Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek milyen taktika vált be...

Kinek milyen taktika vált be albérlet kereséshez? (bővebben ha megnyitod)

Figyelt kérdés

Szóval adott pár kép, egy vázlatos térkép és egy telefonszám. Én jelenleg másik városban vagyok.


A legjobb taktika gondolom addig nem hivogatni őket amíg nem tudok azonnal odamenni. Ha azonnal oda tudok menni akkor délelőtt egy hívás. Délután meg már személyes találkozó ott.


Én most kauciót nem hiszem, hogy le tudok tenni csak első havi teljes összeget előre. Ezt mennyire szokták elnézni? Végülis az előre kifizetett teljes összeg az már bárhogy is nézzük egy egy havi kaució, nem?


Gondolom ilyenkor ha megbízhatónak tűnök jó munkaszerződésem van akkor belemehetnek, nem?


Most a városban ahova mennék van kb 10 albérlet ami tetszik, a problémás része az, hogy nekem szeptembertől kellene, addigra biztos változni fog a piac, szóval előre nem tudom ezeket, szerintem lehetetlen lebeszélni. Szóval szeptemberben kell fognom a telefont és azonnal lemenni megnézni az összeset, ha lehet. Telefonon, főleg 1 hónappal előre lehetetlen elintézni.


Ki hogy szokta ezt egyébként?


2023. aug. 3. 10:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is a délelött hívás elég hülye ötlet, a legtöbb ember akkor dolgozik, nincs ideje telefonálgatni veled.

Másodszor egyáltalán nem biztos, hogy délután van rád idejük, legfeljebb estefelé.

Harmadszor kaució nélkül senki nem fog szóbaállni veled, az mindenhol alap.


Az elöre kifizetett összeg minimun két (néha három) havi kaució plusz az elsö havi lakbér, ez alatt értelmetlen egyáltalán felhívni valakit.


A jó munkaszerzödés nem érdekel senkit, az nagyon gyorsan változhat, bármikor kirúghatnak.


HA meg szeptembertöl akarsz lakást bérelni, akkor legkésöbb most el kell kezdeni keresgélni, mert sokkal több a lakáskeresö, mint amennyi lakás van. Másrészt a tulaj nem adja ki az elsö jelentkezönek, hanem csak annak, aki megbízható, fizetöképes, szimpatikus neki.

2023. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Lemész, kiveszel egy szobát pár napra.

Annyira kevesen rugalmasak hogy aznap neked megmutassák, inkább előtte egy nappal hívd.

Kaució nélkül komolytalan vagy, a három hónapos próbaidőd alatt pedig bármikor kirúghatnak.

Neked inkább munkásszálló alkalmas, ha csóró vagy.

2023. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"A legjobb taktika gondolom addig nem hivogatni őket amíg nem tudok azonnal odamenni. "

Kizárt.

A legjobb ha felhívod, megtudod, hogy egyáltalán kiadó-e még vagy csak a hirdetés van fenn, mert ki van fizetve és megbeszéltek egy időpontot ami nekik és neked is jó MAJD KÉSŐBB. A legritkább esetben tud a bérbeadó azonnal menni és megmutatni. Ráadásul neked is érdeked hogy ha már odamész akkor több bérlakást megnézz, meg neki is érdeke, hogy ha van több érdeklődő, akkor egy közeli időpontra szervezze őket, hogy neki se kelljen többször odamennie.

"Én most kauciót nem hiszem, hogy le tudok tenni csak első havi teljes összeget előre. Ezt mennyire szokták elnézni?"

Semennyire. Vagy tudod adni a kauciót IS vagy nem kapod meg a kulcsot. Esetleg a bérleti díjat engedik pár nappal később átadni, de a kaucióhoz ragaszkodnak. Ha azt nem kapják meg a beköltözés előtt akkor utána már hiába szeretnék. A bérleti díjat lehet kicsit csúsztatni néha, de az is csak egy hét esetleg, hogy a szokásos fizetésnapos időhöz illeszthető legyen.

"Végülis az előre kifizetett teljes összeg az már bárhogy is nézzük egy egy havi kaució, nem?"

