Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás esetén legkésőbb mikor kell elhagynom az albérletet?

Figyelt kérdés

Én vagyok a bérlő,aki határozott idejű egy éves szerződést akarok felbontani.

Postázom a tulajnak,hogy a mai nappal azonnali hatállyal felbontom a szerződést.

Onnantól számítva maximum mennyi időm van elhagyni az ingatlant?

Ha 2 havi kaucióm tulajnál van,akkor mennyire szokták engedni hogy egy hónapra már kaució fedezze a bérleti díjat?


2023. máj. 11. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Hivatalosan, ha ma mondsz fel, akkor a következő hónap végéig kell fizetni a bérleti díjat.

És addig használhatod az ingatlant.

Az már megegyezés kérdése hogy a kauciót lerakhatod -e.

2023. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:
100%
azonnali hatállyal csak rendkívüli esetben lehet felmondani. A rendes felmondás határideje az, amit az előző írt, ha nincs más a szerződésben.
2023. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Penészes az albérlet. Tulaj elszólta magát hogy az előző lakónál is volt ilyen gond. Ilyen esetben akkor mennyi időm van elhagyni az albérletet?
2023. máj. 11. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kauciót nem fogsz visszakapni öcsipók.
2023. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

"Kauciót nem fogsz visszakapni öcsipók."


Valószínűleg nem fogja a tulaj visszaadni önszántából, pedig kellene. A penész nem vicc, raádásul ha jól értem, akkor eltitkolta a bérlő elől. Nem tudom, hogy milyen egészségügyi problémája van, de én például tüdőbetegként konkrétan nem tudnék egy ilyen helyen élni, lakhatásra alkalmatlan lenne számomra és ha nem kapnám vissza a kauciót, akkor kilátásba helyezném a tulajnál az ingatlan átrendezését. :) Aztán akkor legalább lesz mire költenie a lenyúlt kauciót.

2023. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Penészes lakást felmondhatsz azonnali hatállyal is. Csak készíts fotókat-videókat a lakásról, hogy tudd bizonyítani.


Még lehet ebből csalás is, ha tudod bizonyítani, hogy a tulaj tudott arról, hoy penészes csak nem szólt róla.


Btk. 373. § Csalás

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés


Ha emiatt nem adja vissza a kauciódat(aminél ugye ilyen esetben a duplája járna vissza, mivel az ő hibájából mondod fel a bérletet):


Btk. 372. § Sikkasztás

372. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés

2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!