Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletbe vagyok jöhet...

Ha albérletbe vagyok jöhet hozzám pár napra egy vengdég? Szólnom kell róla a tulajnak hogy jön valaki hozzám 5 napra? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Mit írogatnak ide egyes debil, fogyatékos válaszolók?


Ha eljön hozzám egy barátom vendégségbe pár napra, miért adnék neki kulcsot? Együtt csinálunk programokat, együtt mozgunk a városban, sosem lesz rá szüksége. Hisz pont azért jött, hogy engem látogasson meg, velem csináljon közös programokat.

2023. aug. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nincs róla szó külön a szerződésben, de majd megemlítem a tulajnak, hogy mi van akkor ha a baratom ott aludna 4-5 napot kethavonta mondjuk.
2023. aug. 18. 15:58
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan az tartózkodhat az ingatlanban aki vagy akik a bérleti szerződésben fel vannak tüntetve. Vendéget fogadhatsz hisz pár napért nem fog szólni senki, de a két havi 5 nap az már gyanakodásra fog okot adni. A tulajdonos honnan tudja hogy te mennyi pénzt kapsz azért az öt napért? Kulcsot meg miért adna bárki is a vendégének? Nem életszerű. Ha a saját ingatlanodba meglátogat valaki, annak is adsz kulcsot????
2023. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem írtam hogy kulcsot adok neki nem tudom ezt honnan veszitek
2023. aug. 20. 20:16
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy szól a törvény, nem adhatod oda másnak a kulcsot"


6, mutasd ezt a törvényt, köszi.

2023. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

Én egyedül arról szóltam a tulajnak, hogy lemásolom a kulcsot az öcsémnek. Ugyanebben a városban lakik, ha mondjuk elutazok, akkor tudja öntözni a virágokat, etetni a macskát, ha esetleg kórházba kerülnék, eleve ő van megadva a munkahelyemen is kontaktként, szóval legyen egy kulcsa, amivel be tud jönni, össze tud nekem pakolni, ilyenek. Soha senkinek nem volt kifogása ez ellen, csak annyit kötöttek ki, hogy akkor kiköltözéskor majd az ő kulcsát is adjam vissza.

Nővérem külföldön él, ha hazajön, akkor nyilván nem megy szállodába, hanem lakik nálam. Volt, hogy jött a tulaj a lakbérért, mikor a nővérem slattyogott pizsamában a budira, kérdezte, hogy ő ki, mondtam, hogy a nővérem, a héten a városban van és nálam alszik, egy "ja, az jó" volt a válasz.


Szerintem a kulcs odaadása, az tényleg olyasmi, amit meg kell beszélni a tulajjal - hiszen ha vendéged van, az az ellenőrzésed alatt tartózkodik ott, de ha valakinek kulcsot adsz, akkor is bemehet, ha te mondjuk dolgozol - de vendégről, ha nem életvitelszerű, és elszámolás alapján fizeted a rezsit, akkor miért kéne tudnia.

2023. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!