Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitől fogyaszt ennyit a hűtő...

Mitől fogyaszt ennyit a hűtő vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Van nekünk egy fogyasztásmérő óránk, kíváncsiságból rátettem a hűtőt. Kb 1 napra levetítve 2.5-2.6kw-ot fogyaszt. Alulfagyasztós, Samsung márkájú. A típust nehéz volt megtalálnom ott a gyári adat szerint kb 420kw egy évre. Na most az én adataim szerint kb 900kw-ot fogyasztana évente. Ez normális? Illetve egész nap szinte zúg, még ha ki se nyitjuk szinte. És akkor ugye 150-160w/óra ami talán még normális is akkor ha nem 24 órából kb 20 órát menne. Mit nézzek át ezzel kapcsolatban?

2023. máj. 9. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem normális, a régi NDK-s hűtőszekrények zabáltak ennyit.
2023. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne ezen javítani, hogy ne zabáljon ennyit? A tulajdonos azt mondta ez átlagosnak mondható, viszont én ezt sokallom, szinte egész nap megy.
2023. máj. 9. 21:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyen van,de nem sokat megy .Ha meleg az oldala,akkor dolgozik a hűtő.Azt nem írtad hányasra van állítva .A miénk 1 re. Ez nagyon lényeges .
2023. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igazából itt digitális, -18 és kb 7fokra van állítva
2023. máj. 9. 21:59
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Akkor lehet hogy gyárilag ilyen, nem tudsz vele mit csinálni, pedig a 7 fok még sok is, mert 5°C az optimális. És még akkor azzal jönnek hogy energiatakarékosak az új hűtőszekrények... Hozzávesszük hogy 8-10év a tervezett élettartam, kijön hogy sokkal környezetszennyezőbb mint a régi Lehel... Azok legalább közel 30 évig kifogástalanul működtek, ezeket meg 8 évente ki lehet dobni, mintha nem lenne elég szemét... Persze az álkörnyezetvédelmi propaganda nyomja a hülyeséget, de biztos ebből megint csak a fejesek gazdagodnak, mintha már nem lenne elég pénzük a bőrük alatt is.
2023. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

A 420 kW nagyon sok, csereérett.

Biztos régi, stb., akkor meggnőhet a fogyasztás, illetve ha rossz a nyílászáró, nem zár már tökéletesen, stb.

Pl. le lehet cserélni a gumit az ajtó körül.

De én a hűtőt cserélném, 120 kW körül fogyasztanak az A-sok, A++-sok, 3 éven belül behozza az árát.

2023. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A másik, hogy van egy jellemzője, a klímaosztály. Ez megmondja, hány fokon működik jól, és ha ezen az intervallumon kívül van, akkor erőlködik.
2023. máj. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

2: Szóval ha bérled, kérném, hogy vigye el onnan.

Emiatt valamicskét csökkentsetek a lakásbérleti díjon, és vegyél saját hűtőt!

Ha amúgy sincs benne a bérleti díjban, mert csak úgy odaadta a lakás mellé, nincs pénzben kifejezve, és elviszi, akkor meg nem kell emiatt csökkenést kérni.

2023. máj. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg olvaszd le teljesen a hűtőt. Ez is szokott segíteni.
2023. máj. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha jegesedik olvaszd le. Ha rosszul zár az ajtó, jegesedik, és sokat fogyaszt, sokat megy.

Ha szökik a gáz, szintén.

A 7 fokos hűtő kicsit dok, 4-5 fokon kéne mennie.

Új energia osztályok vannak, más számításokkal.

De hűtőd nem menne folyamatosan, a felét fogyasztaná.

Keresd a probléma okát. Szar ajtó, gázhiány. Ha megoldódik, jó a hűtőd.

2023. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!