Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 17 évesen bérelhetek albérlete...

17 évesen bérelhetek albérletet? Tudom, hogy jogi szabályok alapján 18 év alatti kiskorú nem élhet egyedül felnőtt korú nélkül ,de ezt a rendszert nem lehetne kijátszani.

Figyelt kérdés

Nem a legjobb az itthoni körülmények. Én 15 éveskorom óta dolgozom folyamatosan, szóval bőven lenne egy albérletre illetve a feltartására pénzem amit egyedül tudok finanszírozni.

Csak nem tudom mennyire adnak ki egy 17 évesnek albérletet. Illetve a szerződés hogy kerülne így megírásra


2023. aug. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

CSAK akkor bérelhetsz 17 évesen lakást, ha

1. valaki nagykorú személy írja alá a szerzödést és vállalja a fizetési és egyéb kötelezettségeket

2. a szüleid (vagy esetleg a gyámhatóság) engedélyezi, hogy külön háztartásban élj


Egy kiskorúval senki nem köt szerzödést, mert nemfizetés esetén nem lehet töle behajtani

2023. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kijátszani nem tudod. Van törvényes módja annak, hogy elköltözz otthonról 17 évesen akár, azt kell betartanod. Fordulj a közeli családsegítőhöz vagy az iskolai szociális segítőhöz!
2023. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
73%
Azt a trükköt próbáld meg, hogy alszol egyet a dologra. Aztán még egyet. Majd még egyet. Legalább 365-ször kell ismételni a biztos siker érdekében.
2023. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valami hasznosabb ötlet esetleg?;)
2023. szept. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!