Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van-e ilyen esetben védettség?

Van-e ilyen esetben védettség?

Figyelt kérdés

valaki hosszútávra bérel lakást valakinek szivessegi alapon(tulajdonképpen korábbi tartozás törlesztése, egyéni megállapodás alapján), tehát a szerződésben az ő neve szerepel, hogy biztosan ő legyen az a személy, akin a pénzt követeli a főbérlő.

Olyan jellegű kellemetlenség elkerülésére van-e jogi/bármilyen megoldás, biztosíték, hogy aki a kettejük közti "szivessegi megállapodás" alapján bent lakik az albérletben, az ne legyen kitéve azáltal, aki valojaban a szerzodest kototte es fizeti az alberletet?

Remelem érthetően fogalmaztam.

Ennyiben tudtam megallapodni valakivel korábbi tartozás kiegyenlítése céljából, de jó lenne, ha volna rá valami biztosíték, hogy valóban betartja a megbeszelteket.

Esetleg ha irunk egy szerződést egymás között, hogy szivessegi alapon lakok ott es XY berli az albérletet, az elég lehet?


2023. jún. 23. 03:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


Ha nincs pénze, nem fizet.

Ha Ő NEM fizet - Te repülsz!!


Mi lenne ha ahhoz költöznél, aki Neked tartozik?

Vele írjatok megállapodást. Hogy tartozása fejében laksz ott 2029.december 31.-ig.

2023. jún. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

"Remelem érthetően fogalmaztam."

Nem.

Ki fizet kinek mit?

A szivességi használat azt jelenti, ingyenes.

2023. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!