Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása határozott...

Albérlet felmondása határozott időn belül, more számíthatok?

Figyelt kérdés
Lakásbérleti szerződést kötöttem (nem közjegyző előtt) , abban meg lett határozva, hogy a bérleti idő 1 év, felmondás esetén a 2 hónap kaució lelakható. 1 év még nem telt el, viszont az élethelyzetem megváltozott, nem szeretnék tovább a lakásban maradni.

2023. márc. 27. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A tulajjal beszéld meg, mi nincs honnan tudjuk pontosan mit írtál alá. Lehet így is lelakhatod, lehet nem.
2023. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NTBS ***** válasza:
Egyeztesd a tulajjal.
2023. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fizetni az 1 évet így is.

Papíron.

De bármiben meg lehet egyezni.

Hány hónapot laktál le?

2023. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
7 hónapot
2023. márc. 27. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A jog szerint nem kell ott laknod, de a maradék 5 hónapra is jár a bérleti díj a tulajdonosnak. Ha bíróságra megy akkor meg is fogják ítélni neki. Próbálj beszélni vele, hogy lehetne megoldani. Lehet ha szerzel valakit, vagy talál ő valakit akkor elintézettnek tekinthető a dolog.
2023. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
4: Hagyj neki ott 1 havi bánatpénzt, csak 1 havi kauciót kérj vissza, én ezt próbálnám, vagy amit az 5. mond.
2023. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer en is jartam igy, csaladi okok miatt surgosen haza kellett koltoznom az albibol, 5 honap utan.


1 evre vettem ki a lakast, de mi megegyeztunk, hogy a 2 havi kauciot megtarthatja es akkor ennyi, nem kell kifizetnem a maradek honapokat.

Igy is lett.

Szoval egyezkedj a tulajjal.

2023. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 Milyen egyhavi bánatpénz hagyjon ott? Szerződés szerint még 5 havi lakbér jár a tulajdonosnak, és ha bírósághoz fordulna, meg is ítélnék neki. Mivel ez hosszadalmas, ezért általában az szokott benne lenni a szerződésben, hogy bukja az illető a kauciót. Ez a hivatalos, szerződés szerinti út.

Természetesen ettől eltérő megoldásban is meg lehet egyezni, de akkor meg ne egyhavi bánatpénz ajánljon fel a tulajnak (amivel nevetségessé teszi magát), hanem azt, hogy segít keresni maga helyett mást, mert ha sikerül, akkor lehet, hogy simán visszakapja a kéthavit kauciót, ha kárt nem okozott.

2023. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A határozott időre kötött lakásbérleti szerződéseknél idő előtti rendes felmondásra kizárólag akkor van lehetőség, ha a felek ezen jogot a szerződésben kikötötték.


Ha van ilyen kikötve a szerződésben, akkor felmondhatod bármikor. Hónap 15-ig történő felmondás esetén a hónap végén megszűnik a bérleti szerződés. Hónap 15-e utáni felmondás esetén a következő hónap utolsó napjával szűnik meg.


Ha nincs ilyen kikötés a szerződésben, akkor egyezkedj a tulajjal.

2023. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!