Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestről vidékre visszakölt...

Budapestről vidékre visszaköltözést van itt aki megbánta?

Figyelt kérdés
Egy ideje gondolkodom rajta (Győr mellől költöztem fel anno, szóval lenne a közelben nagyobb város), most lenne lehetőségem (munka), de félek, hogy unnám ott magam. Nincs túl sok ismerősöm ott, sőt.. Anno mikor egyetem miatt Pestre költöztem nagyon örültem neki, 8 éve lakom itt de néha gondolkozom, hogy egész életemben nem biztos, hogy itt szeretnék élni. Csak félek, hogy megbánom.

2023. aug. 29. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi után kerültem fel Pestre az egyetemre egy nyugat-dunántúli megyeszékhelyről, 18 évig éltem ott, aztán 36 évesen visszaköltöztem. Több oka volt, hogy hazajöttem. Egyrészt a férjem szintén vidékről származik, és ő nem szerette a fővárost, közel akart lenni a szüleinkhez, hogy tudjanak besegíteni a gyereknevelésben (ez nagyon hasznos most, el tudunk menni kettesben ha szeretnénk, Pesten senkink sem volt, akire a gyerekeket bízhattuk volna). Másrészt csendesebb életre vágytunk. Pest nagyon pezsgő, imádtunk ott egyetemistának és fiatal dolgozó felnőttnek lenni, de családot alapítani már nem akartunk ott. Szerintem igazából ez az a döntési pont, amikor választani kell, hogy vidéki szeretnél-e lenni, vagy maradsz-e Pesten. De azért hozzátenném, hogy míg ő egyéni vállalkozóként vidéken is talált jó munkát, én köztisztviselőként rosszabb helyzetbe kerültem, sokkal kevesebb munkalehetőségem van vidéken. Nekem igazából a munkahelyem hiányzik nagyon Pestről, de egyéb szempontból jó döntés volt a költözés.Szóval mérlegelni kell, mik az okok, és mi éri meg. Tedd fel magadnak a kérdést: lesz jó munkám vidéken is? És vissza tudnál-e szokni a lassabb életmódhoz? Egyáltalán miért akarsz visszaköltözni? Budapest után minden más város unalmasnak tűnhet, aki megszokta a kulturális nagyvárost,ami bővelkedik sportolási és szórakozási lehetőségekben. Jól gondold meg, hol képzeled el magad 5-10 év múlva.
2023. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem.

A lakás árából itt családi házat vettünk. Elférünk, jobbak a kapcsolataink is, így munkahely is akadt.

2023. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nőttem fel, fura volt amikor vidékre kerültem.

De soha többet nem szeretnék újra Budapesten élni. Persze távoli kis faluban sem, de visszamenni nem akarok, pedig az egész családom ott él azóta is és feltehetőleg az egyik gyerekem is majd ott fog élni.

2023. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
El sem tudnám már képzelni hogy Pesten éljek (2010-ben költöztem vidékre). Anyum és tesóm még Bp-n laknak, van ott saját lakásom is. Ha országos értekezletek vannak alig várom, hogy a kisvárosomba hazaérjek. Már nem érdekel, hogy Bp-n sok az üzlet a kávézó, a mozi, kiállítás, színházi előadás. Alapvetően az jobban érdekel, hogy vidéken zöld övezetben vagyok, a munkahelyemről biciklivel 7-8 perc alatt hazaérek és nem a metrón, buszon vagy villamoson tömegben töltöm a kevés szabadidőmet. Kevésbé befolyásolja a mindennapjaimat, az, hogy itt nincs színház vagy ritkán van érdekes kiállítás és ha ilyen programra vágyok, akkor utaznom kell. Na jó kocsival 50 perc ha nincs dugó a pályán, busszal vagy vonattal 60-70 perc. Ugyanazok az átlag üzletek (ALDI, LIDL, Spar, TESCO, DM, KIK, OBI, PEPCO, ROSSMANN, Deichmann, CCC, Media Markt, Mc'Donalds STB.) itt is megtalálhatóak, ahol Bp-en is vásároltam annó. Drágább helyeken ott sem vásároltam. Igaz csak egy mozi van, tehát várni kell ha éppen nem vetítik a filmet amit meg akarok moziba nézni és nem tudok másik mozit választani azonnal. De van itt is jó pizzéria, kerthelyiséggel rendelkező söröző vagy étterem vagy kávézó sok. Nem is értem mi hiányozna Budapestről? Egy dolog, több lenne a fizum, de több lenne a kiadásom is, és zaklatottabb az életem.
2023. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"félek, hogy megbánom"

Ha félsz, akkor ne költözz.

Menj oda többször 1-1 hétvégére vagy szabadságra, és jól nézz körül, és figyeld meg, hogy mit érzel ott.

2023. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szoktam menni, szüleimet meglatogatni stb. És így sem tudok dönteni 😅
2023. aug. 30. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi zavar Bp-n? Mitől érzed hogy kezdesz besokallni? Milyen ez életformád? Napi munka után fontos-e hogy hova ülsz be a barátaiddal? Van-e erre energiád és pénzed? Milyen gyakran jársz színházba, moziba vagy koncertre, kiállításra? Van-e olyan hobbid (gyűjtés, sport stb) amit jobb Bp-n művelni mint máshol? Van-e saját családod?


Vidéken lenne-e állásod? Ha igen akkor milyen karrier építési lehetőségek vannak? Maradtak-e barátaid? Milyen ingatlanba tudnál költözni? Ha van párod vagy gyereked nekik milyen lenne a munkahely vagy az iskola az adott helyen?


Ezeket kell megválaszolnod, meg persze azt, hogy amikor Bp-re költöztél akkor mik voltak a motiváló tényezők? Ez változott-e az eltelt időben?

2023. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!