Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemi kollégiumba mit...

Egyetemi kollégiumba mit érdemes vinni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől életemben először kollégista leszek. Mivel én nem szeretnék sok cuccot magammal hurcolászni, ezért valami kemping szintű, legminimálisabb összeállításra gondoltam. A ruhákon kívül mit érdemes vinni? Gondolok itt olyanokra mint pl lábos tányér serpenyő pohár...

2023. aug. 6. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Olcsó, többcélúan, napi szinten használható, kombinálható dolgokat, amiért nem kár, ha pofán csapják vagy nem kapod vissza, miután kölcsönadtad valakinek. Az én felszerelésemben lenne legalább egy étkezési garnitura, amelyben az étkészlet katonai lenne. -Nem azért, mert jól hangzik, hanem azért, mert azt a legegyszerűbb kezelni, leltárszerűen azonnal karbantartani és magaddal hordani, ugyanakkor tényleg hasznos. Lenne a levéltárcámban egy többcélú, "túlélő" kártya is, - amivel lehet csavarozni, vágni, kisebb beavatkozásokat elvégezni. Varrókészlet. Egyszerű és könnyen menedzselhető tisztálkodási felszerelés, - átlátható darabszámú és könnyen kezelhető készlet erejéig. Kettő, különböző kapacitású pendrive. Mobil internet. -Utóbbi, ha van is a kollégiumnak saját Wifi-je, a személyes információbiztonságról és a kiszolgáltatottság kivédéséről szólna, - nem "különcködésről". Annak érdekébe, hogy ne akaszkodjanak rám ez ügyben, a legbizalmasabb titkaim között kezelném ennek létezését, - csak diszkréten használnám, amikor úgy adódik, hogy szükséges. Készpénzt, komolyabb, nem napi szintű használatra való ékszert, több százezer forintos, csúcskategóriás számítástechnikai kütyüt semmi szín alatt ne tárolj ilyen helyen! Egy garnitúra ruházatot kizárólagosan szélsőséges időjárásra tartanék odabent, - akár érkezel, akár indulsz, jól jöhet bármikor. Az egész belefér egy 120 literes katonai hátizsákba. Nekem is van ilyen, - mondjuk ebben van egy hétre nekem fehérnemű, zokni, póló és három-négy napra konzervek, ill. powerbank is. :)

Az energiát tároló eszközöket viszont ne tárold tartós ideig FELÜGYELET NÉLKÜL bezárva (pl. a táskád mélyén), mert szó szerint (!) tüzet okozhatnak - és fizethetsz, mint a katonatiszt, ha túléled az okozott tüzet! Talán ki fogsz röhögni - és nem is érdekel, ha ezt teszed, - de az sem butaság, ha megtanulod, hogy kinevezel egy állandó helyet a ruháidnak, ahová minden esetben ugyanabban a sorrendben teszed le esténként a ruháidat. Ennek mindösszesen csak annyi az értelme, hogy akármi is történik, sötétben is fel fogsz tudni öltözni ez esetben.

2023. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz beküldője vagyok, - elfelejtettem egy eléggé hálás holmit megemlíteni, ami nekem is mindenhol ott van velem.

Nagyon hálás tud lenni, ha van nálad egy kapcsolós, igényeidre méretezett hálózati elosztó.

Nem szoktak ideiglenes szállásokon korlátlanul rendelkezésre állni - személyes használatra - konnektorok. Remélhetőleg lesz egy az ágyad környékén, DE CSAK EGY! A modern ember pedig eléggé sok olyan kütyüt használ, amelynek áram, feltöltött akkumulátor kell a működéséhez.

Mondjuk van egy laptopod, egy telefonod, van egy éjjeli lámpád és egy mobil interneted. A laptop öt voltos kimenetéről meg lehet oldani ezt-azt, - billentyűzetvilágítást, mini ventilátort, talán még egy szerényebb kapacitású telefon aksijának töltését is, (ha el vagy látva az erre megfelelő kábelekkel és képes vagy jól szervezni, időzíteni a töltéseket).

Ugyanakkor jó szolgálatot tehet egy minimum három kimenetű, lekapcsolható elosztó. (Laptop, telefon, lámpa minimummal gondolkodva, de a négyes kimenet sem túlzás, ha képzel váratlan eseményre egy tartalékot is).

Amikor akarsz valamit végezni, ami árammal függ össze, nem kell cibálnod a fali aljazatot, nem kell naponta 300-szor bedugdosnod, kihúzgálnod semmit a konnektorból, elég, ha csak felkapcsolod a kimeneti nyílás áramellátását. Nem melegednek feleslegesen a tekercsek sem...

Én így használom itthon is a kütyüimet és nagyon hálás, kényelmes megoldás.

2023. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!