Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy kollégium?...

Albérlet vagy kollégium? Igazából nekem a korábbi tanulmányaim alatt a halálom volt a koli ezért inkább leutaztam 6 órát naponta. Most viszont ez a lehetőség nem jöhet szóba. Viszont mivel 30 ezer körül van a koli alja így megfontolandó az albérlet.

Figyelt kérdés

Már csak azért is mert talán szoba bérléssel több magánéletem lehetne és akár otthonról végezhető diákmunkát is lehetne találni.


Annak már a gondolata is pokoli, hogy 2 idegennel egy szobában.


2023. júl. 16. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségek határozzák meg hogy mi az amit választhatsz.

Ha tudsz közösen kivenni úgy egy lakást pár másik emberrel, hogy azt együtt meg tudjátok fizetni és neked jut egy saját kis szoba, akkor az sokkal jobb számodra, mint egy koli. Mivel nem zavart korábban a sok órás utazás sem, az, ha nem az egyetem közelében van a lakás, az nem lesz gond, így nyilván könnyebben találsz olcsó albérletet.

Nézegesd a piaci kínálatot, próbálj társakat szerezni közös bérléshez akikkel tudsz együtt lakni. Ha már van saját szobád sokat segít akkor is ha másokkal kell osztozni vécén, konyhán.

De kérdezd meg a kollégiumban, lehet-e egyedül szobát bérelni náluk. A fiamék kollégiumában 4 évvel ezelőtt albérletnél alacsonyabb áron tudtak szobát bérelni a barátnőjével, hogy összeköltözhessenek egy szobába. A fiam is nehezen viselte a szobatársat már amíg csak 1 volt akkor is, de helyet abban a másik koliban kapott volna, ahol 2 szobatársa lett volna és azt csak egy félévig bírta. Ha van rá lehetőség a kollégiumban és nem sokkal tér el a költsége attól ha messzebb, másokkal közösen bérelnél lakást, akkor az is jó lehet.

2023. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyenkor rossz, hogy nincs ismerős vagy csajom.


Amúgy az alap ösztöndíj 140 ezer meg van egyéb dolgokból most is néhány tízezrem.

Mondjuk diákmunkával az a 60-70 ezer azért teljesíthető bőven és így nem az ösztöndíjat élném fel. Később pedig úgyis lesz még több pályázati lehetőség.


Sajnos én nagyon nem bírom, ha másokkal vagyok egy szobában. A szoba bérlés sem az igazi, de az egy fokkal jobb azért. Legalább 1-2 emberrel kell osztozni és nem egy emelettel.

2023. júl. 16. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer sem buktam, mégis 10 évet éltem kollégiumban. Plusz a katonaság.

Remek volt a társaság.

2023. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!