Nem. VAgy bérleti díj, vagy kaució. A kettőt ne keverd. Akkor már add oda mint kaució és próbálj meg a bérleti díj fizetésére haladékot kérni.

De előre szólok, hogy ahol van más jelentkező, azt aki nem tudja egyből adni a kauciót és bérleti díjat is azt nem veszik komolyan. Azzal azt kockáztatja a tulajdonos hogy ezután sem fogsz majd tudni fizetni és minden hónapban lesz oka amiért majd még nem fizetsz. Ha van más jelentkező akkor veled így szóba se fognak állni.

"Most a városban ahova mennék van kb 10 albérlet ami tetszik, a problémás része az, hogy nekem szeptembertől kellene, addigra biztos változni fog a piac, szóval előre nem tudom ezeket, szerintem lehetetlen lebeszélni."

Pont nem lehetetlen.

A bérbeadók szeretik ha rendezett a helyzet. Az augusztus már elkezdődött, most a hónapra már kicsi az esély hogy találnak bérlőt. Mindenki úgy keres bérlakást, hogy majd egy-két hónap, ritkán 1-2 hét múlva kell neki és nem azonnal. Pont most kell szeptemberre bérlakást keresned, mert idő mire találsz, megegyeztek, kifizeted. Van aki fél havi bérleti díjat már elkér, hiszen átadja a kulcsot, akár be is költözhetnél, de van akinek elég ha szeptember 1-től költözöl és fizetsz, most csak előleget kér vagy a kauciót.

Területtől függ. Egyetemi városrészeken az egyetemisták pont most keresnek albérletet, ott érdemes inkább fizetni már fél hónapot is, mert utána nem lesz üres albérlet a közelben.

"Szóval szeptemberben kell fognom a telefont és azonnal lemenni megnézni az összeset, ha lehet. Telefonon, főleg 1 hónappal előre lehetetlen elintézni."

Szeptemberben már elkéstél lakát keresni szeptembertől. Azt pont augusztusban kell.

telefonon soha nem lehet lebeszélni csak azt, hogy mikor találkoztok és nézed meg a lakást, mert látatlanba nem szokás lakást kiadni bérlőnek. Ha ezt szeretnéd akkor egy ügynökséggel kell felvenned a kapcsolatot. De az többe kerül.

"Ki hogy szokta ezt egyébként?"

Gyerekem lakik bérlakásban pár éve. Hogy csinálják? nézik a hirdetéseket és amikor közeleg a beköltözés időpontja - kb. 1 hónap, másfél - akkor elkezdenek telefonon érdeklődni a részletekről. Ott megkérdezik, hogy az adott időponttól alkalmas lenne-e mert nekik akkor kellene. Ha a tulajnak nem felel meg akkor ejtik a lakást, ha azt mondja neki jó ha X naptól lesznek bérlők, akkor megbeszélik a találkozást. Ha sikerül, akkor több lakást is megnéznek 1-2 napon belül, hogy legyen viszonyítási alapjuk és idejük is a döntésre, de ne csapjon le a lakásra valaki más előttük. A legjobb az volt amikor egymás utáni órákban 3 lakást tudtunk közösen megnézni (én voltam a sofőr, gyerekem a párjával a bérlő).

Amelyik lakás megfelelt azt jeleztük a tulajdonosnak, hogy szeretnék kibérelni. Ekkor volt, hogy a tulaj kért időt, mert mások is jöttek megnézni még, de volt, hogy megegyeztek azonnal.

2023. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Bele se kezdj addig az albérlet keresésbe amíg nincs meg a kaució és az aktuális hónapon túl még 1-2 hónapnyi összeg.


A hívás érdekes dolog, van aki este is ráér, mások meg dolgoznak egész nap. Általánosságban elmondható, hogy senki nem fog oda rohangálni rövid időn belül, csak előre egyeztetett időpontban.


Az, hogy "előre" adod az aktuális havi összeget az nem jelent semmit, tekintve, hogy minden esetben előre fizeted ki az adott hónapot. Az albérlet így működik. A kaució más történet, az az esetleges károkozásra való.


Az egyértelmű, hogy épeszű ember nem fogja kiadni olyannak, aki rögtön azzal indít, hogy nem tud fizetni.

