Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy jöjjek ki egy ilyen...

Hogy jöjjek ki egy ilyen helyzetből, hogy ne bukjam a kauciót? Egész olcsón találtam szobát, amit ki is vettem. Majd a tulaj benyögi, hogy néhány hónap és emel. Viszont, ha emel akkor az amit nyújt nekem már nem éri meg.

Figyelt kérdés

Vagyis max pár hónap és új helyre akarok menni. Csak a kauciót nem akarom bukni. Bár nyilván nem fogok ott maradni emelés után, mert az emelt összegért már van jobb állapotú hely is.


Csak tudnám minek hirdetik olcsón, ha utána rögtön emel. Bár lehet ez volt a csali. Mert ennyiért amennyiért kivettem oké. Csak mi van, ha a csaj aki az egészet bérli és a tulaj azt mondja, ha 3 hónap és megyek akkor nem adja vissza?


2023. aug. 21. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van rendes szerzödés? Abban benne kellene lenni a lakbérnek, ezt a tulaj csak úgy nem emelheti, ez indok az azonnali felmondásra. A kaució csak annyiban számít, ha valami kárt okoztál volna, egyébként visszajár.

Ha nincs szerzödés, akkor így jártál

2023. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nem fizettem ki. Majd most lesz rendezve de annyiba belement, hogy januártól emel. Én viszont emiatt nyilván addig maradnék ott.
2023. aug. 21. 11:26
 3/6 A kérdező kommentje:

Bár nagyon azt akarják, hogy a csajjal rendezzem le aki ott lakik, mert neki van bent az egész lakásra.


Mondjuk most nyíltam mondjam meg, hogy csak addig maradok? Vagy kamuzzak valamit, hogy miért?

2023. aug. 21. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora összegről van szó de létezik ügyvédi letét. Gondolom ennek is van bizonyos díja de így biztos visszakapod ha nem okozol kárt az ingatlanban vagy nincs hátralékod.
2023. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én már ott tartok lassan hogy hagyom azt az egy havit és elhúzok máshova.


Mert egy havit odaadtam, de a többit nyilván nem szerződés nélkül.

2023. aug. 21. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerződés nélkül pénzt fizetni valakinek :D :D :D

Ilyet se hallottam még, aztán 1 havit díjat ott hagysz neki borravalónak.

Szerintem te trollkodsz.


Határozott időre kötött szerződésben a bérleti díj a határozott időre szól.

2023. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!