Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a helyzet abban az esetben...

Mi a helyzet abban az esetben ha nem tartózkodok az albérletben vagy nem birok jelen lenni a bérelt szobában/ingatlanban, de kifizettem/kifizetem a tulajnak a bérleti díjat, joga van engem hivogatni, kérdezősködni és beleszólni a dolgaimba stb?

Figyelt kérdés

Részleteket most nem írok, mert nagyon hosszú lenne, ha esetleg valaki kérné privátban szivesen leírom a történetet, azonban, röviden annyi, hogy komolyabb egészségügyi problémám adódott és nem igazán tudok a számomra kiadott bérleményében tartózkodni, mert reménykedtem abban, hogy hamarabb rendbe jövök, és megoldódnak a dolgaim, de kifizettem a lakbért plusz rezsit a tulajnak egy hónapra, hogy ne legyen probléma. (Nem vagyok kórházban)

"A kérdésem az lenne tehát ( kicsit általánosabban megfogalmazva) van-e arra vonatkozó jogszabály, hogy hosszabb távollét, betegség vagy más egészségügyi probléma esetén ha valaki nem tud a bérelt ingatlanba vissza menni, ott tartózkodni akkor a tulajnak joga van az illetőt hivogatni és kérdezősködni a felől, hogy mikor megy vissza?

Magyarán beszámolót kérni a bérlőtől, főleg abban az esetben ha az anyagiak fedezve vannak?!"

Köszönöm előre is!


2022. febr. 28. 16:03
 1/9 NTBS ***** válasza:
82%
Nincs joga, de értem, hogy miért érdeklődik.
2022. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha fizeted a bérleti díjat, semmiféle egyéb kötelezettséged nincsen.
2022. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem, de jó tudni, hogy nincs ott ember, mert akkor neki kell vigyázni olyan dolgokra, pl. szomszédokat megkérni, amik egy ottlakónak azonnal feltűnnének. Tűz, betörés, óraleolvasás, stb.
2022. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Pont hogy örülnie kellene létezik olyan ember, aki úgy fizeti a dolgokat, hogy ott sincs (ergo közben nem amortizálódik a lakás).


Képzeljétek el, hogy kibéreltek 1 évre egy lakást, de egyáltalán nem laktok ott közben. Viszont fizetitek a bérleti díjat, rezsit. Na milyen lenne már, ha közben a tulaj még azzal b@szogatna miért nem vagytok ott? Neki ez csak nyereség, mert pénzt is kap + a lakás sem romlik.

2022. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
semmi koze hozza a tulajnak. penzeket kifizetted, innentol bekenhagyhat. de gondolom attol fel hogy nem fogsz visszamenni, es neki uj berlot kell keresnie
2022. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Igazából azt kellene tisztázni, hogy ez most csak a kérdező általi fiktív kérdés, vagy megtörtént dolog? Illetve ha megtörtént, akkor milyen kontextusban?


Mert nem ugyanaz, hogy érdeklődött a tulajdonos egyszer, vagy naponta 10 alkalommal zaklat, hogy mi van már.


Egyrészt, hirtelen jött változás esetén nyilván érdeklődik a tulajdonos is, hogyan kalkuláljon a jövővel, kell-e új bérlőt keresni esetleg, stb.


Másrészt érthető, hogy bizonytalan időre nem jó otthagyni az ingatlant, van egy csőtörés, beázás, akármi gond akkor nem mindegy, hogy 1 nap vagy 1 év után jönnek rá.

2022. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk az sem mindegy miről van szó, 1-2 hét/hónap ott nem létről, vagy évekig tartóról.
2022. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Joga van kérdezni mert szabad országban élünk.

Neked meg jogod van nem válaszolni.


Közös barátságos hangnemet mindenképpen jó lenne megtalálnotok.

2022. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Egy üresen álló lakás ha nincs fűtve és szellőztetve, az megy tönkre és penészedik. Ha erről gondoskodsz valamilyen formában a távollétedben, akkor felőlem ott vagy, ahol akarsz, míg fizetsz.


Mi a férjem házát pont azért adtuk ki jelképes 20ezer Ft-ért, Budapesttől 25 km-re, hogy ne legyen lakatlan, ne hordják szét arra szakosodott emberek, ne legyen fűtetlen, penészes.

2022. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!