kifizetésig. Bank bárhogy papírozza sosem jár rosszul.


20m hitelhez inkább +10-13m a sarc a hitelezésért.

2022. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Mi albérletbe nem vallaltunk volna gyereket.

Így 25 voltam, mikor felmondtuk az albérletet, vettünk fel hitelt és megvettük a saját kis házunkat.


Igaz nem a városba, hanem 25km-re. 2000m2 telek, 110m2 ház.

Az albérlet a varosban volt, 36m2 ami kettőnknek pont elég volt, egy gyerek már nem fért volna el.


Az albérletért fizettünk 100+rezsit, most a hitelre 48 ezret.


A maradékból felújítunk apránként.


Innen nem tesz ki senki, van hely bőven. És ha 20 év (mostmar csak 17) múlva lejár a hitel, akkor ezt sem kell fizetni.


Segítségünk semmi nem volt. De így azt mondom, a legjobban cselekedtünk.

Azóta 2 gyerekünk van, 30 leszek idén

2022. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmék 50 millióért vettek most egy nem sokkal nagyobb házat, 7 millió volt a kezdő amit be kellett fizetniük és a hitel havi 120 nekik 20 évre


Legalább mielőtt elküldöd a mesét, olvasd át.

Én is szeretnék olyan hitelt, hogy kapok 43 millát és visszafizetek 28,8-at.

2022. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
5, ja, 25 évesen vettél házat, 3 éve fizeted és most 30 vagy. Ha ilyen gyorsan öregszel, baj lesz...
2022. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

7!

Akkor a gyengébbek kedveért

25 voltam mikor felvettünk egy hitelt. Fizettük 1 évig. Majd felvettük a babavárót úgy, hogy a regi hitelt kiváltottuk, jobban jártunk. Fizettük 2 evig. Ez 3 év... majd megszületett a lányunk, és most szüneteltetjük... láss csodát, kijött a matek.

2022. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
az előbb még két gyereked volt, már csak egy lányod? Amúgy nem jön ki, mert 25+3 még mindig nem 30.
2022. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Mi nem örököltünk, felvettük a babavarot, az volt az önerő , és arra a lakáshitel. 120 ezret fizetünk plusz persze a rezsi. Albérletbe biztos nem vállaltam volna gyereket. Egy Pest megyei városban, vonattal 30 percre Budapesttől 100 nm-es ház, nagy kerttel, és nem más zsebét tömöm, és élek a bizonytalanban.
2022. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!