Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzügyileg melyik a jobb 10...

Pénzügyileg melyik a jobb 10 millióból,hitelre saját lakás vagy mamahotel amíg lehet utána albérlet pénz pedig befektetve?

Figyelt kérdés

Nem akarok családot.

30+ as éveim elején járó férfi vagyok, még úgy 30as éveim végéig szülökkel élnék.

Évi 2 millioval növekszik megtakarításom jelenleg gondolkozom hogy saját ingatlan hitelre de valahogyan pénzben logikusabb a befektetés aztán meg később albérletezés.

Kérdés pénzügyileg mi a jobb



2021. febr. 9. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Saját lakás hitelre amint lehet
Saját lakás hitelmentesen addig gyüjtök amig összejön
Pénz befektetése és ingatlan vásárlás helyett albérlet
21 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Mamahotel ameddig lehet, utána viszont egyből saját lakás amikor a mamahotel már nem játszik.


Mire odajutsz hogy külön kell élned, majd látod hogy sokkal jobb érzés havi 100-150 ezret hiteltörlesztőbe fizetni, mint albérletbe ha már muszáj e kettő közül választani.. (Ha évi 2 milliót teszel el, az havi kb 166 ezer, azért kb ennyit mondtam.)

2021. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Jobb fizetés nem opció? Mamahotelből havi 150k-t spórolni elég karcsú. Igy előrébb jutnál előre.
2021. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha évi 2 millióval növekszik a megtakarításod, akkor havonta 166ezret tudsz félretenni. Legyen szó hitertörlesztőről, vagy albérleti díjról, az van havobta legalább százezer. Vagyis marad havi 60-70 ezer megtakarításod, ebből kell fizessed a rezsit, és kell eltartsad magad, amit eddig nem feltétlen te fizettél. Ez így nagyon karcsú belevágni hitelbe vagy albérletbe. Maradnék mamahitelben amíg lehet, megpróbálni minél többet félretenni.
2021. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*havonta és *mamahotel
2021. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

3. Szerintem a kérdező nem úgy értette hogy 166 ezer a fizetése és az egészet elteszi, hanem hogy jelenleg otthon él és ennyit tud eltenni belőle.


Attól hogy otthon él a kérdező, még ugyanúgy lehet fizetnie kell bele a kajába, rezsibe. Ezen kívül léteznek más kiadások ezeken kívül is az életben. Lehet a kérdező keres 300 ezret és abból így otthon élve eltesz 150-et.

2021. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül, még ha fizet is otthon a saját lakásnak megfelelő mértékben rezsit és ellátást (erősen kétlem hogy ezt 100%-ban állná, hisz azért a mamahotel hogy spórolj), akkor is ott a havi 100 ezres albérlet/hiteltörlesztő ami most biztosan nincs a kiadásai között. Vagyis havonta legjobb esetben 60-70 ezret tud majd félretenni.
2021. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket, akkor maradj otthon, gyűjtsd a pénzt, fektesd be, magyarul mamahotelezz. Ez a logikus megoldás.

Ha albérletbe mész, akkor lehet, hogy 20 év, mire saját lakásod lehet, mert egy bérbeadó zsebébe tömöd a pénzt, ami nem neked kamatozik.

Hitel egyedül bukó lehet, mert most úgy éri meg, ha megházasodsz, csinálsz egy csomó gyereket és akkor az állam hozzádvág az adófizetők pénzéből egy nagyon összeget. Ha egyedülálló vagy, akkor ez nem játszik, egyedül fizethetsz hiteltörlesztőt, nem kapsz támogatásokat.


Szóval maradj otthon, amíg csak tudsz, tegyél félre amennyit csak tudsz, fektesd be, ha szerencséd van, 10 év alatt hitelmentesen vegetsz lakást.

2021. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért is karcsú havi 150k spórolás?
2021. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


Mert itt gyk-n mindenki milliókat keres. Legalábbis az internet névtelensége mögé bújva.

Én 180-200ezret teszek félre havonta, DE én nem Magyarországon dolgozom ÉS nagyon spórolok.

Pont azért, mert hitel felvétele nélkül akarok lakást venni. Sajnos azonban a lakásárak közben nőnek és így lassan tudom elérni a kívánt összeget.


Ha hitelből vennék egy lakást, akkor mostani áron tudnék lakást venni, a nem 10 év múlva, amikor esetleg már 5 millióval drágább lesz.

De akkor meg milliókat fizethetek ki a hitel kamatára.


Ha félreteszem és befektetem a pénzem, akkor nekem kamatozik. De mellette itt külföldön lakbért fizetek, ami jelenleg elviselhető összeg, csak lakbér és a havonta félretett 180-200ezer forintnyi pénz mellett sok mindenre nem költök (bulizás, szórakozás, utazás), de nekem így is jó, fiatalabb koromban kiéltem magam ebben a tekintetben.

2021. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 nem kevés, teljesen rendben van. Akkor lesz gáz ha a jelenlegi 150k spórolás ÉS mamahotel mellett elmegy albérletbe vagy felvesz hitelt, mert akkor ebből ugrik 100k. És ki tudja hogy a mamahotel miatt mennyivel kevesebb rezsi és önellátás kiadása is van. Az így megmaradó <50 ezer megtakarítást már kevésnek tartom amellett, hogy élethelyzettől függetlenül el fogják tőle várni a havi 100ezer befizetését.
2021. febr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!