Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két hétre mennyi lenne a rezsi?

Két hétre mennyi lenne a rezsi?

Figyelt kérdés

7 napig, déltől reggel 6-ig lennék más albérletjébe és nem tudja mennyit kérjen el csak a rezsire.

Ti mennyit pénzt tartanátok korrektnek?

Pontosan nem tudja megnézni a fogyasztást, mert ő is 3 havonta fizet.

Ebben kicsit jartasabb emberek véleményére vagyok kíváncsi



2023. aug. 21. 18:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Suli miatt kellett a városba mennem, 2 hetre. Kolit akartam kérni, ami 16000 lett volna a teljes 2 hetre. De idő közben felajánlotta a kollégám, hogy a lányának nincs szobatársa a nyáron. Költözzek oda. Telefonáltam a lánnyal, aki azt mondta a szobatárs felől is rendben van, ha használom a szobáját erre az időszakra.

Mondtam hogy nem akarok ingyen ott lakni, mennyit fizessek. Azt mondta nem tudja kiszámolni mennyi a rezsi, de legyen 5000. Mondtam legyen, de ha 3 hónap múlva(ahogy küldik a számlát) csak kijön, hogy több, akkor szóljon és ráfizetek.

Mivel csak a rezsiben egyeztünk meg, természetesen meg akartam hívni kajálni egyszer az ott töltött időm alatt.

Mielőtt mentem előzőnap írt üzenetet, hogy a hétvégére meg egy-egy napokra csak kell a szobatársnak a szobája. Így jött ki az össz-vissz 1 hétre, amennyit én ott töltők.

Mikor megérkeztem, vittem ajándékot neki. Majd pár óra múlva szólt, hogy a szobatársa szerint fizessek 20 ezret, mert ha már nem kell bejárnom igazán nekik adhatom azt a pénzt. A hátbaszúrás olyan rosszul esett, hogy otthagytam és így már a koliról is lecsúsztam.

2023. szept. 22. 04:05
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, sajnos ez egy nagy tanulság: ha ilyen távoli az ismeretség, akkor nem szabad erre támaszkodni, inkább fizess teljesen idegeneknek (ebben az esetben koli), mert ott nem csak megtűrt személy leszel, hanem érvényes szerződéssel fizetsz egy szolgáltatásért. Ekkor már nem lehet 2 percenként változtatni a feltételeken, ami téged is véd.


Sajnos az emberek ilyenek, mint a fenti példádban. Egyetlen egyben sem lehet megbízni, főleg, ha pénzről van szó. Senkit nem érdekel sem adott szó, sem ígéret, mindig csak a pillanatnyi érdekek és igények mentén mozog mindenki.

Azt is simán el tudom képzelni, hogy a kollégád direkt azért ajánlotta neked ezt a szállást, hogy a lányának segítsen a lakhatás kifizetésében, mondván "majd szépen behajtjuk a bérleti díj felét a paraszton" - persze mindezt a "szobatárs mondta". Aha, persze.


Így állj az emberekhez, és nem lesz gond: alapvetően mindenki át akar majd verni, ha kiderül, hogy nem, az csak kellemes meglepetés.

2023. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
3havi adagot elosztja 6-al.
2023. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

"A hátbaszúrás olyan rosszul esett, hogy otthagytam és így már a koliról is lecsúsztam."

Nem csak fürdési lehetőséget kaptál volna, hanem ágyat is egy hétre, fedelet a fejed fölé.

Menjél akkor panzióba napi 20 ezerért és meg van oldva.

Ehhez képest, ha 16 ezerért kaptam volna koleszt 2 hétre, akkor is elfogadtam volna a helyedben, ha csak 2 napot alszom ott.

Itt nem a kollégád lánya xarrágóskodik a pénzzel, hanem te, kedves kérdező.

2023. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem érzed, hogy nem az összeg feltétlenül a gond, hanem az, hogy a másik fél előre megbeszélt dolgokon változtatgat utólag?
2023. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
1 hét lakhatásért 20 ezer az semmi, azonnal elfogadnám, ha szembejönne egy ilyen lehetőség és szükségem van a lakásra, nem a számat húzogatnám, hogy "de nem ezt beszéltük meg". 😂
2023. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Már rég nem aktuális, de még kiemeli a kérdést... 😂😂
2023. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

"Utolsó, nem érzed, hogy nem az összeg feltétlenül a gond, hanem az, hogy a másik fél előre megbeszélt dolgokon változtatgat utólag?"

Nem állapodtak meg előzőleg, csak beszéltek róla.

De érdekelne, hogy végül hol szálltál meg, kérdező és mennyiért?

2023. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

15. válaszolónak van igaza. Nem a pénz volt a probléma, hanemhogy amit megbeszéltünk ahhoz nem tartotta magát. Első körben úgy volt, hogy a két hét, az tényleg 14 nap. Csak mint írtam, azt is az érkezésemkor tudtam meg, hogy a szobatárs igényt tart a szobára bizonyos napokon és akkor már nem lehetek ott. Erre én mondtam, hogy rendben van, bár már ez is variálás volt... de nekem tettek szívességet, ezért nem is problémáztam rajta. Mindezek után pár óra eltetével közölték velem, hogy a pénz sem annyi, amennyit megbeszéltünk. Itt a közlés is hagyott némi kívánnivalót maga után. Arról volt szó, hogy ŐK segítenek nekem. De azt mondta a csaj, hogy nekik már az is nagy segítség lenne, ha 20 ezret adnék a kasszábba és, hogy hamár nem kell benzinelnem, akkor nekik is adhatnám a pénzt. Azt is mondta, hogy jobb nekem náluk, mint egy koliban...azt mondjuk szerettem volna én eldönteni, hogy hol jó nekem...főleg azok után, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoztak.

Kedves 18-as. Valamiért téged mégis az érdekel, hogy mennyi pénzembe fájt a gyakorlati időszakom. A kérdésedre válaszolva, a 20 ezer forint többszötösét költöttem el benzinre. Cserébe a saját lakásomban aludhattam, ahol nem kellett meghunyázkodnom senkinek egy szívességért, arra várva, hogy min változtatnak még.

jan. 28. 17:33
 20/23 A kérdező kommentje:

Azt az egy éjszakát amit ott töltöttem, azért is adtam pénzt, majd bepakoltam a kocsiba és haza mentem.

Szeretném itt is kihangsúlyozni, hogy amikor megjöttek volna a számlák és akkor közli, hogy még fizetnem kell, azzal semmi problémám nem lett volna, ugyanis így beszéltük meg.:)

A kérdés azért kerül kiemelésre, mert kíváncsi vagyok másoknak is a véleményére.

jan. 28. 17:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!