Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE tanárok melyik kollégiumb...

ELTE tanárok melyik kollégiumba érdemes felvizni?

Figyelt kérdés
Alapvetően a KCSSK-ba mennék szívesen, a többi messze van és nem annyira jön be, meg a Kőrösiben ismerősöm is van, de elvileg a hallgatói összetétel alapján veszik fel az embereket és hát ott összesen 30 hallgató van a Pedagógiai és pszichológiai karról...

2017. márc. 15. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tokmindegy mit hogy jelolsz. A szobatarsam ugy kerult az en kolimba, hogy azt pl meg se jelolte. Ami szimpi tedd elore de igazabol lenyegtelen
2017. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsősök 99%-a a KCS-t jelöli meg elsőnek, de alig vesznek fel oda újakat. Én is olyan koliba kerültem, amit először meg sem jelöltem, mert igazából csak magára a kollégiumi férőhelyre tudsz pályázni, és ha azt megkapod, teljesen random osztanak szét a tagkollégiumok között.

Utána lehetséges átköltözni, de én pl. annyira megszerettem a jelenlegi kolimban lakni, hogy most már semmiért nem költöznék el innen :)

2017. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Még annyit akartam az előzőhöz, hogy ne feltétlen akarj más PPK-sokkal összekerülni :)

Anno én is úgy kerestem, hogy olyan koliba menjek, ahol sok a BTK-s, meg KCSSK-t jelöltem meg, de végül is egy olyan helyre kerültem, ahol én vagyok majdnem az egyetlen a saját szakomról, így aztán nem velük klikkesedtem mindig, hanem „kénytelen voltam” megismerni iszonyat sokféle érdekes embert, a legkülönfélébb szakokról. Minden szaknak megvan a maga kis közössége, a maga mentalitása, és szerintem baromi jó dolog, ha olyan emberekkel kerülsz össze, akik teljesen más véleménnyel vannak a világról, mint te – nagyon „tanulságos”, vagy hogy is mondjam :D Persze vannak, akik nem bírják elviselni a pszichológusokat (amit néha meg is tudok érteni), vagy mondjuk sokan gyűlölik a jogászokat, sokan lenézik a bölcsészeket, de kivételekkel mindig lehet találkozni.

Arról nem is beszélve, hogy egy homogén társaságban mindenki máshoz ért a legjobban, így ha kialakul egy jó kis közösség, mindig tudod, kihez fordulj, ha egy bizonyos témával kapcsolatos kérdésed van, és nem valószínű, hogy egy humbuk, hozzá nem értő választ fogsz kapni. :)

2017. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!