Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució visszatartása kulcs...

Kaució visszatartása kulcs átadás után közüzemi számlákra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a felmondási papírom a főbérlőtől, amiben augusztus 31.-ig van időm kiköltözni (30 napos felmondásra szabályára hivatkozva). Egy napot sem akart engedni ebből a dátumból, viszont ennek ellenére azt mondta, hogy lehet akár szeptemberben is kell fizetnem, mert a tulajtól majd csak akkor kapja meg. Eközben hangosan gondolkodva mondta, hogy ilyenkor talán addiga kaució is nála marad, és nem is tudja, hogy vissza kell-e adnia egyáltalán.

Ilyet lehet csinálni? Kulcs visszaadás után a kauciót nem akkor átadni. Én személy szerint nem mennék bele, mivel utána bármit lehet csinál/mondani, amivel elveszik az egész, de nem tudom milyen szabály vonatkozik ilyenkor. Vagy mire figyeljek.



2023. aug. 1. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Óra alapján be lehet lőni a tartozást. Ha az pl. kb. 15 000 Ft, akkor nem tarthat vissza 400 000 Ft kauciót.
2023. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha ma adta a kezedbe a felmondást, akkor az 1-hónapos felmondás szept. l-jével kezdődik és szept. 30-ig tart.
2023. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#2 Pontosítsuk. Ha a hónap 15-ig mond fel, akkor a törvény szerint a következő hónap végével kell kiköltözni.

Azonban a törvény megengedi a bérleti szerződésben ettől eltérő határidő megadását is. Azt kellene tudni, hogy a kérdező mit írt alá a szerződésében.

2023. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szerződésben ki van emelve, hogy a bérbeadó felmondhatja 30 napos felmondással. Azon kívül semmi más szabály nem szerepel. De a kérdés most nem erről szólt.
2023. aug. 1. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De, erről szól. Ugyanis ha ez van a szerződésedben akkor bizony ha ma adta át a felmondást akkor 30 napod van a kiköltözésre. Akkor kell neked átadnod a kulcsot, rendeznetek a fennmaradó vitás helyzeteket és neki visszaadnia a kauciót.

A kulcsot pedig ne add át amíg a kauciót nem kaptad vissza. Minden szolgáltatónál van lehetőség előre megnézni mennyi lesz a számla. A kiköltözéskor az óraállások alapján lehet számolni, a többi meg amúgy is teljes havi. Vagyis amikor a tulaj szeretné tőled hogy zárjátok le a z ott lakásodat azzal, hogy visszaadod a kulcsot akkor te is elvárhatod, hogy zárjátok le előtte az anyagi dolgokat is.

Mivel nem konkrét számla lesz a kezetekben, hanem a mérőórák alapján kell számolnotok, nyilván lesz benne kis ráhagyás, pár száz forinttal nyilván többet fogsz fizetni, de ez belefér.

Biztos a szerződésetekben arról is van valami, hogy mikor kell visszaadnia a kauciót.

2023. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

"Biztos a szerződésetekben arról is van valami, hogy mikor kell visszaadnia a kauciót."

Igen, köszi. Most még egyszer átolvastam, és két kitétel is van. Az egyik, hogy a kaucióból levonhatóak a tartozások, de a fennmaradó összeg visszajár. A másik, hogy a kaucióval el KELL számolniuk a szerződés megszűnésekor. Ami gondolom az átadásra vonatkozik.

Így akkor a kérdés meg is oldódott. Köszönöm a válaszokat.


"A kulcsot pedig ne add át amíg a kauciót nem kaptad vissza."

Ilyenkor viszont nem tudom, hogy nem én járnék-e ezzel pórul. Mert felmondási papírom van, hogy ki kell üríteni és visszaadni a szobát 31-ig. Ha ezt nem teszem meg a kaució hiányában, akkor mit kéne íratni ilyenkor?

2023. aug. 1. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor viszont nem tudom, hogy nem én járnék-e ezzel pórul. Mert felmondási papírom van, hogy ki kell üríteni és visszaadni a szobát 31-ig. Ha ezt nem teszem meg a kaució hiányában, akkor mit kéne íratni ilyenkor?"


Ott a válasz fentebb, te írtad. A szerződés megszűnésekor el kell számolni a kaucióval. Ha nem számoltatok el, akkor él a szerződés. Semmiképp se adj vissza kulcsot addig, ameddig nem kaptad meg a kauciót. A mérőórák alapján akár pontosan is megmondható a rezsi tartozás mértéke, arra esetleg visszatarthatja azt az összeget, de nettó lopás mondjuk egy várhatóan 15 ezres rezsiért visszatartani több százezer forintot.


"viszont ennek ellenére azt mondta, hogy lehet akár szeptemberben is kell fizetnem, mert a tulajtól majd csak akkor kapja meg."


Ezt meg nem is értem. Mit kéne szeptemberben fizetned, ha augusztus végével már nem bérelsz semmit? Meg milyen tulaj, nem ő a tulaj?

2023. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ezt meg nem is értem. Mit kéne szeptemberben fizetned, ha augusztus végével már nem bérelsz semmit? Meg milyen tulaj, nem ő a tulaj?"

A főbérlőm bérli az egész lakást a tulajdonostól. Én pedig a főbérlőtől a szobát. Közös szerződést nem akartak. Amiről utána megtudtam, hogy ultraszar szerződési forma, de mivel már augusztus vége volt, és az egyetem meg kezdődött nappalin így nem tudtam mást találni. Most iszom a levét.

A főbérlőm elmondása szerint, azért van szükség a szeptemberi fizetésre, mert ő csak akkorra kapja meg a tulajdonostól az augusztusi számlákat. Ami, akkor a válaszok alapján nem igaz és lehet, és a szerződés szerint sem lehetséges kaucióból.

2023. aug. 2. 07:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A rezsiszámlákat el lehet rendezni úgy, hogy soronkívül diktál, és kiszámlázzák az aktuális óraállás szerint.
2023. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 mert ő csak akkorra kapja meg a tulajdonostól az augusztusi számlákat. Ami, akkor a válaszok alapján nem igaz és lehet, és a szerződés szerint sem lehetséges kaucióból."

Ez simán lehet igaz.

Ettől még meg tudjátok nézni az óraállásokat és ki tudjátok számolni az előző havi számlák alapján, hogy mennyi a te részed a számlákból.

Ahogy írtam, ez nyilván nem lesz teljesen pontos, de meg tudjátok csinálni.

Nyilván igazat mondott a számlákkal kapcsolatban és így érthető is ha ő később rendezné ezeket, mert akkor neki könnyebb és az pontos lenne. De neked meg nem ez a fontos, hanem hogy megkapd időben a kauciót és rendezzétek a számlákat, mert menned kell másik lakást keresned ahol meg fizetned kell kauciót, lakbért.

Beszéljétek meg és már akár most megpróbálhatjátok az előző havi számla alapján hogy kiszámoljátok a mostani óraállásokkal a részedet és akkor kiderül majd a nemsokára befutó számlákból, hogy mennyire számoltatok jól. Akkor mindketten tudni fogjátok hogy kell figyelembe vennetek az óraállásokat, mekkora összeget kell kalkulálnotok, stb. és a hónap végén már pár perc alatt meglesztek a számolással és mindketten tudni fogjátok, hogy kb. mennyire lesz pontos, így el is fogadjátok majd azt.

2023. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!