Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi az "ideális" albérlet/fizet...

Mi az "ideális" albérlet/fizetés arány?

Figyelt kérdés
Üdv! Igen, tudom, ez egy nagyon hülye kérdés, de érdekelne mások véleménye. Pestre költözök, és amit kinéztem albit, 200e+rezsi. Bár egyedül laknék, mindenképp a Krisztina krt-Margit krt-Bem Rakpart-háromszögben gondolkodtam, mivel laktam már itt, nagyon tetszik a környék és edzés/munka is helyben lenne. A nettó bevételem jelenleg havi 550-650e ft (a hobbi mellékállás függvényében változik kicsit, illetve junior webfejlesztőként talán később emelkedhet is kicsit), így elsőre nem tűnik soknak ehhez képest az albi. Láttam ezen a környéken 160-ért is, de azokba már kép alapján se szívesen költöznék. Mivel jó eséllyel saját lakásra nem mostanában tudnék félretenni (és ebben az a havi +/-40e se nyomna sokat a latba), így úgy vagyok vele, megéri kicsit többet áldozni arra, hogy cserébe ne undorral menjek haza minden délután. Van, aki hasonló anyagi paraméterekkel lakik/lakott már albérletben? Nem érezte/érzi soknak, hogy az albi+rezsi a bevétele felét elveszi? Vagy érdemes minden Deákon spórolni, "egy csepp eső is növeli a tengert"-alapon gyűjteni, hogy majd egyszer már csak a hitelt keljen fizetni, ne a feneketlen kútba hajigálni a pénzt? (a "mindenszar"/"mééennyi??"/"3000000ft 1kg vaj"/"költözzéel külföldre"-kommenteket kapom naponta, én is tisztában vagyok ezekkel, ezektől nyugodtan kíméljetek, kár a klaviatúráért :) ).

2023. máj. 1. 19:02
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
93%
Ha neked tetszik és ahogy mondtad most nem nagyon tudsz, akarsz félrerakdosni lakásra akkor szerintem rendben van , ha viszont a pár éven belül azért szeretnél lakást venni akkor lehetséges az olcsóbb lakással hamarabb kitudnád spórolni
2023. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%

Kb 30%.

Persze ez változhat a fizetés nagyságától.

2023. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 NTBS ***** válasza:
26%
Ennyi metróval vegyél lakást hitelre.
2023. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben nem olnem bele a pénzt az üres kútba.

Vennék akár egy lelakott/felújításra váró kis panelt akár, és azt fizetnem vissza. 200K azért sok.

2023. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha rövidtávon akarsz bérlakásban lakni, akkor az arány attól függően jó, hogy mennyi a jövedelmed. Nyilván egy magasabb jövedelemből nem gond ha a felét kifizeted lakbérre, csak mert mondjuk szeretnél medencés házban lakni ahol van portás is - mivel a másik fele bőven elég a többi kiadásodra. Alacsony jövedelemből viszont az számít, hogy mennyi marad. Egy nettó 200 ezres jövedelemből ha kiadod a felét lakbérre akkor már vagy a rezsit fizeted ki vagy eszel. Ott a kisebb arány a jó, ha az alacsony jövedelemnek csak 20-30%-t viszi el a lakbér maximum.

Kezdetnek a te jövedelmedből Ha az az 500 az nettó és nem bruttó) bérelhetsz ilyen lakást. Aztán majd megtapasztalod, hogy mellette mennyire elég a pénzed - főleg ha emelik is még majd. Aztán eldöntheted hogy maradsz vagy költözöl máshová kevesebbért. de a szerződésben legyen lehetőséged felmondani a bérletet, ne vállalj be fixen 1 évet előre!

Hosszabb távon viszont érdemesebb inkább hitelt felvenni és egy messzebbi, kisebb lakást megvenni, abban lakni és azt törleszteni. A hitelek törlesztője közel van a lakbérekhez, főleg Budapesten. Pár év után aztán eladhatod és vehetsz egy jobbat, csak a különbözetet kell majd előteremtened, ami menni fog ha nem bérleti díjra költöd el a pénzedet.

2023. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

" 200e+rezsi. Bár egyedül laknék, mindenképp a Krisztina krt-Margit krt-Bem Rakpart-háromszögben gondolkodtam, mivel laktam már itt, nagyon tetszik a környék és edzés/munka is helyben lenne. A nettó bevételem jelenleg havi 550-650e ft "

Szerintem megengedheted magadnak a 200-ast is, de mivel ez egy állandó kiadás, hosszú távon nagyon meg fogja érni az a plusz energia, amit abba teszel, hogy 130-160+rezsiset felkutass!

Sok sikert kívánok és sok örömet az új lakásban.

2023. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%
30/70 %
2023. máj. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nyilván, ha tehetném, hitelt törlesztenék, de kereken 0 Ft alaptőkém van (jó, nyilván van félretéve zirka 1m, de az a lóf*sz tormával kategória, plusz ha elromlik a gépem, vagy bármi gebasz van, ennyi kell is, hogy legyen). Nézelődök még 1-2 napig, aztán hátha találok valami kicsit olcsóbbat.
2023. máj. 2. 05:22
 9/36 anonim ***** válasza:
82%
Én is ennyit keresek, 130 a hitel törlesztő, plusz két gyerekünk van, nem jövünk ki könnyen.
2023. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%

Véleményem szerint a nettó minimálbér 1%-a/m2 lenne az ideális. Ekkor egy dolgozó (minimálbéres!) ki tudna venni egy garzont, 2 dolgozó egy 50m2 két szobás lakást.


Ez nagyban csökkentené a munkanélküliséget a mobilitás növelésével, a cégek is könnyebben találnának munkaerőt. Hozzájárulna a gazdaság fejlődéséhez. Szeretném hangsúlyozni, nem szociális indokkal tartanám ideálisnak, hanem szívtelen kapitalista okoból.


Azt is gondolom, hogy a kínálat növelése az állam feladata lenne, rozsdaövi részek beépítésével.

2023. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!