Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitől lehet ilyen iszonyat büdös?

Mitől lehet ilyen iszonyat büdös?

Figyelt kérdés

Most költöztem be pár napja Pesten egy albérletbe így az egyetem előtt a barátnőmmel, 2-en béreljük a lakást majd a következő években míg tart az egyetem. Viszont gyakran megcsap minket ilyen büdös, lábszaghoz hasonló szag, néha pedig olyan berohadt szag. Laminált padló van, de azon gyanakszunk, hogy az ágyak vettek át valami szagot azoktól, akik előttünk itt lakhattak. Szerintetek szóljunk a tulajnak? Bár kicsit cikinek érzem, hogy ezért felhívjam, hogy büdös van és nem tudjuk mi ez. Ha az ágyak büdösek akkor bútortisztítás kellhet, de ilyen költségeket nem szeretném ha ránk sózna.

Az biztos, hogy a büdöset a szobában érezni, barátnőm szerint lehet a fotelon levő takaró büdös, de nem tudom biztosra. Az viszont biztos, hogy valami nagyon büdös és sokszor megcsap, főleg este és reggel fekvés közben.


20/L



2023. aug. 31. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mossátok ki azt a takarót?

Legalább kezdetnek.

2023. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Takarókat, matrachuzatokat, függönyöket kimosni. Amit nem lehet: a Sanytolnak van fertőtlenítő szagtalanító spray-je, azzal lehet próbálkozni. Nálunk albiban kiszedte a cigi szagot, pedig az brutál volt.
2023. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nálam például 2 helyről jön be a szag: Nyitott ablakon át kintről és a csövek mellett az alattam-felettem lakóktól. Van, hogy az előtérben konkrétan "friss" izzadt testszagot érzek, vagy szarszagot.
2023. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a szomszédok eszméletlen büdösek...

Én is akkor érzem igazán, hogy milyen rohadt büdösek amikor kicsit lehűl az idő(este/ kora reggel) vagy eső van és szellőztetnek... Brutális!!!

Nincs rá szó, olyan szagúak a szomszédjaim mint a rothadókelkáposzta és a megemésztett földimogyoró keveréke egy kis odaégett hússal.


Aztán van egy másik szomszédom is aki(45/n) macskákkal lakik együtt úgy 3 -5 db -bal az meg a másik, az is nagyon bűzös, mármint a macskái.

2023. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha a lakásban nálatok van a bűzforrása akkor ki kell mosni a textíliákat: függöny, szőnyeg, ágynemüket, kanapét ez megoldja bár ha ráhugyozott a macska, kutya valamire vagy ne adj Isten a korábbi lakó lehányt ezt azt az elég húzós lesz takarítani.


Aztán az is lehet, hogy egy alapos felmosás/ portalanítás szekrények tetején is elmulasztja a szagot.


Sok dolgot nem értek de a bűzt elviselhetetlennek tartom.

2023. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvégeztünk több nagytakarítást, egy ideig még el illan az illatt már jobb, de utána megint büdös lesz. Ugyanaz a hullámokban csapkodó időszakos lábszag vagy berohadt ázott ruha szag, büdös ázott kutyaszag. Utóbbi lehet esetleg, de a tulaj nem mondta, hogy kutyát tartottak. De már egyre inkább ilyen lábszag-kutyaszag keveréke érződik. Ha hétvégén nem sikerül lepucolni, szólunk tényleg a tulajnak akármennyire is ciki, hogy rohadt büdös van és nem bírjuk és takarítani se tudjuk ki, csináljon valamit...
2023. szept. 1. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki szólni a tulajnak.

Ha az ő lakása és nem a ti forrásotokból származik a szag akkor tudnia kell róla mert máskülönben még rátok ragasztja a szomszéd avagy saját maga a tulaj és kártérítést fog felszámolni.

Szerintem ha azt a helyiséget ahol van ez a szag azt ha ecettel befújtok amikor munkába mentek vagy elmentek 1 - 2 órára a lakásból akkor az ecet is szagtalanítani tud, elég hatékonyan.


Szóval az ecetet valami kiürült parfümös üvegbe kell tölteni és ALAPAOSAN befújni a helyiséget. Én albérletben lakom és büdösebbnél is büdösebb emberekkel fújt össze a szél. Az ecet minden féle szagot elpusztít, lehet, hogy nem elsőre de nagyon hatékony, 20% ecet és booom! Ha nem vagytok hozzászokva akkor lehet, hogy kicsit több idő lesz az ecet szagának a megszűnése mint 1 - 2 óra.


Ecet a legjobb tisztitószer a háztartásban, a szagához hozzá kell szokni.

2023. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire az ázott, beposhadt akármilyen szagot érzitek, akkor nem lehet, hogy penészedik valahol a lakás? Nincsenek beázásnyomok?
2023. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!