2023. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tulajdonos vagyok, nem tudom mások hogy vannak vele, de aki nem tud letenni 2 havi kauciót a szerződés aláírása napján, azzal nem szerződök. Nincsen olyan, hogy majd később.

A bérleti díjat lehet költözéskor legkésőbb.


Általában este érek rá megmutatni. Telefonon nincsen szerződés, látom kell a bérlőt személyesen.


Hogy ezt hogyan oldja meg, magánügy, eddig mindegyik bérlő megoldotta.

2023. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A főbérlők itt ijeszgetik a népet, hogy 2 havi kaució a minimum, pedig ezzel lényegében rablónak néz.

Rablónak meg ne adja ki.

Mellesleg az üzleti életben, és minden boltban akkor fizetsz, amikor megkaptad a szolgáltatást vagy terméket.

2023. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6 Jártál te boltban vagy bármilyen üzletben, vagy soha életedben nem engedtek ki a panelből? :D


Elmész egy boltba, ott is előbb kifizeted a kenyeret, és csak utána eheted meg. Szolgáltatások és egyebek nagy része ugyanez.


Persze szerződhetsz céggel, akik bebiztosítják magukat és ha kell kiperelik belőled a ki nem fizetett lakbért. Sajnos átlag ember ezt nem engedheti meg magának.


Na nem mintha nekem mint bérlő nem tökmindegy lenne hogy a havi 100+ ezret milyen címszóval adom oda, előző havi vagy következő havi lakbér. Akinek 1 havi lakbér számít annak nem való az albérlet.


A kauciót meg lehet sokallni, de egy haviból egy tisztasági festés sem nagyon jön ki a mai árak mellett. Saját lakásomat kezdtem el bebútorozni, szaros IKEA meg Jysk bútorokkal és ott tartok, hogy 500+ ezer és még nincs vége.

2023. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Már tinik is ki tudnak festeni tik tok video alapján.

közjegyzővel íratni szerződést, pont arra való, hogy rögtön kitehető aki nem fizet albérletet, vagy megkarcolja a hűtőt.

Már senki nem fizet kauciót, mert nincs rá oka.

Aha, akkor te előre fizetsz a fodrásznak, meg előre kapod a fizetésed??? :D

2023. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Már tinik is ki tudnak festeni tik tok video alapján."


Igen, és? Még ha a tulajdonos maga is festi ki a lakást, akkor is elmegy vele a pénze, szabadideje. Persze a bérlő is megteheti, hogy visszaállítja az eredeti állapotot és önköltségen kifest.


"közjegyzővel íratni szerződést, pont arra való, hogy rögtön kitehető aki nem fizet albérletet"


Itt nem a kitételről hanem a jóvátételről van szó.


"Már senki nem fizet kauciót, mert nincs rá oka"


Ki az a senki? Csak mert az általános a 2-3 havi kaució.


"Aha, akkor te előre fizetsz a fodrásznak, meg előre kapod a fizetésed??? :D"


Visszakérdezek, te előre megeszed a kenyeret?

Hozhatsz nyugodtan példákat, ha azoknak semmi köze nincsen a bérléshez.


Ráadásul még mindig ott tartunk, hogy átlag embernek tök mindegy, hogy hónap 1. vagy 31. napján adja oda a bérleti díjat. Ugyanott van vele, ugyanannyi megy el.

2023. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

"Én most kauciót nem hiszem, hogy le tudok tenni csak első havi teljes összeget előre. Ezt mennyire szokták elnézni?"


Kauciót a beköltözéskor kell kérni, aki máshogy csinálja az téved.


Az egy havi bér előre az sokszor foglaló akkor is, ha csak 4 napról van szó, de ha több hét, akkor indokoltabb, hiszen ha visszamondod, akkor neki bevételkiesése van, az akkor nála marad fájdalomdíj.

Mert akkor ugye már nem mutatja másnak.


De van közvetítő, aki mindenkitől elkér foglalót, aki komolyan gondolja a bérlést, és majd a tulaj választ, és akkor annak, akit nem választott, természetesen visszajár a foglaló.

Ez a döntés pár nap alatt megvan.

2023. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!