Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez rendes felmondásnak számit...

Ez rendes felmondásnak számit (albérlet)?

Figyelt kérdés
12 hónapos határozott szerződéssel bérlek egy lakást, ebből 11 hónap letelt, a felmondási idő 60 nap. Ha én most jelzem a bérbeadónak hogy fel szeretném mondani a szerződést a kaució vissza jár?
2023. aug. 5. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A kaució akkor jár vissza, ha a kiköltözéskor nincs rezsihátralékod, és a lakásban nincs nagyobb kár, amit te okoztál.
2023. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké ez világos, de az is bent van a szerződésbe hogy ha 12 hónapon belül mondom le akkor nem jár vissza a kaució. Viszont ha 11 hónapnál jelzem a felmondást attól még meg lesz az 1 év,mivel 60 nap a felmondási idő ezért nem tudom hogy ez most rendes vagy rendkívülinek minősül.
2023. aug. 5. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ha most, a 11. hónapban jelzed a tulajdonosnak, hogy ki szeretnél költözni akkor is ki kell fizetned a következő, vagyis 12. hónapot. Az meg pont a szerződésed véged.

A határozott idejű szerződésnél a meghosszabbításról kell beszélni. Azt kell jelezni ha szeretnél maradni, szeretnéd meghosszabbítani avgy újrakötni vele a szerződést. Ha erről nem tárgyaltok akkor minden külön felmondás nélkül a 12. hónap utolsó napjával megszakad a szerződésetek és ki kell költöznöd.

A kaució visszajár ha nem maradt semmi tartozásod, nem okoztál kárt stb.

Most már nem érdemes felmondanod a szerződésed. Gondolom azért kérdezted, mert a szerződés szerint ha korábban mondod fel akkor a kauciót nem kapod vissza. De a felmondás a KÖVETKEZŐ hónap végét jelenti, vagyis most augusztus 5-én felmondasz és akkor szeptember 30. a vége. Addig ki kell fizetned. Ha jól értem amúgy is az éves szerződésed szeptember 30-cal lejár. Minek kellene akkor felmondani?

2023. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a te szerződésed mindenféle felmondás nélkül is lejár a 12 hónap végén. Nem kell felmondanod, csak nem újítod meg a szerződést, ha a tulajnak is szándékában állna a megújítás. Esetedben kaució visszajár, ha nincs tartozásod és nincs kár az ingatlanban amit te okoztál. Mivel ez egybeesik azzal a dátummal amikor te költözni szeretnél, minek a felmondás? Az viszont hasznos, ha mondod a tulajnak, hogy szerződés lejártakor költözni szeretnél, ő is tudja hogy új bérlő után kell néznie, de ez nem azonos a felmondással.
2023. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

12 hónap után automatikusan határozatlanra vált, azt értem hogy ha most felmondom a 60 napot még fizetnem kell, ezzel nincs is probléma, csak az nem világos hogy ugye van egy 60 napos felmondási idő, a kaució csak akkor jár vissza ha letelik a 12 hónap, ha ez előtt mondanám fel nem jár vissza, viszont ha én a 11. Hónapban jelzem hogy fel akarom mondani akkor meg lesz 13 hónap amikor megszűnik a szerződés tehát elvileg a kaució visszájára?!

Vagy egy ilyen szerződéssel a 12 hoónap + 60 nap a minimum amit ki kell fizetni?

2023. aug. 5. 08:53
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem. A jelzésedtől kezdve 60 nap. Ha ez pont egybeesik a határozott idejű szerződésed végével, akkor nem kell többet fizetned és visszajár a kaució. Már 4 napja jelezned kellett volna a tulajdonosnak, de nyilván most sem lesz belőle baj. Eleve azért határozott idejű a szerződés, hogy az 1 év mindkettőtöknek biztos legyen. Utána akkor lesz határozatlan idejű ha azt mind a két fél így gondolja. De ez nem kötelező. jelezd a tulajdonosnak, hogy nem akarsz maradni és a határozott idejű szerződés végével nem akarod meghosszabbítani és határozatlan idejűként fenntartani.

Ahogy írtad az rá is világít, hogy csak úgy tudod a határozott idejű szerződést befejezni a szerződés lejártakor ha időben jelzed, hogy nem akarod folytatni. Ez nem felmondás, mivel eleve 12 hónap a szerződésetek. Ez jelzés arról, hogy nem akarod hogy másféle formára váltsatok.

2023. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, a problémám az hogy az új lakás szeptember elejétől lesz költözhető tehát még kell egy kis extra idő a 12 hónapon túl, ez esetben hogy lenne célszerű eljárni?

Csak jelzem most a felmondást és akkor lesz 2 hónapom kiköltözni, ugye? Valamint a szerződésben az van írva hogy írásos formában postai úton kell kérni a felmondást, viszont a főbérlő azt mondta hogy 2 hétig nem lesz itthon. Ha én elküldöm a levelet akkor a felmondás a kézbesítés napjától számolódik ugye?

2023. aug. 5. 09:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a 12. hónap szeptember végét jelenti. ha most augusztus 5-én vagy a 11. hónapban, akkor szeptember a 12. hónap.

Mire kell neked még az október?

2023. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra ügyelj, hogy valamilyen kitalált okból kifolyólag "meggyőzzön" a bérbeadó azzal, hogy visszatartja a kauciót magának!
2023. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szeptember 5.-én kötöttem a szerződést, akkor az most szeptember 5.-én jár le, de a lakás csak szeptember elejétől költözhető.
2023. aug. 5. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!